مشکلات جوامع متمدن ناشی از اختلاط زن و مرد / فعالیت زنان در اجتماع بعدی از رسالت زن است
+ پ -
مشکلات جوامع متمدن ناشی از اختلاط زن و مرد / فعالیت زنان در اجتماع بعدی از رسالت زن است

کارشناس علوم تربیتی گفت: این امر به اثبات رسیده که بسیاری از مفاسد اجتماعی و مشکلات جوامع متمدن امروزی ، ناشی از اختلاط زن و مرد است ، حتی برخی از کشورهای صنعتی به این نتیجه رسیده اند که در مراکز علمی ، فرهنگی و عمومی محل فعالیت این دو قشر باید از هم جدا شود.

عذرا دولتی ، کارشناس علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی  در  گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز  گفت: اسلام برای سالم سازی جامعه وتعالی و رشد انسانها ، توجه واهتمام ویژه ای به موضوع محرم و نامحرم نشان داده است و حریم امن برای هر بانوی خدا شناس وحقیقت طلب می تواند او را در رسیدن به اهداف والای انسانی وکمال مطلوب به نحو شایسته ای یاری کند .

وی گفت: رواج فرهنگ غرب در عصرما ، بانوان مسلمان را به بهانه فعالیت اجتماعی واحیای حقوق زن ، به حضور گسترده در مجامع و محافل سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی و حتی میادین ورزشی کشانده و آنان را از وظایف اصلی شان که پرورش نسل پاک وپدید آوردن محیط آرام در خانواده است باز داشته است  .

این کارشناس علوم تربیتی تصریح کرد: جدایی زن ومرد نامحرم یکی از دستورهای صریح قرآن و رسول خدا (صل الله علیه واله ) است که در سلامت جامعه تاثیر فراوان دارد و بدون تردید حفظ عفت عمومی برای پایداری هر جامعه ای ضرورتی انکار ناپذیر است .

این کارشناس ادامه داد: یکی از راه های جلوگیری از نفوذ شیطان و وسوسه های آن ، ایجاد حریم میان زن و مرد و رعایت پوشش لازم است تا از نگاه های هوس آلود و تماس های غیر شرعی جلوگیری شود .

دولتی خاطرنشان کرد: تقویت ایمان ، آرامش روحی و روانی ، سلامت جسمی و استحکام بنیان خانواده و دوری از افکار نا سالم برخی از برکات جدا سازی زنان و مردان است

.

وی ادامه داد: رسول خدا (صل الله علیه واله ) خود نیز عملا برای جدا سازی محیط زنان از مردان ، اقداماتی انجام داد تا زمینه و خطرات ناشی از اختلاط زنان و مردان را از میان ببرد و روزی آن حضرت با اشاره به یکی از درهای مسجد نبوی به یارانش فرمود : اگر این در را برای بانوان اختصاص دهیم بهتر است و آنان هنگام خروج از مسجد ، دچار مشکل نمی شوند واختلاط پیش نمی آید .

این کارشناس علوم تربیتی، گفت: این امر به اثبات رسیده که بسیاری از مفاسد اجتماعی و مشکلات جوامع متمدن امروزی ، ناشی از اختلاط زن و مرد است ، حتی برخی از کشورهای صنعتی به این نتیجه رسیده اند که در مراکز علمی ، فرهنگی و عمومی محل فعالیت این دو قشر باید از هم جدا شود.

دولتی تصریح کرد: جداسازی محیط آموزشی برای زنان ومردان جوان ، آثار مثبت وموفقیت آمیزی دارد که از جمله آنها می توان اشاره کرد به تحصیل در این گونه مراکز ، موجب سلامتی جسمی و روحی افراد است  .

وی ادامه داد: تفاوت های زیستی و روانی زن و مرد در نیازهای آموزشی آنان موثر است و جدا سازی ، یکی از عوامل توفیق این دو قشر در رفع نیازهای مخصوص آنان می باشد .

این کارشناس مسائل تربیتی در پایان خاطر نشان کرد : اسلام با اصل فعالیتهای زنان در عرصه های اجتماعی مربوط به زنان مخالف نیست بلکه آن را بعدی از رسالت اصلی زن با حفظ موازین شرعی مجاز میداند و برای مصونیت جامعه از انحراف جنسی ، بهترین راه پوشش اسلامی و اجتناب از نگاه های حرام است چرا که نگاه به نامحرم زمینه فسادهای بعدی را فراهم می کند .

انتهای پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff