تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 7230
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶| تعداد نظرات :۱ دیدگاه
پ

مصاحبه با وبلاگ نویس برتر سال ۹۱ استان هرمزگان

به گزارش سرویس وبگردی پایگاه خبری تحلیلی هرمز،رودان وب به عنوان کانون برتر سال ۹۱ از طرف کانونوبلاگ نویسان استان هرمزگان شناخته شد. در این خصوص خبرنگارهرمز مصاحبه ای بااین فعال عرصه فضای مجازی انجام داده. سؤالات مصاحبه: ۱)لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید از چه زمانی در فضای مجازی فعالیت می کنید؟ به […]

مصاحبه با وبلاگ نویس برتر سال ۹۱ استان هرمزگان

Slide1
به گزارش سرویس وبگردی پایگاه خبری تحلیلی هرمز،رودان وب به عنوان کانون برتر سال ۹۱ از طرف کانونوبلاگ نویسان استان هرمزگان شناخته شد.
در این خصوص خبرنگارهرمز مصاحبه ای بااین فعال عرصه فضای مجازی انجام داده.
سؤالات مصاحبه:

۱)لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید از چه زمانی در فضای مجازی فعالیت می کنید؟

به نام خدا . مصطفی نیکبخت …تو یه روز (گرم پاییزی! ) در معزآباد بهشت جنوب (رودان) چشمم به دنیا باز شد .از سال ۸۲ وارد فضای مجازی شدم و در این مدت بیشتر مطالب دیگران رو می خوندم. از مرداد ۹۰   با راه اندازی وبلاگ حریم نور فعالیتم برا تولید مطلب تو اینترنت شروع شد .همزمان با اون ،به عنوان خبرنگار افتخاری ایکنا ،اخبار قرآنی رودان رو می قرستادم.

۲)از اینکه به عنوان مدیر برتر کانون وبلاگ نویسان  هرمزگان انتخاب شدید،چه احساسی دارید؟

احساسی ندارم! ازم دیگه خیلی گذشته  ! به هر حال آدم از خبرای خوب ، “خوبحال ! ” میشه.

۳)در چه زمینه هایی بیشتر در فضای مجازی فعالیت می کنید؟

بیشتر تو “رودان وب ” – کانون وبلاگ نویسان رودان – فعالیت می کنم ؛ وبلاگ بچه های عضو کانون رو می خونم و مطالب برترشون رو تو “رودان وب” و کانونهای استانی و کشوری منتشر می کنم . خودم هم هر از چندگاهی مقاله یا مطلبی می نویسم .
خبرنگار “پایگاه خبری هرمز” هم هستم و  از آغاز سال  ۹۲ فعالیتم رو با این پایگاه خبری آغاز کرده ام. برا” ایکنا “هم گاهگاهی خبر می فرستم .
 ۴)از حریم نور چه خبر؟کمی در مورد این وبلاگ برای ما توضیح بدید؟
” حریم نور ” اسم کانون فرهنگی محلمونه که ۱۴ ساله داره فعالیت می کنه . به همین نام از مرداد ۹۰ یه وبلاگ راه انداختیم . همیشه به روز بود و بازدیدکننده هم  داشت.
اخبار کانون ، مقالات مذهبی ، نوشته های فرهنگی … همیشه داشت … اما فعلا دیگه نمی نویسم !
تابستون ۹۱ سازمان تبلیغات هوامونو داشت ؛ برا همین ما هم خیلی فعال بودیم و خبرهامون رو هم تو وبلاگ ،هم تو  پورتال خبری سازمان تبلیغات درج می کردیم ؛اما پس از تابستون …
از حریم نور بپرسید
با  دویست عضو قد و نیم قدش چطور اداره می شه؟ چه بسیار روزای مبارک و نامبارکی که بر ما گذشته و کسی حالمون رو نپرسید !  یه روز دوربینتو بردار بیا یه گزارش از کانون تهیه کن ببین در جبهه ی جنگ نرم  چه احوالی داریم ؟!
حریم نور فقط یه وبلاگ نیست …
امیدوارم هم وضع خودش و هم وبلاگش رو به راه بشه!
دیگه سولای اینجوری ازم نپرس!!

۵)به غیر از وبلاگ حریم نور،مدیر کانون وبلاگ نویسان شهرستان رودان هم هستید،آیا کار روی دو وبلاگ سخت نیست؟

فعلا که تو “حریم نور” نمی نویسم … منتظرم ببینم شرایط بهتری پیش میاد  که دست به کار حریم نور هم بشیم ؟! اگه دو تا رو با هم بخوام فعال نگه دارم سخت نیست در حالی که بچه های وبلاگ نویس خوبی دور و برمون هم هستن ؛ زمان بر هست و باید وقت بیشتری بزاری.همین الان هم همزمان دارم برای کانون وبلاگ نویسان رودان ، کانون وبلاگ نویسان هرمزگان و پایگاه خبری هرمز می نویسم ؛ سخت نیست باید وقت گذاشت .

اگر تو این عرصه و فضا بیشتر از ما حمایت بشود چند برابر این ، خودم و دوستای وبلاگ نویسم وقت می ذاریم…” اگه حمایت بشه!”

۶)چطور شد که با کانون وبلاگ نویسان استان آشنا شدید و این مسئولیت را برعهده گرفتید؟

کانون استان یه دعوتنامه برام فرستاد حریم نور و مدیریت کانون رودان رو بهم پیشنهاد داد . مدتی بعد اتفاقا با مدیر کانون استان، مشهد همسفر بودیم . از اون سفر (۱۷ آذر ) به بعد مسئولیت اداره ی کانون وبلاگ نویسان رودان رو پذیرفتم . اسم کانون رو گذاشتیم “رودان وب ” .
خیلی زود هم بر و بچه های فعال رودانی عضو شدند و مطالب مفید و جالبی تو وبلاگشون قرار دادن و رودان وب هم مدام و مستمر با چک کردن وبلاگها ، “ابرمطالب ” ایشان رو درج می کرد. تا الان هم نزدیک به ۴۰ وبلاگ عضو شده اند .

۷)کانون وبلاگ نویسان استان را در چه اندازه می بینید؟انتقاد یا پیشنهادی به این کانون دارید؟

 لازم بوده ایجاد بشه و خوب زمانی برای راه اندازیش اقدام شده ؛ داره رشد می کنه ؛ پیشرفتش خوبه اما فضای رشدش بیشتر از اینهاست .
کانون استانی باید بسیار فعال باشه و فعالیتش اثر گذار و جهت دهنده وبلاگهای استان .
کارکرد کانون استانی باید به گونه ای باشه که علاوه بر اینکه وبلاگهای فعلی استان را حول خودش شامون می ده ، بتونه زاینده و ایجادکننده وبلاگهای فعال و مفید دیگه ای مطابق با برنامه های جبهه ی  فرهنگی باشه.
 لازمه وبلاگ کانون استانی سایت بشه؛ اما نه با روش کنونی که در کانون استانی اطلاعیه داده بشه  که از این پس کانون استانی در پایگاه خبری تحلیلی هرمز فعالیت می کنه. اصلا کارکرد “هرمز” در حد همان پایگاه خبری تحلیلیه و  طرحی برا حمایت و ساماندهی وبلاگها نیست ؛ هر چند که مدیر کانون اداره کننده اون باشه .
در حال حاضر کانونهای شهرستانها به خوبی حمایت نمی شوند . پراکنده کاری بچه های استان هم مزید بر علت شده.

پیشنهاد می کنم :

– کانونهای تمام شهرستانهای استان فعال بشه. اون هم فقط با حمایت امکان داره.
– گردهمایی مدیران شهرستانی  و  دوره های آموزشی ومرتبط با فعالیت مجازی برگزار بشه.
– قالبی زیبا و دارای امکانات لازم برا کانون تعیین بشه و در صورت امکان سایتی با شیوه ی مدیریت “حرف تو ” ایجاد شود .
– از طرح و برنامه های کانونهای شهرستانی حمایت کنند.”رودان وب ” تاکنون چندین طرح و برنامه در جهت فعالیت کانون ارائه داده ؛اما هیچکدام به دلایلی از جمله اعتبار لازم و مشابه آن پذیرفته نشده .
در کانون ها ” ابرمطالب ” درج می شوند ؛ پس خود کانون باید “ابر ” باشه تا بتونه ابرها رو پوشش بده . قبلا که اصلا روشش جالب نبود ؛ همه اش لینک درج می کرد . الان هم که اصل مطلب رو تو وبلاگ درج می کنه فعالیتش مناسبه ؛ اما بسیار برای مناسبتر شدن و محور قرار گرفتن جا داره … فعلا بسه!

۸)از برنامه های خود برای  کانون شهرستان رودان بگویید؟آیا برای سال جدید برنامه ای برای بهتر اداره کردن  این کانون دارید؟

برنامه های ما اکثرا تابع حمایت و سیاستهای کانون استانه ؛ اگه حمایت کنه ما برا اجرای برنامه ها می نونیم اقدام کنیم :
از جمله
– برگزاری نشست های ماهانه و فصلی اعضاء
– برگزاری کارگاه وبلاگ نویسی
– اردوی آموزشی و تفریحی
– ایجاد  “سایت رودان وب ”  در صورت حمایت کانون استان
– مسابقه … جشنواره … سوگواره و … و … 

۹)با سایت کشوری حرف تو چگونه آشنا شدید؟از این سایت برای ما بگویید؟
 کانون وبلاگ نویسان استان  ما رو با حرف تو آشنا کرد؛حرف تو یه چتر حمایتی برا جوونای وبلاگ نویسه تا همیشه با دلگرمی بنویسند . خیلی از مطالبی که می خوای رو می تونی اونجا ببینی .فرصت که بکنم بسیاری از ابر مطالب وبلاگ نویسای کشور رو اونجا می خونم  .
۱۰)بهترین وبلاگهایی که می شناسید را می توانید نام ببرید؟
ورود پسرا ممنوع ! – جوان مبارز – رهروان ولایت – من و چادرم؛ خاطره ها …
۱۱)حرف آخرتان برای فعالان  فضای مجازی  چیست؟

فعالی هست که با قلمش داره فضا ، جامعه و جوونا رو به کوره راه می کشونه و فعالی هم هست که فهمیده  و می فهماند و  با مطالبش راه رو روشن و هموار  می کنه . بسیار ند کسانی که دلسوزانه دارند تو این فضا کار می کنند ؛
– حرف اولم به ایشان اینه  که تا می تونند ، در هر فرصتی ،هر چه می دونند برای جامعه و جوانان مفید است بنویسند . ناامید نشند ؛ گرچه در حوزه ی فرهنگی ،” ناامیدی “، ممکنه بسیار درب خونه ت  رو  بزند ؛ اما همیشه ناامیدی  هم روزنه ای برا امیدواریه! بنویس هرچند نخوانند ؛ بگو! هرچند نشنوند ! همین که می دانی به وظیفه ات داری عمل می کنی و همین که آنکه باید یخواند ، ” می خواند ” برات  کلی امیدبخشه .

– انگار گاهی فقط  “داشتن” وبلاگ خیلی ضروری و مهم و کلاسه ؛ هر وبلاگ یه مزرعه است ؛وقتی مزرعه ای  تو فضای مجازی ساخته می شه باید صاحبش بیشتر از همه برایش دل بسوزونه ؛ اول باید تکلیف خودش رو تعین کنه که اصلا وقت و قلم و حوصله ی اون رو داره که مزرعه داری کنه یا نه! بعد همیشه به اون برسه ؛ رهایش نکنه و اون “داشته” رو خوب “نگهداری” کنه .

– در پایان برای ظهور هر چه زودتر آقا امام زمان (عج) ، سلامتی و طول عمر رهبر عزیز انقلاب ، و سلامتی همه ی دوستان و کسایی که به هر طریقی دارن خدمت می کنن دعا می کنیم و برا وبلاگ نویسای  کانونهای وبلاگ نویسی رودان ، استان و باشگاه وبلاگ نویسی ” حرف تو” آرزوی موفقیت دارم.

همچنین آرزوی خوشبختی و سعادتمندی و دلخوشی دارم برای فرزندان آینده ساز دیار اسلامی عزیزمان  در دبیرستانهای “فضیلت ” و ” صدرا” ی رودان  که یارای خوبی بودن و می روند تا قله های بلند موفقیت را فتح کنند !

انتهای پیام/۱۱۹

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=7230
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

One comment on “مصاحبه با وبلاگ نویس برتر سال ۹۱ استان هرمزگان

  1. آفرین باید گفت به این فعال خوب فضای مجازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,599 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی