مطبوعات و حرفه خبرنگاری ریشه در زندگی انبیای الهی دارد
+ پ -
مطبوعات و حرفه خبرنگاری ریشه در زندگی انبیای الهی دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان در مراسم روز خبرنگار در میناب گفت: جریان مطبوعات و حرفه خبرنگاری ریشه در قران و زندگی انبیای الهی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان میناب در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان میناب گفت: جای بسیار خوشحالی است که در سرزمینی هستیم که اسطوره ای مانند امام رضا(ع) در آن دفن شده است.

 

 

وی بیان داشت: توسل در نگاه شیعه و درنگاه مسلمانان یک مبنای علمی دارد مملکت ما و هر مملکتی دیگر مدیون قهرمانانی است که برای حراست از مرز و بوم خود جان خود را فدا کرده اند.

 

درویش نژاد با اشاره به هشت سال دفاع مقدس عنوان داشت: رزمندگان ما در دفاع از این آب و خاک هشت سال در عملیات های مختلف جنگیدند و جان خود را فدا کردند تا ما در آسایش و راحتی در کنار خانواده خود باشیم.

 

وی در ادامه با تبریک به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی افزود: آزادگان کسانی هستند که از خود و خانواده خود گذشتند ما مدیون آنها و خانواده های شهدا هستیم، آنها در عملیات های مختلف جنگیدند دفاع کردند و درخشیدند، بسیجیان ، نیروهای ارتش و مردمی همه نیروهای نظامی این مملکت امدند و جنگیدند تا نوامیس این نظام حفظ شود.

 

دکتر درویش نژاد در بخش دیگربا تبریک به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در مقوله فرهنگ و هنر و ایجاد فضا برای همه نخبگان و اندیشمندان صاحب فکر با نگاهی باز و روشنفکرانه مسیری روشن را برای جامعه بوجود آورده است.

 

وی بیان داشت: از دستاوردهای دولت در حوزه اقتصاد این فضای نشاط و امیدواری است که در کشور ایجاد شده طوری که همه کشورهای برجسته اقتصادی دنیا خواستار سرمایه گذاری در این مملکت هستند، در حوزه سیاست داخلی فضای باز و نقد و در حوزه فرهنگ و هنر بسترهای فرهنگی هنری  که رهبر معظم انقلاب ابلغ کرده است دولت تدبیر و امید فرهنگی باز را ایجاد کرده است.

 

وی با بیان اینکه با شعار نمی توان ادعای ولایتمداری کرد اظهار داشت: کسانی ولایتمدار بودند که در شلمچه ، والفجر و سوسنگرد و اهواز ایستادند، آنهایی که پای سیدالشهدا در عاشورا ایستادند، در واقع ولایتمداری عملگرایی می خواهد با شعار و توهم و نگاه های سخیف و برداشت های ناصحیح از مبانی دینی نیست ، اگر معتقد به ولایت هستیم باید اصول اخلاقی را هم حفظ کنیم.

 

وی با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاری ریشه در خلقت انسان دارد، در واقع جریان مطبوعات و حرفه خبرنگاری ریشه در قران و زندگی انبیای الهی دارد،اصالت خبرنگاری همزاد بشر است.

 

دکتر درویش نژاد افزود: نگاه ما به خبرنگار باید یک نگاه متوالی باشد کاره همه انبیای الهی دعوت و اطلاع رسانی بود که خود یک نوع خبرنگاری است.

 

 

وی با بیان اینکه یک خبرنگار در جامعه در خصوص اطلاع رسانی درست از اهمیت بالای برخوردار است باید بحث امنیتی و معیشتی این قشر را نیز در نظر گرفت افزود: تلاش وزارت ارشاد کشور این است که بتواند مقداری از موانع و مشکلات این قشر زحمت کش را برطرف کند به همین خاطر جلسات مختلفی را در این خصوص برگزار کرده است تا حرمت و ارزش خبرنگار در جامعه حفظ شود.

 

انتهای پیام/س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff