معافیت گمرکی در راستای فعال سازی بازارچه های مرزی هرمزگان اعمال شود

+ پ -
معافیت گمرکی در راستای فعال سازی بازارچه های مرزی هرمزگان اعمال شود

استاندار هرمزگان اظهار کرد: اعمال معافیت گمرکی جهت فعال سازی بازارچه های مرزی و متناسب سازی اعتبارات ارزش افزوده شهری و روستایی مورد درخواست ماست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری، استاندار هرمزگان در نشست مشترک وزیر کشور با شهرداران، روسای شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران استان هرمزگان، گفت: یک هزار و ۸۴ روستا در هرمزگان دارای دهیاری هستند و ۷۰۰ روستای این استان در نوار ساحلی واقع شده اند که از تعدا کل دهیاران ۸۶ دهیار زن در هرمزگان داریم.

وی افزود: از سال ۹۲ تا کنون اقدامات اساسی خوبی در روستاهای هرمزگان صورت گرفته که از جمله آن پرداخت ۳۱۱ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده برای عمران روستاها و ۵۰۴ میلیارد تومان نیز برای عمران شهرهای استان بوده است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: همچنین در این مدت ۶۰۴ دستگاه خودرو به دهیاری های استان و ۹۸ دستگاه نیز به شهرداری ها اختصاص یافته است.

جادری با اشاره به ۴۰ تعاونی پیش بینی شده برای دهیاری ها اظهار کرد: تاکنون ۳۲ تعاونی دهیارها به ثبت رسیده است که ۱۲ تعاونی فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه درصدد هستیم با ایجاد زمینه های اشتغال جوانان در روستاها مانع مهاجرت آنها به شهرها و حاشیه نشینی در شهر شویم، تصریح کرد: از مجموع ۳۹۱۶ شغل مورد تعهد دستگاه های اجرایی استان ۱۵۹۲ شغل در قالب پروژه ارتقا تولید برای روستاهای استان ایجاد شده است.

استاندار هرمزگان بیان کرد: اعمال معافیت گمرکی جهت فعال سازی بازارچه های مرزی و متناسب سازی اعتبارات ارزش افزوده شهری و روستایی مورد درخواست ماست.

جادری افزود: در راستای ایجاد زیرساخت های توسعه محور شهری و روستایی تقاضا داریم که درصد بیشتری از اعتبارات عمرانی به هرمزگان تخصیص یابد و همچنین مزایای معافیت های مختلف در امور سرمایه گذاری در ردیف های خاص محرومیت زدایی برای این استان در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: اکثر شهرداری های هرمزگان با فقر ماشین آلات از جمله اتوبوس، مینی بوس، آتش نشانی و آمبولانس مواجه هستند و نیاز است از طریق مناطق آزاد سهمیه ای برای تامین ماشین آلات شهرهای استان در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff