تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 342526
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
موفقیت انسان در زندگی به علم محوری است

معبری که خدمات اسلام را شاخص و دزدان علم را رسوا می کند

معبری که خدمات اسلام را شاخص و دزدان علم را رسوا، شناخت علل و معلول های دزدی است، اگر علم، محور موفقیت انسان در زندگی باشد دزدان علم اسلامی ناکام خواهندشد.

معبری که خدمات اسلام را شاخص و دزدان علم را رسوا می کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رفتار نیوز،  باید معبری باز شود و نمونه های خدمات اسلام مطرح کرد چرا که دشمن اجازی نداده به خاطر یک سری از چیز هایی که ما به دست آوردهایی که قبل از ما دانشمندان مسلمان به کمک اسلام بدست آورده بودند، بپردازیم.فقیر کردن طرف تنها به این نیست که مالش را از او بگییرند فقیر آنست که دستت باشد اما نتوانی کاری بکنید.

 

استکبار به طرق های گوناگون ما را سر گرم مسائل ومواردی از قبیل شهوات جنسی ، فساد وفحشاء  دور کرده بحث ما اینست که این مسلمانان بودند که علم را بوجود آوردند وپیشرفت ها را تومعدن و صنایع و یا همین هسته ای و.. کشف و ایجاد کرده اند.دست آوردها از ماست ولی به خاطر کشاندن ما به یکسری موارد حاشیه ای ونبود افرادی جهت ترویج آن علوم به شیوه های گوناگون از ماعلوم وشاخه های علمی که دانشمندان اسلامی ما بدست آورده بودند دزدیدند.

 

دز دان علم چه کسانی بودند ؟

به دلایل های مختلف علمی که نیاکان ما آن را به پانصد شا خصه رسانده بودن این دزدان علمی بودند که آنان را از ما دور کردن اسلام دین علم و معرفت است اول صرف دین به دین داران نیز اقراد و…می باشداز جاذبه دار ترین و زیبا ترین جلو های دین سفارش موکد و توصیه های مکرر به علم آموزی وکسب معرفت وبصیرت است.

 

اگر علم محوری موفقیت انسان در زندگی باشد اسلام بدان توصیه فرموده است بزرگان ما می فرمایند علم را به دست بیاورد و لو در جاهای بسیاری دور باشد توصیه های مکرر دین مابه علم ]موزی است چون اسلام دین حق است دین علم است.

 

اگر مکتبی باطل باشد می خواهد مردم چیزی ندانند اما اسلام دین علم و دانش است در اسلام در حضوص کیهان و کهکشان ها حرف دارند در جغرافیا قل سیرو فی الارض در جنین شناسی حیوان شناسی گیاه شناسی علم طب  علم شیمی علم ریاضی و … اسلام و دین ما حرف دارد .

 

جایگاه علمی آنقدر بالا بوده در زمینه های شاخصه های مختلف که اولین چاپ چاپخانه در فرانسه کتاب قانون در طب بو علی سینا که یک کتاب علمی ظریف و مهم است می باشد ویا اولین گروهی که به فضا رفتند از چهار پرچم که قرار شده بود آنجا نصب کنند یکی  از آن پرچم ها متعلق به خواجه نصیر الدین طوسی بود بخاطر تلاشی که در جهت  فضا شناسی انجام داده بود.

 

عوامل زیادی باعث شده امروز واژه دزدان علم را بکار ببریم اما چیزی که مهم است که باستی جوانان ما این موارد را بدانند وبه پیشینه خود افتخار نمایند عوامل جدایی دین و علم یکی از افکار مسمومی است که منشاء آن از اروپائیان و کلیسیا شروع شد پندار نا سازگاری دین و علم از کلیساست.

 

فقیر کردن طرف تنها به این نیست که مالش را از او بگییرند فقیر آنست که دستت باشد اما نتوانی کاری بکنید.

عامل دیگر اینست که همه هجوم آوردند آنقدر هم آمدند تا مسلمانان را محدود کردند با ترویج فساد و….دارو ندار علمی مسلمانان را گرفتند و به مراسم خود شون ثبت کرد ند.

هر چیزی که هست و بود ابتداء مال مسلمانان بود آنزمانی که در اروپا چیزی نبود دانشجویان اروپایی برای تحصیل و کسب دانش به دانشگاه های اسلامی می شتا فنند نیاکان ما علم را به پانصد شاخصه رساندنده بودند.

 

در تاریخ تمدن اسلام و غرب جوردی زیردان مسیحی آورده است در جلد ۳ صفحه ۶۴ که مسلمانان وقتی شهری را می گرفتند اول کاری که صورت می گرفت ایجاد بنای مسجد و در کنار آن آموزشگاه بود.

 

یک نویسنده اروپایی می نویسد در آن زمان فرهنگی در بین مسلمانان بود که بواسطه اسلام شکل گرفته بود و همه جا جو ، جو علمی بود جو قرآ نی بود در جهت یاد گیری همه افراد تلاش می کردند حتی کار گران که نداشتند و فقیر هم بودن مقداری از بود جه خود را صرف کسب علم و ……..می کردند.

 

به حد کافی کتاب وجود داشت با توجه به اینکه چاپخانه وجود نداشت معمولی ترین افراد نیز شوق و ذوق مطالعه و کسب علم داشتند هر علمی که برای مردم مفید بود مسلمانان می آموختند

شوق و علاقه که بود فرهنگ قرانی را گسترش و در کنار ان فضای علمی رشد و به هر نوع علمی پرداختند و پیشرفت ایجاد می شد.

 

با این اوضاع بود که دانشجویان اروپایی برای کسب علم به سمت کشورهای اسلامی و پادشاهان  آنها برای معالجه به کشورهای اسلامی جهت  مداوا ، مهاجرت و مراجعه می کردند.

دزدان علمی هر چیزی که داشتیم را به شکل های مختلف از ما گرفتند وبه نام خودشان ثبت کردند تاریخ تمدن اسلام جلد ۳ صفحه ۳۱۸، این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

 

باید معبری باز شود و نمونه های خدمات اسلام بیان شود بر جسته شود متاسفانه در پی غفلت ها دشمن اجازه نداده به خاطر یک سری از چیز هایی که ما به دست اوردهای مسلمانان بپردازیم وآنان را دنبال نمائیم خوبست به این موارد کمی توجه بیشتر نمائیم.

 

دشمن ما را سر گرم مسائلی از قبیل پرداختن به شهوات جنسی ، فساد و فحشاء سرگرم نموده و این عاملی شده که مسلمانان که علم را بوجود آورده اند پیشرفت ها را تومعدن و صنایع و یا همین هسته ای و.. ایجاد کرده اند بایستی امروز پیش دشمن دست دراز نمایند. علم از مابوده ولی به خاطر کشاندن ما به یکسری موارد واینکه کسی نبوده آن را ترویج بدهدعقب رفت داشته ایم ودزدان کارخود را کرده اند.

 

کسانی نبوده اند دین را، علوم را گسترش بدهند والا امروز خوددشمن اعتراف می کنند که قبل از آقای فلانی، فلان مسلمان دانشمند فلان موضوع را بدست آورده بودلیکن با دزدی که شد ما آنان را به نام خود ثبت کردیم .

 

فیلم ایکیو سان از جمله همین دزدی های علمی است که دقیقا آمده اند از کتاب قضاوت های امیرالمومنین علیه السلام آن را به نام خود برما قالب رسانه ای داده اندعجیب هم اینجاست که اصلا چیزی را جابجا نیز نکرده اند دلشون نیامده که از یکی از اینها بگذرند.واز این گونه موارد بسیار وجود دارد.

 

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=342526
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,431 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی