معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا برای بحث در مورد ایران به اروپا رفت/حتی بعد از اجرای برجام، معامله با ایران چالش برانگیز است
+ پ -
معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا برای بحث در مورد ایران به اروپا رفت/حتی بعد از اجرای برجام، معامله با ایران چالش برانگیز است

روزنامه وال‌استریت ژورنال با اشاره به سفر «آدام زوبین» به اروپا برای بحث در مورد ایران، نوشته است که پابرجا بودن تحریم‌های غیرهسته‌ای و امکان بازگشت تحریم‌های کنونی موجب شده تا تجارت با ایران حتی پس از برجام هم چالش برانگیز باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی با موضوع روند اجرای توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌های ایران، نوشته است که حتی بعد از برداشته شدن تحریم‌ها،‌ معامله با ایران چالش برانگیز خواهد بود.

«متیو لویت» نویسنده این یادداشت و عضو موسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی خود را برای حضور در بازار ایران آماده کرده‌اند، نوشته است که برخی از اروپایی‌ها ایران را «ال دورادو» توصیف کرده و در انتظار ورود به این بازار هستند. به گفته وی، در دیگر سو مقامات ایرانی هم خود را برای ورود سرمایه گذاران خارجی آماده می‌کنند.

وی با اشاره به سفر «آدام زوبین» معاون خزانه داری آمریکا به اروپا، نوشته است که مقامات آمریکایی سیگنال‌های متفاوتی را در مورد دوران پس از اجرای توافق هسته‌ای فرستاده‌اند. او با اشاره به بیانیه زوبین پیش از سفر این هفته‌اش به آلمان،‌ انگلستان و ایتالیا، نوشته است: «ایالات متحده برای انجام تعهداتش در زمینه رفع تحریم‌های مربوط به اجرای توافق هسته‌ای آماده می‌شود. با این حال، بسیاری از تحریم‌های ایالات متحده مرتبط با حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و دیگر رفتارهای منفی، باقی خواهند ماند.»

لویت به بیانیه تازه گروه موسوم به «کار گروه اقدام مالی» اشاره کرده و نوشته است که این گروه اخیرا با صدور بیانیه‌ای بار دیگر ایران را به پولشویی و حمایت از تروریسم متهم کرده و از کشورها خواسته است که از مراوده تجاری با ایران اجتناب کنند.

وی در بخش دیگری از این یادداشت نوشته است که سرمایه‌گذاری در ایران حتی پس از رفع تحریم‌ها، همراه با ریسک سیاسی و تجاری خواهد بود. ساز و کار موسوم به «ماشه» یعنی بازگشت فوری تحریم‌ها از جمله دلایلی است که لویت نوشته است سرمایه‌گذاری در ایران را با عدم اطمینان همراه می‌کند. او همچنین نوشته شرکت‌های اروپایی ممکن است با شرکت‌هایی وارد معامله شوند که از سوی آمریکا به نقض حقوق بشر یا حمایت از تروریسم متهم شده‌اند و این می‌تواند به اعتبار این شرکت‌ها خدشه وارد کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff