مصادیق ولایت مداری در سیره ی حضرت زهرا علیها السلام
+ پ -
مصادیق ولایت مداری در سیره ی حضرت زهرا علیها السلام

یک کارشناس دینی گفت : حضرت فاطمه زهرا علیها السلام الگویی نمونه در ولایتمداری بودند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ، نجمه روانتاب ، با اشاره به نقش بارز حضرت زهرا علیها السلام در جریان ولایتمداری اظهار کرد:حضرت فاطمه زهرا علیها السلام الگویی نمونه در ولایتمداری بودند؛ ایشان جریان ولایتمداری را این گونه آغار کردند ، حضرت فاطمه علیها السلام در شب دوم وفات پدر از خانه بیرون رفت ومردم نیز با او گریستند واین رویه هر روز وهر شب ادامه پیدا کرد و حضرت علی علیه السلام خارج از شهر مدینه خانه ای در بقیع ساخت ونام آن را بیت الاحزان گذاشت .
روانتاب یادآور شد:در حقیقت حضرت زهرا علیها السلام با این گریه ها وجدان ها را بیدار ، احساسات را تحریک وانسان ها را به هیجان می آورد .
وی با بیان این‌که « حضرت زهرا علیها السلام با توان خویش از حضرت علی علیه السلام دفاع کرد »  افزود: حضرت زهرا علیها السلام با آینده نگری در جامعه اسلامی به تذکر مسلمانان می پرداخت وعلت دچار شدن بشریت با مشکلات فراوان را بیراهه روی آن روز معرفی می کنند .
روانتاب تصریح کرد: حضرت زهرا علیها السلام مسئولیت بازگویی حقایق را داشتن و حجت را بر امت تمام کردند .
این مبلغ دینی با اشاره به وصیت حضرت زهرا علیها السلام ادامه داد: حضرت فاطمه علیها السلام برای اینکه مبارزه تارسیدن حق به جایگاهش ادامه پیدا کند در وصیتشان از حضرت علی علیه السلام در خواست کردند که تشییع جنازه ایشان ، مخفیانه و قبر ایشان نیز پنهان باشد .
روانتاب اضافه کرد: دختر پیامبر اکرم (ص) در سرتاسر عمر مبارکشان ، شخصی ولایت مدار و مطیع ولی خود بود چه در زمان رسول خدا (ص) وچه در زمان امیر مومنان علی علیه السلام واین امر در زندگانی ایشان بسیار مشخص وآشکار است .
انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff