معدل بالای شاخص های تخصصی و عمومی در ارزیابی دستگاه های اجرایی هرمزگان
+ پ -
معدل بالای شاخص های تخصصی و عمومی در ارزیابی دستگاه های اجرایی هرمزگان
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان عنوان کرد:

معدل بالای شاخص های تخصصی و عمومی در ارزیابی دستگاه های اجرایی هرمزگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان با اشاره معدل بسیار بالای تمامی دستگاه های استان در ارزیابی های انجام شده اظهار کرد: اکثر دستگاه های اجرایی استان در انجام ماموریت های تخصصی و در حوزه شاخص های عمومی هر دو خوب درخشیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛صالح دریانورد، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان با بیان اینکه ضرورت های ارزیابی افزایش بهره وری است، گفت:یکی از اهدافی که دولت دنبال می کند در راستای فرمایشات امام علی (ع) است که عمده  کار دولت افزایش بهره وری و ارتقای وضعیت است. ارزیابی عملکرد یکی از ابزارهای اهرم را به دست دولت می دهد که بتواند خود را محک بزند.

 

دریانورد با اشاره به چگونگی و نتایج ارزیابی عملکرد دولت افزود: برای ارزیابی عملکرد سال جاری نرم افزاری در اختیار دستگاه های اجرایی مرکزی قرار گرفت که مجموع ارزیابی های صورت گرفته در تمامی دستگاه های استان معدل بسیار بالایی بوده است.

وی اظهار کرد:اکثر دستگاه های اجرایی از روی امتیازات نشان می داد که در انجام ماموریت های تخصصی و در حوزه شاخص های عمومی هر دو خوب درخشیدند. مولفه ها با در کنار هم قرار گرفتن پاسخ خوبی می دهند، مدیریت بخشی از این مولفه است و نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش های دیگر مولفه ها بخش اصلی ماموریت هستند.

 

وی با بیان اینکه برای ارزیابی عملکرد، شاخص های تخصصی و عمومی به عنوان محور کار بودند، اظهار کرد: در این ارزیابی ۹ دستگاه انتخاب شدند که سه دستگاه در هر دو شاخص، سه دستگاه در شاخص تخصصی و سه دستگاه در شاخص عمومی منتخب اعلام شدند. شاخص های عمومی در هر دستگاه یکسان ومشترک است اعم از کاهش حجم دولت، کاهش تصدی گری، اتوماسیون اداری و موارد دیگر بودند. شاخص های اختصاصی شاخص های حوزه ی ماموریتی دستگاه ها بودند برای مثال در حوزه ی آب تامین آب شرب، افزایش پوشش جمعیتی روستایی محروم از آب آشامیدنی است. در حوزه اقامه نماز دستگاه ها مورد ارزیابی قرار گرفتند، خدمت رسانی و تعامل با حاکمیت و مردم حایز شرایط بودند.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان عنوان کرد: دستگاه های برتر در حوزه عمومی و تخصصی؛ آب فاضلاب شهری، تامین اجتماعی، اداره کل صنعت و معدن و تجارت امتیاز مناسبی آوردند. دستگاه های منتخب در حوزه تخصصی؛ شرکت برق منطقه ای مدیریت تاسیسات از تاسیسات تا توزیع برق، اداره کل انتقال خون در تامین خون و ذخیره استراتژیک برای استان، آب فاضلاب روستایی در توسعه تامین آب شرب روستاییان از ۰ به ۵۰ درصد رسید. دستگاه های منتخب در حوزه ی عمومی اداره کل منابع طبیعی، اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس، اداره تعامل کار و رفاه اجتماعی هستند. بیشترین تعاملات صورت گرفته و همراهی با مدیریت عالی استان  در اداره کل فرودگاه ها، دانشگاه هرمزگان، حوزه ی گمرکات و نظارت بر قاچاق هستند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff