معتکف شدن بیش از ۵۰۰ نفر در شهرستان بندرلنگه
+ پ -
معتکف شدن بیش از ۵۰۰ نفر در شهرستان بندرلنگه

با شروع ایام البیض و مراسم معنوی اعتکاف ، مساجد شهرستان بندرلنگه پذیرای معتکفین شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت الاسلام خانجانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بندرلنگه در گفتگو باخبرنگار مروارید نیوز با بیان اینکه امسال بیش از ۵۰۰ نفر در شهرستان در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کرده اند، گفت ۷ : مسجد در سراسر شهرستان پذیرای معتکفین هستند.

وی در ادامه به استقبال روز افزون جوانان از مراسم معنوی اعتکاف اشاره و اظهار کرد: حضور جوانان و نوجوانان در مراسم معنوی اعتکاف، بسیار پرشور و چشمگیر بوده است، به طوری که بیش از جمعیت معتکفین را جوانان و نوجوانان تشکیل دادند.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بندرلنگه با اشاره به برنامه های فرهنگی در مراسم معنوی اعتکاف بیان نمود : گفتمان دینی ، آموزش احکام ، مشاوره ، آموزش نماز و قرآن ، ختم قرآن از جمله مهمترین برنامه هایست که درمساجد برگزار می شود

 

حجت الاسلام خانجانی در ادامه گفت : پرورگار عالم اعتکاف را به عنوان یک سنت الهی مطرح می کند و پیامبر بزرگ اسلام (ص) و اهل بیت (ع) به اعتکاف یعنی گوشه نشینی در مساجد جامع شهر می رفتند.

خانجانی افزود : اعتکاف معمولا در مساجد جامع برگزار می گردد ولی مساجد که حکم جامع دارد یعنی محل تردد مردم است متوان در آن محل مراسم اعتکاف انجام شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بندرلنگه در پایان اضافه کرد اعتکاف سنت بسیار حسنه ای هست که در روز های ۱۳ ،۱۴ و ۱۵ ماه رجب وارد مسجد جامع می شوند و با پروردگار عالم راز و نیاز می کند و از حب دنیا و آلودگی های دنیوی فاصله می گیرند.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff