مطالبه جنبش دانشجویی 15 دانشگاه برای دلجویی از دانشجویان مضروب در شیراز
+ پ -
مطالبه جنبش دانشجویی ۱۵ دانشگاه برای دلجویی از دانشجویان مضروب در شیراز
با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور صورت گرفت؛

مطالبه جنبش دانشجویی ۱۵ دانشگاه برای دلجویی از دانشجویان مضروب در شیراز

در نامه بسیج دانشجویی ۱۵دانشگاه کشور خطاب به رئیس جمهور آمده است: به نظر می رسد نوع نگاه دولت و همفکرانش به نظرات اقشار مختلف جامعه، یک نگاه از بالا به پایین است در حالی که امام بزرگوار ما مسئولین جامعه را خادمین جامعه می‌خواند و بی احترامی به اقشار جامعه را روا نمی‌دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا بسیج دانشجویی ۱۵دانشگاه کشور در پی ضرب و شتم قرار دادن دانشجویان در شیراز در سفر رئیس جمهور به استان فارس، نامه‌ای خطاب به دکتر روحانی منتشر کردند.

در متن این نامه آمده است:

بسمه تعالی
ریاست محترم جمهور جناب دکتر روحانی
با عرض سلام

نقش برجسته و کلیدی جنبش دانشجویی در تحقق آرمانهای جامعه بر کسی پوشیده نیست و همگان پویایی و مطالبه گری آن را عامل رشد جامعه می دانند. روحیات جوانی، نشاط، اهل تحقیق و تدقیق در مطالب و موضوعات دغدغه مندی برای انقلاب همگی ویژگی هایی است که بارها در جملات امام راحلمان و رهبر فرزانه انقلاب مورد تاکید بوده و دانشجویان را نسبت به تقویت آن ترغیب نموده اند. در خاطرها هنوز جمله زیبای شهید مظلوم شهید بهشتی که دانشجو را موذن جامعه می خواند و  به خواب رفتن آنرا موجب عقب افتادگی جامعه می دانست نقش دارد. و این همان مطالبه جدی جامعه و مسولین دلسوز نظام از جنبش دانشجویی است.

جناب رئیس جمهور

با تمام تآکیدات و بدیهات در نقش جنبش دانشجویی، متاسفانه در چند سال تصدی دولت توسط جنابعالی، شاهد اقدامات محدود کننده و حتی حذفی بوده ایم.کسی برنامه ۱۶ آذر سال گذشته را فراموش نمی کند که به تشکلهای دانشجویی اجازه اظهار نظر داده نشد و تنها مسیر مستقیم ارتباطی تشکل های دانشجویی با نگاه های سلبی عده ای از یاران شما مسدود گردید. این رفتار حذفی در بسیاری  از دانشگاه ها و  حتی دیدارهای شخص شما در سفرهای استانی مشهود بوده است.

این بار شاهد مثال به سفر اخیر شما به استان فارس باز میگردد. حتماً مستحضرید که در حاشیه حضور شما در خیابان های شهر شیراز عده ای از جوانان دانشجو، با دغدغه ای مقدس تنها راه ارتباطی باشما را در گرفتن برگه هایی بر دست در مسیر حرکت شما یافته بودند، تا بتوانند سخن خود را به گوش شما برسانند که متأسفانه با برخورد قهری عده ای مواجه شدند.

با شنیدن این برخورد و متاسفانه ضرب و شتم جدی  دوستان دانشجویمان در شیراز انگشت حیرت بر دهان گرفتیم و تاسف بار جملات شما را درمورد آزادی بیان و آماده بودن دولت برای شنیدن سخنان دیگران را مرور می کردیم.

آقای دکتر روحانی

به راستی علیرغم جایگاه ویژه دانشجویان در منظر امام عزیز راحلمان  و رهبر معظم انقلاب جوانان دانشجوی این مرزو بوم باید مورد هتاکی و بی احترامی و ضرب و شتم قرار گیرند یا باید در فضایی منطقی سخنان آنان شنیده شود؟ شما به عنوان فردی که خود را حقوق دان میدانیدآیا این نوع برخورد با جامعه دانشگاهی را قبول می کنید؟ در جامعه ای که نخبگانش برای نظر دهی به رئیس دولت باید هزینه ای مانند ضرب و شتم را قبول کنند چه می توان گفت؟آیا درخواست دانشگاهیان برای دانستن جزئیات موضوع مهمی مانند مذاکرات هسته ای جرمی است که مجازات آن ضرب و شتم است؟

آقای رئیس جمهور

به نظر می رسد نوع نگاه دولت و همفکرانش به  نظرات اقشار مختلف جامعه، یک نگاه از بالا به پایین است در حالی که امام بزرگوار ما مسولین جامعه را خادمین جامعه می خواند و بی احترامی به اقشار جامعه را روا نمی دانست.

   جناب رئیس جمهور

جنبش دانشجویی ضمن ابراز تاسف نسبت به اتفاقات روی داده در شیراز و برخورد سلبی با دانشجویان دغدغه مند و مورد ضرب و شتم قرار دادن ایشان مطالبه جدی جهت عذر خواهی جنابعالی از  جامعه دانشگاهی کشور برای چنین برخوردهای دون شان نخبگان جامعه و ایجا بستری مناسب برای شنیدن سخنان دانشگاهیان در فضایی منطقی  را دارد و در غیر این صورت به نظر می رسد باید در شعار های خود تجدید نظر نمایید. تاکید می گردد جنبش دانشجویی با توجه به رسالت مهمی که بر عهده خود می داند نه تنها این اقدامات ایشان را دلسرد نمی کند بلکه برای تحقق وظایف خود دلگرمتر خواهد شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه شریف
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
بسیج دانشجویی دانشگاه قم
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان وبلوچستان
بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان
بسیج دانشجویی دانشکده خبر
بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان
بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff