معرفی اسلام واقعی از مولفه‌های ترویج معنویت و اخلاق در انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزایی گفت: مسئله انقلاب اسلامی به مثابه تلویزیون یا تابلویی است که حقیقت اسلام را نمایش می دهد و اولین مولفه ترویج معنویت و اخلاق در انقلاب اسلامی، معرفی اسلام واقعی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی مشاور فرهنگی استاندار هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز مبعث رسول گرامی اسلام اظهار کرد: عید مبعث، بزرگترین روز از نظر جایگاهی و عظمت در تاریخ اسلام می باشد و علت آن هم مشخص است، اگر رسالت رسول خدا و بعثت پیامبر اسلام نبود احکام اسلامی، اعتقادات، اخلاقیات و برنامه‌های اسلامی معنا نداشت و اساسا تحقق پیدا نمی کرد و معجزه ای به اسم قرآن نبود. همه اینها به رسالت پیامبر اسلام برمی گردد که ۲۷ رجب سالروز برانگیخته شدن آن حضرت به رسالت از طرف خداوند است.

وی با اشاره به فلسفه بعثت افزود: همانطور که در روایت پیغمبر اسلام (ص) است که می‌فرماید «من برای اتمام و اکمال مکارم و فضائل اخلاقی مبعوث شدم» به عبارتی دیگر حضرت محمد مصطفی (ص) برای کامل شدن اخلاق مبعوث شده است و بیانگر این موضوع است که اگر ما اخلاق مدار شویم و به اصطلاح امروزی، کارهایمان پیوست اخلاقی داشته باشد بدین معناست که ما فلسفه، پیام و حقیقت بعثت را درک کرده ایم

مشاور فرهنگی استاندار هرمزگان ادامه داد: تمام هدف و پیام بعثت این است که تمام کارهای ما باید پیوسته اخلاقی داشته باشد. این نکته خیلی مهم است.

میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود به پیام های بعثت اشاره کرد و گفت: نخستین پیام بعثت این است که به معنای واقعی از روش پیامبر اسلام (ص) پیروی کنیم، درصورت تحقق این امر مهم، نی توان گفت که پیام بعثت را درک کرده ایم. روش پیامبر (ص) این بود که نسبت به مومنین، مهربان و با دشمنان نیز خشمگین بود، این روش رسول خدا باید اصل و اساس کار ما باشد و نسبت به یکدیگر مهربان باشیم و خشم مان را برای دشمنان بگذاریم.

وی در ادامه اضافه کرد: پیام دوم بعثت این است که موظفیم اندیشه اسلام ناب محمدی را منتشر کنیم و گسترش دهیم، ترویج و گسترش این اندیشه اسلامی وظیفه ای همگامی است، درصورت عدم گسترش اندیشه اسلام ناب محمدی، دشمن آن را در قالب داعش و طالبان، اسلام انحرافی را منتشر می کند و گسترش می‌دهد که ترویج این نوع اسلام، خطرناک است همانطوری که تلاششان این بود اما تلاش و حرکت شهید حاج قاسم سلیمانی باعث شد که این جریان معنای واقعی پیدا کند.

مشاور فرهنگی استاندار هرمزگان با اشاره به ترویج و اخلاق در انقلاب اسلامی ابراز داشت: یکی از مسائلی که بسیار حائز اهمیت است گسترش اعیاد مهم ازقبیل مبعث، فطر غدیر ، قربان، در تاریخ اسلام است، همه این اعیاد، زمانی می توانند معنای واقعی خود را بیابند که در جامعه ترویج و گسترش پیدا کنند.

میرزایی ادامه داد: برای ترویج معنویت و اخلاق اسلامی در جامعه باید ابتدا بستر و زمینه های لازم برای تحقق آن فراهم شود، این بستر و فضا با گرایش حکومت ها آماده و مهیا می شود.

وی اذعان داشت: مسئله انقلاب اسلامی به مثابه تلویزیون یا تابلویی است که حقیقت اسلام را نمایش می دهد، بنابراین اولین مولفه ترویج معنویت و اخلاق در انقلاب اسلامی، این است که انقلاب اسلامی نشان‌دهنده حقیقت ناب اسلامی است و این از ویژگی‌های جمهوری اسلامی است.

مشاور فرهنگی استاندار هرمزگان با بیان اینکه امروزه عده ای در دنیای اسلام دچار افراط و تفریط شده اند و به اسم اسلام و در قالب داعش و طالبان، به کشتار مسلمانان دست زده اند، گفت: عده ای دیگر کارشان به جایی رسیده که با اسرائیل «قاتل مسلمانان و غاصب و اشغالگر» دست دادند و دوست شدند. این درحالی است که جمهوری اسلامی ، اسلام واقعی را نشان داد و واقعیت دین مبین اسلام را به جهانیان معرفی کرد.

میرزایی تاکید کرد: بنابراین مسئله ترویج معنویت و اخلاق در انقلاب اسلامی چندین مولفه دارد؛ نخست اینکه انقلاب اسلامی تابلو است، مولفه دوم؛ انقلاب اسلامی، اسلام واقعی را به دنیا شناساند.

وی از پیشرفت جمهوری اسلامی، بعنوان مولفه سوم ترویج معنویت و اخلاق در انقلاب اسلامی نام برد و گفت: گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان اسلام، قرآن، پیغمبر اسلام (ص) و اهل بیت(ع) و مهدویت است و با همین گفتمان ها پیشرفت کرده و در تمام زمینه ها پیشتاز بوده و این حقیقت اسلام و انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/