تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 480140
تاریخ انتشار:جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه هرمزگان:

مشکلات کشور ناشی از ضعف مدیریتی است/ دولت با مفسدان اقتصادی در عمل برخورد کند/ ایران اسلامی شاخ استعمار را در منطقه شکست

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه مشکلات کشور ناشی از ضعف مدیریتی است، اظهار کردند: مقام معظم رهبری همه ظرفیت های کشور را برای کمک به دولت در جهت ایجاد گشایش در زندگی مردم بسیج کردند.

مشکلات کشور ناشی از ضعف مدیریتی است/ دولت با مفسدان اقتصادی در عمل برخورد کند/ ایران اسلامی شاخ استعمار را در منطقه شکست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه مشکلات کشور ناشی از ضعف مدیریتی است، اظهار کردند: مقام معظم رهبری همه ظرفیت های کشور را برای کمک به دولت در جهت ایجاد گشایش در زندگی مردم بسیج کردند و دولت نیز باید با مفسدان اقتصادی در عمل برخورد کند.

دولت با مفسدان اقتصادی در عمل برخورد کند

آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه در مقابل تمام گناهان نهی از منکر وجود دارد، اظهار کرد: محبوب ترین بندگان خداوند افراد با تقوا هستند که فکر و زبانشان کنترل می کنند و هر حرفی را به زبان نمی آوردند.

نعیم آبادی با بیان اینکه حج کانون قوت اسلام است، تصریح کرد: حج نقش بسزایی به لحاظ عرفانی دارد و سفرحج هم به عنوان یک سفر روحی ومعنوی در انسان آثار عمیق و با برکتی به جا می گذارد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به گرانی اجناس خطاب به دولت گفت: چرا دولت بر روی قیمت های بازار نظارت نمی کند،قیمت تمام اجناس چند برابر شده و اینکه تحریم ترامپ به هنداوانه، خربزه چه ارتباطی دارد و چرا باید چایی ایرانی از چایی خارجی گران تر باشد.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه دولت در این زمینه نظارت و با گران فروشان برخورد کند،خاطر نشان کرد: دولت نه در شعار بلکه در عمل باید با مفسدان اقتصادی برخورد کند و اگر دولت با این مفسدان برخورد کنند مردم خوشحال و دلگرم می شوند.

تذکرات رهبری در ترسیم نقشه راه مشکل گشای اقتصاد کشور است

حجت الاسلام حسن زاده ،امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور و هیئت دولت اشاره و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار نکات مهمی به دولتمردان متذکر شدند که این نکات اساسی و کلیدی به زعم کارشناسان می تواند نقشه راه اقتصادی دولت باشد.

وی با تاکید براینکه دولت باید با محورهای سخنان رهبری نقشه راه خود را برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی ترسیم کند افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر تقویت بخش خصوصی، ضرورت برخورد قاطع با متخلفان، نشان دادن اقتدار ملی در مقابل بیگانان به ویژه آمریکا، جدی گرفتن سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان محورهای اساسی تاکید کردند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه ترسیم و تنظیم نقشه راه باثبات اقتصادی از جمله تاکیدات رهبری است متذکر شد: اقتصاد مانند فرهنگ نیازمند نقشه راه است و بدون نقشه راه مهندسی امکان ندارد بتوان یک اقتصاد سالم، شفاف، پویا و به روز داشته باشیم.

وی تصریح کرد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید براساس نقشه راه مهندسی حرکت کرد تا مردم و فعالان اقتصادی تکلیف خود را بدانند.

حسن زاده با بیان اینکه اگر مردم به آرامش اقتصادی برسند دولت را کمک خواهند کرد شرط دیگر عبوراز مشکلات اقتصادی به فرموده رهبر معظم انقلاب  را برخورداری مسئولان از روحیه قوی، انگیزه بالا، شجاع و برخورداری از عزم راسخ عنوان کرد و افزود: این موارد می طلبد تا رئیس جمهور در انتخاب وزرا دقت لازم را داشته باشند تا وزرا خصوصیات  یاد شده برخوردار باشند.

وی همچنین با اشاره به هفته حج افزود: حج ظرفیت های فردی، اجتماعی و سیاسی بسیاری دارد و کسانی که استطاعت شرکت در مراسم معنوی حج را دارند باید در این مراسم معنوی شرکت کنند.

امام جمعه کیش با تشریح مقامات معنوی حج اضافه کرد: حج می تواند در بعد فردی انسان را به مقامات عالی معنوی برساند و در بعد اجتماعی و سیاسی انسان هایی با بصیرت، شجاع، اهل اقدام و مجاهد پدید اورد و حاجی جایگاه ویژه ای نزد خدا دارد و باید از این ظرفیت معنوی استفاده کرد.

ایران اسلامی مقتدرانه شاخ استعمار را در منطقه شکست

حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی شهرستان با اشاره به سی ام تیرماه سالروز بزرگداشت آیت الله سیدابوالحسن کاشانی اظهار کرد: آیت الله کاشانی از جوانی دارای افکار آزادی خواهانه و ستم ستیز بود و سراسر زندگی این عالم بزرگوار جهاد در راه خدا و ایستادگی در برابر سلطه بیگانگان است.

امام جمعه موقت رودان افزود: آیت الله کاشانی از کسانی بود که آخرین گام ها برای ملی شدن صنعت نفت برداشت و در اعلامیه ای تشکیل رژیم غاصب صهیونیستی را به علمای جهان اسلام هشدار داد.

مهدوی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز ادامه داد: زمانی آمریکاییها حریم امنی در تنگه هرمز برای خودشان قائل بودند و  هنگام عبور ناوهای آنان باید تنگه بسته می شد و هیچ کسی هم جرات مقابله نداشت اما ایران اسلامی این قانون نانوشته را قبول نکرد و یک موازنه قوی در برابر شیطنت های آمریکا ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی با اقتدار خود حریم امن آمریکا را بهم زد و شاخ استعمار را شکست به طوری که اگر کسی قرار است از تنگه هرمز عبور کند باید به جمهوری اسلامی ایران از نظر بار و مقصد گزارش دهد.

خطیب نماز جمعه موقت رودان با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب درباره با سیاست شیطانی جدید آمریکا، گفت: هدف آمریکا از طرح جدید معامله قرن، تضمین امنیت رژیم صهیونیستی است که به دوشکل حرکت به سمت یک دولت یهودی در فلسطین است و مسئله ایران هراسی را جایگرین موضوع فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی کنند.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به آغاز سفر معنوی حجاج به بیت الحرام خاطرنشان کرد: حجاج ایرانی برای حمایت از کالای ایرانی به فرمان رهبر انقلاب لبیک گفتند و اعلام کردند هدایایی که قرار است تهیه کنند از کشور خودمان و کالای ایرانی باشد.

ملت ایران بر زیاده خواهی های آمریکا خط بطلان می کشد

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک سالروز ولادت علی بن موسی الرضا(ع) گفت: با نگاهی به شرایط اجتماعی و فرهنگی زمان امام رضا(ع) و شیوه مبارزاتی و حرکت عظیم علمی و اخلاقی، می توان فهمید که تفکر ولایت اهل بیت(ع) و پیوستگی به خاندان پیامبر اکرم(ص) آن چنان در دنیای اسلام گسترش پیدا کرد که دستگاه ظالم و تزویر بنی عباس از مواجهه با آن عاجز شد.

میرزایی با اشاره به جلسه اقتصادی فوق العاده که با دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی از اعضای هیئت دولت انجام پذیرفت، اظهار کرد: این جلسه مهم نشان داد که رهبر انقلاب اسلامی از مشکلات زندگی مردم و نقاط ضعف اقتصاد کشور کاملا آگاه هستند و مردم انتظار دارند کار و انگیزه و روحیه مسئولان بعد از این جلسه، تفاوت محسوسی به خود بگیرد و تلاش آنها برای حل مشکلات شبانه روزی شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همه ظرفیت های کشور را برای کمک به دولت در جهت ایجاد گشایش در زندگی مردم بسیج کردند، تصریح کرد: همه دستگاههای غیر دولتی نیز خود را به همکاری با دولت برای افزایش کارآمدی و حل مشکلات موظف می دانند.

مشکلات کشور ناشی از ضعف مدیریتی است

امام جمعه پارسیان، تدبیر عالی مقام معظم رهبری در تأسیس شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رؤسای سه قوه و مسئولان اقتصادی نشانه دیگری از کمک بی سابقه به دولت برای عبور از مشکلات است و بسیاری از مشکلات کشور ناشی از ضعف مدیریت است و با توجه به هشدارهایی که راجع به اثرات سوء نقدینگی از طرف دلسوزان داده شده بود بازار سکه و ارز این گونه مختل نمی‌شد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، همچنین با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب در تهیه نقشه راه اقتصادی کشور، عنوان کرد: با اجرای یک برنامه فوری و البته عالمانه از آسیب دیدن بیشتر زندگی مردم جلوگیری شود.

میرزایی، به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص دشمنی آمریکا با نظام اسلامی و این که مساله هسته ای بهانه است، اشاره کرد و افزود: آمریکا با نظامی که ایستاده و با ظلم های آمریکا مخالفت می کند و روحیه مقاومت را در منطقه توسعه می دهد عمیقا مخالف است، بعد از قضیه هسته ای دنبال این هستند که مؤلفه‌های قدرت را در جمهوری اسلامی از بین ببرند.

وی با اشاره به قانون پالرمو و اف ای تی اف گفت :با هوشیاری شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت، قانونی که به دنبال ضربه زدن به اطلاعات مالی کشور بود کنار گذاشته شد، ملت بزرگ ایران راه خود را پیدا کرده و بر تمام زیادی خواهی های آمریکا خط بطلان می کشد و اجازه هیچ زیاده خواهی هم نمی دهد.

امام جمعه پارسیان با تشکر از سربازان گمنام امام زمان(عج) در انهدام دو تیم تروریستی، تاکید کرد: قصد دشمن این است که با التهاب جامعه تیم های ترور را وارد کشور کند که به لطف خدا و هوشیاری مردم و سربازان گمنام طرحهای شیطانی آنها نقش بر آب می گردد.

وی با تبریک آزاد سازی منطقه درعا و سقوط اسرائیل با وعده رهبر معظم انقلاب، ادامه داد: نگرانی اسرائیل از پیروزی سوریه را مهارتها و توانمندی های ارتش سوریه و هم پیمانان قدرتمندی مانند ایران و عراق دانست و یادآور شد اسرائیل چاره ای جز تسلیم در برابر مقاومت ندارد.

میرزایی در بررسی و کنکاش اعتراضات اخیر در عراق، تشریح کرد: عناصر بعثی و سرویس های اطلاعاتی برخی قدرت های منطقه و مشخصا عربستان با هماهنگی و چراغ سبز آمریکا به دنبال خشونت و آشوب در عراق هستند.

وی، وظیفه دولت عراق را برای بررسی سریع کاستی هایی که زمینه نارضایتی مردم را ایجاد کرده و برخود با مسئولانی که کوتاهی کردند بسیار مهم دانست و تاکید کرد راه را بر آشوبگران ببندند.

امام جمعه پارسیان با توجه به دیدار کارگزاران حج با مقام معظم رهبری گفت: بعد از گذشت سه سال هنوز هم فاجعه منا دغدغه رهبر معظم انقلاب است و عربستان باید با کمیته حقیقت یاب موافقت کند و دیه کشته شدگان را بپردازد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به سه مرداد سالروز تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳ خاطرنشان کرد: تحمیل این قانون بر ملت ایران در حقیقت تحمیل قانون علیه عزت یک کشور و اعتراض امام فریاد علیه ظالمان عالم و برای آزادی بشریت بود.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=480140
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل