مصر: اختلاف با عربستان .. نزدیکی به ایران
+ پ -
مصر: اختلاف با عربستان .. نزدیکی به ایران

در چند روز خبر های متفاوتی پیرامون حضور مصر در سوریه و عراق مقابل داعش در رسانه های خبری منتشر شده بود. همین امر بازار برخی اخبار و گمانه زنی ها در خصوص عمیق تر شدن شکاف میان مصر و عربستان و از سویی نزدیکی این کشور به جبهه مقاومت بویژه ایران را گرم کرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  درچند روز اخیر خبر های متفاوتی پیرامون حضور مصر در سوریه و عراق مقابل داعش در رسانه های خبری منتشر شده بود. همین امر  بازار برخی اخبار و گمانه زنی ها در خصوص عمیق تر شدن شکاف میان مصر و عربستان و از سویی نزدیکی این کشور به جبهه مقاومت بویژه ایران را گرم کرده بود.

هرچند «احمد ابوزید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر اخبار منتشر شده مبنی بر حضور نظامیان مصری به سوریه را تکذیب کرد.اما هنوز گمانه زنی های فوق به قوت خود باقی مانده بود تا اینکه سرانجام وزیر امور خارجه مصر در نشست منامه منکر هر نوع اختلافی میان دو کشور مصر و عربستان شد.
سایت خبری العکاظ دیروز شنبه در صفحه سیاسی خود به نقل از رویترز نوشت: وزیر امور خارجه مصر سامح شکری با ستودن روابط نزدیک میان عربستان و مصر منکر هر گونه اختلاف میان دو کشور شد.
شکری در نشسته منامه با تایید وجود اختلاف دیدگاه میان دو کشور تاکید کرد که حساسیت های موجود به سبب اختلاف دیدگاهی است که رسانه ها آن را برجسته کرده اند.

 

سامح شکری گفت مصر هیچ گونه روابط دیپلماتیک با ایران ندارد اما در کنفرانس های متعددی با ایران تعامل دارد.

 

وی توضیح داد که مصر همچنان به قطع روابط دیپلماتیک خود با ایران ادامه می دهد.

منبع: عکاظ

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff