مصرف ویتامین E برای مقابله با عوارض آلودگی هوا/قرص‌های شیمیایی ویتامین E برای بدن مضر است
+ پ -
مصرف ویتامین E برای مقابله با عوارض آلودگی هوا/قرص‌های شیمیایی ویتامین E برای بدن مضر است

یک متخصص آسیب‌ شناسی سلولی گفت: آلودگی هوا موجب افزایش رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود، و ویتامین E در حقیقت نوعی آنتی اکسیدان برای تقویت سیستم ایمنی بدن است و مصرف تغذیه سالمی که حاوی ویتامین E است باعث می‌شود که بدن در مقابل آلودگی هوا مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ دکتر حسن اکبری، آلودگی هوا را زنگ خطر جدی برای سلامت بدن دانست و تغذیه حاوی ویتامین E را راهکار مفیدی برای این معضل برشمرد و گفت: متاسفانه در برخی کلان شهر‌ها شاهد آلودگی هوا بودیم که هشدار وضعیت قرمز در شهر‌ها را نشان می‌داد که این آلودگی خود می‌تواند مشکلات بسیاری را برای افراد سالم و بیمار به همراه داشته باشد؛ یکی از راهکار‌های پیشگیرانه در مقابله با عوارض آلودگی، تامین ویتامین E بدن است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین E در بدن اشاره کرد و افزود: آلودگی هوا موجب افزایش رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود، و ویتامین E در حقیقت نوعی آنتی اکسیدان برای تقویت سیستم ایمنی بدن است و مصرف تغذیه سالمی که حاوی ویتامین E است باعث می‌شود که بدن در مقابل آلودگی هوا مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

این محقق طب اسلامی، به برخی مواد غذایی حاوی ویتامین E در بدن اشاره کرد و گفت: جیگر سیاه گوسفندی، زرده تخم مرغ، گوشت گوسفند، ترب و پیاز طبیعی سرشار از ویتامین E است که توصیه می‌شود در این زمان از سال که آلودگی هوا زیاد است بیشتر مصرف شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول زمان تغذیه در کشور دستخوش تغییرات هورمونی شده است و کمتر شاهد خوراکی‌های ارگانیک و سالم در جامعه هستیم، به همین خاطر ویتامین E کمتری هم جذب بدن می‌شود.

ویتامین E محافظی برای جلوگیری از تاثیرات آلودگی هوا بر قرنیه چشم
این متخصص آسیب‌شناسی سلولی، به اثر محافظتی مصرف ویتامین E در برابر تاثیر آلودگی هوا بر قرنیه چشم اشاره کرد و افزود: رادیکال‌های آزاد بر اثر آلودگی هوا باعث ضربه زدن به بدن از جمله قرنیه چشم و کدورت آن می‌شود که راهکار پیشگیری از آن همانطور که گفته شد تغذیه حاوی ویتامین E است.

مصرف روزانه قرص‌های شیمیایی ویتامین E برای بدن مضر است
اکبری، مصرف خودسرانه و مدام مکمل‌های ویتامین E را برای سلامت بدن مضر دانست و اظهار کرد: ویتامین E جزء ویتامین‌های محلول در چربی است که نوع شیمیایی آن قطعاً عوارضی برای بدن به همراه دارد و باید مقدار تجویز و مقدار دوز مصرف آن توسط پزشک صورت بگیرد و خودسرانه توسط افراد مصرف نشود؛ اگر به دنبال جذب ویتامین E در بدن هستیم باید به تغذیه سالم که حاوی این نوع ویتامین است روی بیاوریم تا بدنمان در برابر آلودگی هوا بیشتر مقاومت از خود نشان دهد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff