معلم یک باران است و باران باید ببارد/لبخند معلم بزرگترین کتاب است
+ پ -
معلم یک باران است و باران باید ببارد/لبخند معلم بزرگترین کتاب است

مراسم گرامیداشت روز معلم با حضور معاون مدیریتی مدیرکل آموزش و پرورش استان و مشاور استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان و رییس آموزش و پرورش جاسک و مسولین محلی این شهرستان در جاسک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ؛ درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان در مراسم گرامیداشت روز معلم در شهرستان جاسک ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری گفت : هر روح بزرگواری بزرگ است ولی هر روحی بزرگوار نیست ؛ روح بزرگ آنها هستند که کارهای بزرگ می کنند در روح بزرگوار اولویت در جامعه است ارضاع معلم روح بزرگواری دارد و فدا شدن و فنا شدن در روح بزرگ است معلم فدا می شود ایثار می کند اندیشه را باربر می کند عظمتی که از پیامبر گرفته است .

وی با اشاره به اینکه این برای ما یک وظیفه و یک باید است جامعه ای رشد می کند که معلمش پر نشاط باشد اظهار کرد :  امروز آموزش و پرورش مرجع تولید مفاخر اخلاقیست در همه جوامع چه سیاسی چه مذهبی نباید اجازه دهیم این قانون اخلاقی خودش بی نشاط شود .

درویش نژاد گفت، امروز در جامع عمومی بنای اصلی  نشاط بر جامع فرهنگیان است بنا بر حفظ کرامت انسانی معلم است ،جامع فرهنگیان است ، و این یک باید است، یک باید اخلاقی یک باید انسانی و یک باید فرهنگی است و این باید وجود داشته باشد،

وی با بیان اینکه  به تعبیر من معلم یک باران است و باران باید ببارد اضافه کرد :دانش آموز هوای پس از باران است باران می بارد تا محیط پیرامون را با نشاط کند این باید در اعتقاد ما باشد ماکه پای درس معلمان آمده ایم معنی آن است که پای درس معلم آمده ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان با اشاره به اینکه لبخند معلم بزرگترین کتابی است که در تاریخ بشر به عنوان یک درس نهادینه شده تصریح کرد: نا هنجاری ها در جامعه با حضور معلم ضریبش پایین می آید.

کریمی رییس آموزش و پرورش شهرستان جاسک ضمن خوش آمد گوی به حضار درباره نقش و جایگاه معلم خاطر نشان کرد: هر کشوری که پسوند ترقی برروی آن است قطعا آموزش و پرورش پویایی دارد .

کریمی افزود:معلم شان وجایگاه بزرگی دارد ودلیل آن این است که معلم چراغ علم است وعلم بسیار ارزشمند است.

وی همچنین درخصوص جایگاه ارزشمند معلم سخن راند و گفت: معلمی فقط فرمول ومسئله نیست معلم کسی است که جهل ونادانی ها را می زداید، معلم کسی است که با نفش پاک وارد کلاس درس می شود، معلم کسی است که بداند چگونه ارتباط برقرار کند ومعلم کسی است که خود می سوزد وسختی ها را تحمل می کند تا دیگران علم آموزی کنند.

رییسی معاون مدیریتی مدیرکل آموزش و پرورش استان به بحث منزلت اجتماعی معلم اشاره داشتند و آن را باعث بستر سازی تمامی امورات جامعه دانستند سپس خاطر نشان کردند که معلمان تاثیر گذارترین افراد در پیشرفت و پیشبرد اهداف جامعه هستند و دو حوزه سلامت و آموزش را حوزه های اساسی در پیشبرد اهداف معلیمن دانستند .

وی همچنین تشریح کرد: شخصیت جامعه ما در دست معلمین است و معلم است که انسان بودن انسانیت را به آدم می آموزد.

در پایان مراسم از فرهنگیان برتر با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff