معلمی که دفتر مشق شهادت را برای آینده روشن دانش آموزانش رقم زد
+ پ -
معلمی که دفتر مشق شهادت را برای آینده روشن دانش آموزانش رقم زد

سید عبدالحسین عمرانی معلم شهیدی که کلاس درس و هیاهوی دانش آموزان را به هنگام باز شدن مدرسه ها رها کرد تا برای نسل های اینده که همان دانش آموزان دبستانسید عبدالحسین عمرانیی میناب بودند آسایش و آرامش را به ارمغان بیاورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  میناب جنوب،سیده زهرا مظلوم همسر شهید عمرانی در حاشیه دیدار فرمانده و اعضای شورای  حوزه مقاومت شهید عبدالحسین عمرانی با خانواده این شهید بزرگوار گفت: این شهید بزرگوار قبل از پیروزى انقلاب علیه شاه خائن و رژیم منحوس پهلوی و نوکرانش فعالیتهاى زیادى از خود نشان دادند براى همین تحت تعقیب رژیم شاه قرار گرفتند و مجبور شدند مدتى را تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامى مخفیانه زندگى کنند.

 

باید گفت بیشتر زندگى این شهید بزرگوار صرف رسیدگى و پرورش فرهنگ اجتماع شده بود چنانکه در مسجد محله کتابخانه اى دایر کردند و در خانه نیز کتابخانه اى داشتند و همیشه خانواده و فامیل را به کتاب خواندن و ارزش کتاب تشویق مى کردند و مى گفتند زندگى من کتاب است.

 

همسر شهیدعمرانی گفت: شهید عمرانی به اسلام عشق مى ورزیدندچنانکه در این راه مشقات زیادى را متحمل شدند در مقابل دیگران متواضع و در مسایل اجتماعى خود را مسئول مى دانستند.

 

وی بیان داشت: سرکشى و دیدار اقوام و خویشان و رسیدگى به مشکلات دیگران و سعى و تلاش در برطرف کردن آنها و رسیدگى به مستضعفان را مدنظر داشتند و پیروی از اسلام و قرآن و پیمودن راه و خط رهبرکبیر انقلاب اسلامى حضرت امام خمینى (ره) و همیشه تکیه کلام این شهید بزرگوار بود .

 

سیده مظلوم خاطر نشان کرد: این شهید عزیز هر روز صبح زود قرآن را با صوت بلند مى خواندند و مى گفتند تأثیر خوبى در روحیه بچه ها دارد. شهید عبدالحسین عمرانى از آنجا که علاقه وافرى به شغل مقدس معلمى داشت در تاریخ ۳۰/۰۸/۱۳۶۵به استخدام اداره آموزش و پرورش شهرستان میناب درآمد.

 

همسر شهید گفت: اولین ابلاغ خویش را بعنوان مدیر و آموزگار دبستان روستاى تم بلوچان بخش مرکزى شهرستان میناب دریافت نمود و به امر تعلیم و تربیت نونهالان روستالى مشغول شد.

 

وی گفت: شهید عمرانی علاوه بر تدریس در مبارزات سیاسى علیه رژیم ستم شاهى نیز نقش مؤثر و فعالى داشت از جمله در توزیع اعلامیه ها و رساندن پیامهاى حضرت امام خمینى (ره) به مردم بطور مدام و مجدانه تلاش مى کرد.

 

همسر این شهید بزرگوار در ادامه بیان داشت: در طول خدمت درآموزش و پرورش شهرستان میناب مسئولیتهاىی عهده دار بود از جمله مسئول تعاون و تأمین اجتماعى آموزش و پرورش، رئیس تربیت معلم امام جعفر صادق (ع) شهرستان میناب و… بالاخره بعد از بارها رفتن به جبهه هاى حق علیه باطل و شرکت در عملیاتهاى متعدد بنا بر وظیفه اى که احساس مى کردند.

 

معلمی که دفتر مشق شهادت را رقم زد تا امروزه زبانزد خاص و عام شود و حتی حوزه مقاومت بسیج نیز به اسم این شهید بزرگوار در شهرستان میناب نام گذاری شود.

 

سید عبدالحسن عمرانی سرانجام در عملیات والفجر هشت در منطقه فاو به درجه رفیح شهادت نایل شدند. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff