تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 486993
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان عنوان کردند؛

مشکلات اقتصادی کشور نیازمند عزم جدی و کار جهادی است/ عدم نظارت بر بازار، قیمت میوه و تره بار را بالا برده است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه برای گذر از این شرایط اقتصادی باید کاری فوق العاده و جهادی کرد تا مردم از این تنگنای اقتصادی خارج شوند، اظهار کردند: عدم نظارت و نبود اداره تعزیرات و سوء استفاده دلالان از بازار میوه و تره بار، از مسئولان ذی ربط درخواست پیگیری کرد.

مشکلات اقتصادی کشور نیازمند عزم جدی و کار جهادی است/ عدم نظارت بر بازار، قیمت میوه و تره بار را بالا برده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکهبرای گذر از این شرایط اقتصادی باید کاری فوق العاده و جهادی کرد تا مردم از این تنگنای اقتصادی خارج شوند، اظهار کرد: عدم نظارت و نبود اداره تعزیرات و سوء استفاده دلالان از بازار میوه و تره بار، از مسئولان ذی ربط درخواست پیگیری کرد.

ورزش باستانی باید الگویی برای سایر ورزش‌ها باشد
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های این هفته شهرستان با اشاره به پیامدهای شوم شایعه در جامعه اظهار کرد: افراد شایعه‌ساز برای خود حد و مرزی نمی‌شناسند، از این رو همه ما موظفیم هرچیزی را که در مورد دیگران می‌شنویم به راحتی نپذیریم.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که هیچ کس از عواقب شوم شایعه مصون نمی‌ماند، افزود: کسانی که نمی‌توانند در برابر حق بایستند سعی می‌کنند تا چنگ زدن به شایعه، به اهداف خود دست یابند و برای رسیدن به هدف شوم خود از هیج اقدامی دریغ نمی‌کنند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به روز تربیت بدنی و ورزش تصریح‌ کرد: تربیت بدنی لازم است اما کافی نیست، ورزش ما باید از ورزش باستانی الهام بگیرد چراکه در این ورزش، اخلاق وجود دارد و پیشکسوت از حرمت بالایی برخوردار است.

 آیت‌الله نعیم‌آبادی با تاکید بر این‌که در ورزش باستانی تاکنون دعوایی رخ نداده و این به دلیل وجود اخلاق در این نوع ورزش است،گفت: ورزش باستانی باید به الگویی برای سایر ورزش‌ها تبدیل شود.

وی ادامه داد: مسلمانان در ورزش باستانی، جسم و روح را توامان با یکدیگر پرورش داده و تقویت کرده‌اند، باید عنصر تقویت روان را در تربیت جسم قرار دهیم درصورتی که جسم قوی و روح ضعیف باشد، خطر محسوب می‌شود.

امام جمعه بندرعباس ضمن قدردانی از ورزشکاران و مسؤولان، خطاب به این قشر از جامعه، گفت: تنها به فکر تقویت جسم نباشید بلکه ورزش باید جلوه‌گاه انسانیت، گذشت و کرامت باشد و ورزش را تنها به بدنسازی محدود نکنید.

نعیم‌آبادی به روز عصای سفید اشاره و افزود: با مرور تاریخ نابینایان درمی‌یابیم که آنان خود را ناتوان نمی‌دانستند، مردم باید حساب خاصی برای نابینایان باز کنند، البته نه از روی ترحم، بلکه از استعدادها و توانایی‌های نابینایان استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۲ مهر روز جهانی استاندارد اشاره داشت و با تاکید بر اینکه ‌استاندارد از حرف‌های اولیه در مباحث اجتماعی است، گفت: نظارت بر کیفیت کالا امری ضروری و حیاتی است، ممکن است عدم نظارت بر تولید کالا و عدم رعایت چارچوب‌ها در عرصه تولید، ضررهایی را به مردم و جامعه وارد کند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: با توجه به این‌که قاچاق کالا و حتی قاچاق انسان از طریق دریا و ورود ابراز فساد از دبی، ضروری است که دولت، دریابانی را تقویت کند تا نیروهای پرتلاش دریابانی در دریا مستقر شوند، نیروهای دریابانی تاکنون به دلیل نبود تجهیزات لازم، موفق به استقرار در دریا نشده‌اند و مجبورند برای ساعاتی، با قایق در دریا به گشت‌زنی بپردازند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی خاطر نشان کرد: اگر مرزبانان در دریا تقویت شوند، بخشی از مشکلات دولت حل و فصل می‌شود و به جرأت می‌توان گفت که ثبات اقتصادی در گرو تقویت دریابانی است.

رفع مشکلات جاری کشور نیازمند حرکت جهادی است

حجت الاسلام احمد حسن زاده، امام جمعه کیش درخطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی اظهار کرد: یکی از نشانه های تقوی پرهییز از حرام در عرصه زندگی است، فرد با تقوا نه مال حرام می خورد، نه نگاه حرام می کند و نه به حرام گوش می دهد زیرا ارتکاب به گناه انسان را از انسانیت دور می کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نشست با سران سه قوه و بررسی مسائل اقتصادی کشور افزود: در این نشست ایشان در سه محور در خصوص مشکلت جاری اقتصادی، مسائل اصلی و چالش های مهم اقتصادی روز و ریشه های مسائل و مشکلات اقتصادی سخن گفته و راه کارهایی را برای گذر از این چالش های ارائه کردند.

خطیب جمعه کیش تشریح کرد: حل مشکلات جاری اقتصادی کشور و تامین نیازهای مردم یکی از دغدغه های مهم رهبری است که نشان می دهد ایشان براوضاع کشور مسلط بوده و بر مشکلاتی که گریبانگیر معیشت مردم شده آگاهی کامل دارند به ویژه که این مشکلات فشار مضاعفی را برطبقات ضعیف جامعه وارد می کند.

وی افزود: بنابر توصیه رهبر معظم انقلاب مشکلات جاری کشور به صورت طبیعی قابل حل نیست و برای گذراز این شرایط باید کاری فوق العاده و جهادی کرد تا مردم از این تنگنای اقتصادی خارج شوند.

امام جمعه کیش خطاب به مسئولان جزیره کیش افزود: مسئولان در جزیره کیش به صورت ویژه و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی تشکیل تعاونی ها را در برنامه خود قرار دهند و نگذارند مردم بیش از این درسختی قرار بگیرند.

وی مشکلات بانکی، نقدینگی، اشتغال، تورم و بودجه ریزی را از چالش های بزرگ اقتصادی و مسائل روز کشورعنوان کرد و افزود: به توصیه رهبری برای حل این مشکلات اساسی نیازمند تصمیم های دقیق اقتصادی، جدی و عملیاتی هستیم، پشتوانه تمام تصمیم های دولتی باید اراده جدی و عملیاتی سازی و اجرای دقیق آن ها باشد که با این نگاه قطعا مشکلات برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به بهره گیری از نظرات کارشناسان اقتصادی دلسوز و فعالان بخش خصوصی در تصمیم سازی های اقتصادی کشور بنابرسفارش مقام معظم رهبری افزود: بخش اقتصادی دولت باید در تصمیم گیری و حل مشکلات اقتصادی از فعالان بخش خصوصی و دانشگاهی استفاده کامل کند.

وی با بیان ریشه مشکلات اقتصادی کشور ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم هاست و بخش دیگر مربوط به چالش های درونی و ساختاری اقتصاد داخلی است که مسئولان باید توجه کنند امروز نیاز به یک ساختار صحیح و مطمئن است که کشور از این مشکلات اساسی به سلامت عبور کند زیرا هیچ مشکلی غیرقابل حل نیست و ملت بزرگ ایران اسلامی همچون گذشته بر مشکلات فائق خواهند آمد.

امام جمعه کیش با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع) بنا بر روایتی، سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی چهارمین شهید محراب، سالروز شهادت شهید شوشتری را تسلیت گفت.

وی همچنین با گرامی داشت سالروز بزرگداشت لسان الغیب حافظ؛ شاعر شیرین سخن شیرازی و با تبریک روز ملی استاندارد و هفته استاندارد به تلاشگران عرصه قانونمداری و استاندارد کیش تبریک گفته و از تلاش های آنان تقدیر کرد.

مشکلات اقتصادی کشور نیازمند عزم جدی و کار جهادی است

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: هیچ بن‌بست و مشکل غیر قابل حلی در کشور وجود ندارد و ما به فضل الهی و با عزم و اراده‌ی مردم و مسئولان و با استفاده از ظرفیت بی‌بدیل جوانان و نخبگان توانمند ایرانِ عزیز و با فعال کردن ظرفیت‌ها و منابع ممتاز کشور، یقیناً بر مشکلات درونی و تحمیلی فائق خواهیم آمد.

وی اظهار کرد: بزرگ‌ترین خیانتى که در حال حاضر در حق ملت ایران صورت مى‌گیرد این است که عده‌اى با ترویج افکار دشمن تلاش مى کنند تا با بن‌بست نمایى و بحران نمایى چنین وانمود کنند که تنها راه باقى مانده تسلیم شدن در برابر آمریکاست.

حیدری تصریح کرد: راه مقابله با بن‌بست‌نمایى استفاده از جوانان‌، توجه به واقعیت‌هاى سه گانه‌ (عظمت ایران،‌اقتدار جمهوری اسلامی، شکست ناپذیری ملت)،گرفتن ابزار رسانه از دست دشمن‌ و حفظ وحدت و یکپارچگی است.

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: مشکلات اقتصادی به چالش‌های درونی و ساختاری اقتصاد کشور و مسائل ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا تقسیم می شوند و باید در مواجهه با این دو، راه حل های خردمندانه‌ بکار ببندیم که نتیجه آن، گره گشایی پایدار از زندگی مردم و نا امید شدن دشمن از اثرگذاریِ حربه تحریم خواهد شد.

وی با اشاره به نامه رهبری به لاریجانی خاطرنشان کرد: منظور این بود که رهبری با بررسی کارشناسی این مسئله در مجلس موافق هست و رهبری میخواهد جمهوریت نظام حفظ شود و مجلس خودش به این مسئله برسد که این کنوانسیون به ضرر کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری اضافه کرد: وزیر امور خارجه کشورمان آقای ظریف حتی حاضر نشد که تضمین بدهد که با این کار مشکل بانکی حل شود و فقط گفت تضمین میدهم با نپیوستن آمریکا بهانه دارد، آیا ما باید دنبال رفع بهانه باشیم به هر قیمتی برای جامعه و مردم و نظام اتفاق رخ بدهند که امریکا بهانه نگیرد.

 عدم نظارت بر بازار، قیمت میوه و تره بار را بالا برده است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت ایام اسارت اهل بیت پیامبر اکرم(ص) و شروع ماه صفر دعا و صدقه را برای دفع بلا توصیه کرد.

میرزایی در ادامه با توجه به حوادث روزهای اخیر و ارتباط آنها با یکدیگر از جمله تهدیدات اقتصادی ترامپ، شلیک موشک های سپاه، سقوط دلار، افزایش قیمت نفت و مقاومت مردم ایران، گفت: سقوط دلار و افزایش قیمت نفت نشان داد مقاومت مردم ایران و شلیک موشک های سپاه بر تهدیدات آمریکا نتیجه عکس می دهد و مهم تر این که در عالم واقعیت و در میدان تقابل منطقه ای و بین المللی نشان داد راه برخورد با تهدیدات، تنها مقاومت است نه مذاکره.

وی افزود: همگان مشاهده کردند زمانی که جریان نفوذ از مذاکره با آمریکا سخن می گفت، دلار سیر صعودی داشت اما وقتی که نه در سخن بلکه در میدان عمل موشک های سپاه بیخ گوش آمریکایی ها فرود آمد دلار سیر نزولی گرفت.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به پیش بینی رهبر معظم انقلاب اسلامی در شکست آمریکا تصریح کرد: این تحولات نشانه های اولیه شکست جنگ اقتصادی، سیاسی آمریکا است و ادعای جریان غربگرا که مدعی بودند مقاومت موجب مشکلات اقتصادی است برای مردم رنگ باخته و نشان داد که این مقاومت بود که موجب امنیت اقتصادی خواهد شد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، خطاب به تهدیدکنندگان انقلاب اسلامی تاکید کرد: سیر نزولی دلار، بالا رفتن قیمت نفت و تهدید بستن تنگه هرمز این نتیجه را می دهد که هر گونه فشار بر اقتصاد ایران تاثیر مستقیم بر کشور تحریم کننده و هم سایر کشورها دارد.

میرزایی، با اشاره به فراخوان آخرین ناو نظامی آمریکایی از خلیج فارس بعد از شلیک موشک های سپاه گفت: دست آمریکا به مدد جریان مقاومت در خلیج فارس در حال کوتاه شدن است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص این که هزینه تسلیم به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت است، عنوام کرد: درک این کلام امروز بعد از جنایات آمریکا روشن تر است همچنان که در ژاپن، ویتنام، عراق و لیبی بعد از اعتماد به آمریکا مملکت و خاک آنها توسط آمریکا با خاک یکسان شد.

امام جمعه شهرستان با اشاره به بیانیه تعدادی از اساتید دانشگاه ها و سیاه نمایی آنها از وضعیت موجود و این که نظام به بن بست رسیده اظهار کرد:
جواب ۱۹۰۰ استاد بسیجی به این بیانیه محکم و مستدل بود.

ححت الاسلام میرزایی ادامه داد:مدل تکیه بر درون بدون وابستگی به استکبار درخواست انقلاب اسلامی بوده و هست، چرا که مدل وابستگی قبل از انقلاب نه عزت و نه استقلال داشت و اگر برخی نگران هستند به جای سیاه نمایی و درخواست آزادی زندانیان سیاسی به ارائه راه کار آن هم در فضای آرام باشند.

خطیب نماز جمعه پارسیان با اشاره به دیدار روسای سه قوه در شورای هماهنگی اقتصادی با مقام معظم رهبری و تاکید معظم له به ایجاد تصمیمات مهم و قاطع و استفاده از ظرفیت درون و نظرات اقتصاددانان بیان کرد: هیچ بن بستی در برطرف شدن مشکلات کشور وجود ندارد و شما با این بیانیه های سیاسی که قصدی جز خوش خدمتی به دشمن ندارید به بن بست رسیده اید.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با انتقاد از تصویب لایحه cft گفت: سیر تصویب این لایحه خفت بار در دولت و مجلس با سه عنوان گره خورد نمی توانیم ، می ترسیم و تنهاییم در حالی که این موارد مخالف مبانی قرآنی و آموزه های دینی است.

وی افزود:انقلاب و امام راحل و امام حاضر به ما یاد دادند که ما می توانیم ، تنها نیستیم چون خدا با ماست و از دشمن نمی ترسیم لذا باید گفت در جریان تصویب این لایحه عمل به قرآن و دستور ولی خدا نشد و بلکه مخالفت گردید.

امام جمعه پارسیان، اربعین حسینی را نماد اقتدار محور مقاومت دانست و تاکید کرد: پیام اربعین امسال ایستادگی و عزت ملت ایران در کنار سایر ملل محور مقاومت به نظام سلطه است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با تبریک روز دامپزشکی با هدف کنترل و پیشگیری بیماری های دام و طیور اذعان کرد: متاسفانه نبود کشتارگاه دام در شهرستان به جهت سنگ اندازی های برخی از مسئولان در استان، نظارتی بر سلامت دام ها به طور کامل انجام نمی شود که این مساله مشکلاتی از قبیل آلودگی زیست محیطی و … را به دنبال دارد.

وی همچنین با اشاره به وجود کشتار گاه مرغ لزوم حمایت مردم و مسئولان در جهت رونق اقتصادی داخلی درخواست کرد.

امام جمعه پارسیان در پایان با انتقاد از قیمت بالا و خودسرانه میوه و تره بار در شهرستان گفت: عدم نظارت و نبود اداره تعزیرات و سوء استفاده دلالان از بازار میوه و تره بار، از مسئولان ذی ربط درخواست پیگیری کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=486993
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی