معرفی مراکز معدود عرضه گوشت حرام به مراجع قضایی
+ پ -
رئیس سازمان دامپزشکی عنوان کرد

معرفی مراکز معدود عرضه گوشت حرام به مراجع قضایی

رئیس سازمان دامپزشکی با بیان این که گوشت حرام از طریق قاچاق وارد می‌شود و ورود آن از مجاری قانونی ممکن نیست، گفت: موارد مشاهده شده آن قدر محدود بوده که مردم نباید نگران باشند و این موارد به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور در واکنش به خبری درباره عرضه فرآورده‌های محصولات دام‌های حرام گوشت در برخی مکان‌های عرضه فرآورده‌های دامی، گفت: در هر کشوری ممکن است، انحرافاتی صورت گیرد، ولی در مورد کشورمان این اطلاعات بسیار حاشیه‌ای و بیشتر باعث ایجاد جو نامناسب می‌شود.

وی افزود: سال گذشته از ۲ میلیون و ۲۹۷ هزار بازدید انجام شده از مراکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده‌های دامی فقط ۲ مورد تخلف در مورد عرضه گوشت و فرآورده‌های دام‌های حرام گوشت گزارش و این موارد به مقامات قضایی معرفی شد.

رئیس سازمان دامپزشکی تصریح کرد: نوروز ۹۴ هم ۱۷۷ هزار بازدید از مراکز تولید، توزیع، بسته‌بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام شده است.

وی افزود: آزمایشگاه‌های سازمان دامپزشکی مجهز به تجهیزاتی است که تشخیص بافت انواع دام در آن‌ها کاملا امکان‌پذیر است و در صورت که گوشت دامی غیر از گوشت دام حلال عرضه شود، به سرعت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه گوشت حرام از طریق قاچاق وارد می‌شود و ورود آن به کشور از مجاری قانونی ممکن نیست، گفت: موارد مشاهده شده آن قدر محدود بوده که مردم نباید از این موضوع نگرانی داشته باشند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff