معلمان به تقویت بنیه علمی دانش آموزان بپردازند/تامین کمبود کادر آموزشی در شرق استانمورد توجه قرار گیرد
+ پ -
معلمان به تقویت بنیه علمی دانش آموزان بپردازند/تامین کمبود کادر آموزشی در شرق استانمورد توجه قرار گیرد

نماینده مردم میناب،رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس اظهار کرد :معلمان باید برای جبران این عقب ماندگی ها و تقویت بنیه علمی دانش آموزان نیروی انسانی آموزش و پرورش توجه بیشتری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، سید عبدالکریم هاشمی، نماینده مردم میناب،رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارفرهنگ کده با اشاره به مسائل و مشکلات ۵ ساله اخیردر حوزه فرهنگ و هنر در منطقه شرق هرمزگان گفت:با وجود استعدادها و ظرفیت ها وبسیار زیاد و سابقه دیرینه فرهنگی  شهرستان های میناب ،جاسک ، سیریک ،بشاگرد ،رودان در زمینه توسعه فرهنگی کمتر به بن بست برسند .

هاشمی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش و پرورش مسائل و مشکلات ازجمله زیر ساختی و نیروی انسانی ،تجهیزات و فضاهای مناسب آموزشی در این منطقه وجود دارد، اظهار کرد :معلمان باید برای جبران این عقب ماندگی ها و تقویت بنیه علمی دانش آموزان نیروی انسانی آموزش و پرورش توجه بیشتری کنند.

وی افزود : تامین نیاز ها و خواسته های معلمان هم در سطح ملی و هم استانی و اصلاح برای قوانین و مقررات و تامین منابع مالی لازم است.

نماینده مردم میناب،رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد با اشاره به سطح علمی معلمان عنوان کرد: تامین کمبود کادر آموزشی خصوصا در مناطق دور افتاده شهرستان سیریک ، بشاگرد ، رودان ، جاسک ، باید مورد توجه قرار گیرد و با جذب کادر آموزشی جدید انگیزه بیشتری برای علم آموزی برای معلمان ایجاد بکنیم .

هاشمی تصریح کرد :  ۵۰۰ مدرسه جدید باید در منطقه احداث شود و فضاهای جدی آموزشی جایگزین ساختمان های قدیمی شود.

 

وی با بیان اینکه باید آموزش ملی رو گسترش بدهیم خاطر نشان کرد: برای تامین نیاز علمی و کادر علمی مورد نیاز و اساتید هئیت علمی دانشگاه ها باید امتیاز های ویژه ای به نیروی های بومی و تحصیل کرده منطقه ارائه شود و نیروی بومی ماندگاری برای هئیت عالی بخش شهرستان ها جذب شوند تا بتوان توسعه پایدار داشت.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff