تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 483064
تاریخ انتشار:جمعه ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه استان هرمزگان تاکید کردند:

مشکلات اقتصادی کشور حاصل بی تدبیری مسئولان است/ منافقان محصول سیاست آمریکا و اسرائیل در تقابل با انقلاب اسلامی هستند

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور حاصل بی تدبیری مسئولان است،اظهار کردند: منافقان محصول سیاست آمریکا و اسرائیل در تقابل با انقلاب اسلامی هستند.

مشکلات اقتصادی کشور حاصل بی تدبیری مسئولان است/ منافقان محصول سیاست آمریکا و اسرائیل در تقابل با انقلاب اسلامی هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور حاصل بی تدبیری مسئولان است،اظهار کردند: منافقان محصول سیاست آمریکا و اسرائیل در تقابل با انقلاب اسلامی هستند

مشکلات اقتصادی کشور حاصل بی تدبیری مسئولین داخلی است

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی اباد ضمن تبریک هفته دولت با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به حجاج بیت الحرام اظهار کرد: به یقین بخش از فلسفه حج وحدت جامعه اسلامی و امت سازی اسلامی است.

مختاری افزود: حج سرشاز از معنویت است و فلسفه حج ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان است که مسلمانان در مقابل چشم دشمنان وحدت تمام عیار بین ملت های مسلمان شکل می گیرد.

وی بیان داشت: وقتی در سرزمین وحی وحدت بین مسلمانان شکل بگیرد دیگر هیچ قدرتی جرات تعرض به حقوق مسلمانان را ندارد، حج یک فرصت بینظیر برای همگرای بین امت مسلمان سراسر جهان است.

امام جمعه حاجی آباد تصریح کرد: دشمنان به دنبال توطئه بین امت اسلامی هستند و مسلمنان باید هوشیار باشند و نخبگان جامعه اسلامی جوامع اسلامی مردم را نسبت به توطئه دشمنان را آگاه کنند.

مختاری، ایجاد اختلاف بین جوامع مسلمین را از نقشه‌های دشمنان اسلام دانست و با بهره از کلام رهبر معظم انقلاب در پیام به حاجیان در مکه گفت: عاملان دشمنان اسلام، یعنی حاکمان خون‌ریز سعودی در اجرای راهبرد دشمنان خون ملت‌های مسلمان را هدر اعلام کردند.

مختاری ادامه داد: مسلمانان باید با هوشیاری و اتحاد سیاست‌های شیطانی دشمنان و عوامل داخلی آنان را خنثی کنند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مشکلات اقتصادی مردم اظهار کرد: مشکلاتی که امروز در کشور در زمینه اقتصاد وجود دارد عمده این مشکلات داخلی است و تحت تاثیر بیتدبیری های و کارنکردن های مسئولین است که عوارض آن از تحریم های دشمن بیشتر است.

امام جمعه حاجی اباد بیان کرد: یکی از بی تدبیری های مسئولین کشور رها کردن نقدینگی در کشور است مردادماه ۹۲ نقدینگی ۵۰۰ میلیارد تومان است ولیامروز بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان است و مسئولین با کاهش سود بانکی باعث شده اند که نقدینگی بیشتر از بانک ها به دست مردم بیفتد.

مختاری با اشاره به افزایش نقدینگی در جامعه، تصریح کرد: زمانی سیاست افزایش نقدینگی جواب می‌دهد که به سمت تولید منتقل شود آیا الان اینگونه است؟ وام‌های میلیاردی که توسط برخی افراد از بانک‌ها اخذ می‌شود به سمت خرید سکه و برخی دیگر وسایل می رود و از این رو نه تنها نقدینگی به سمت تولید نمی‌رود بلکه به سمت سرمایه گذاری هم نمی‌رود.

وی با اشاره به دیدار هیئت دولت به‌مناسبت عید فطر با مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان، افزود: نقدینگی در کشور باید به سمت تولید، کشاورزی، صنعت و مسکن روانه شود تا به فرصت تبدیل گردد نه اینکه دوباره بانک مرکزی با افزایش نرخ سود بانکی در جهت افزایش نقدینگی برآید.

خطیب نماز جمعه حاجی اباد افزود: یکی دیگر از بی تدبیری های دولت در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی می باشد بارها مسئولین اقتصادی این هشدار را به مسئولین داده بودند ولی هیچ تدبیری در این زمینه دولت انجام نداد.

مختاری تصریح کرد:‌ اگر بنا شد، مردم با خیانت و سوء‌استفاده روبه‌رو نشوند، اما با سوء‌تدبیر در این زمینه روبه‌رو شوند، باید آقایان این سوءتدبیر را جبران کنند.

امام‌جمعه حاجی آباد با تأکید براینکه در رأس نظام و‌ کارگزاران آن دزد و خائن وجود نداشته است؛ یادآور شد: یک بنی‌صدر بود که مردم او را بیرون کردند، به‌غیر از او، ‌در رأس نظام، خائن و سوءاستفاده‌چی نداشته‌ایم، البته ممکن است، یک عامل نفوذی با نفوذ در رده‌های اجرایی خیانت، اختلاس، دزدی یا رانت‌خواری‌هایی کرده باشد.

مختاری بیان کرد: این از برکات نظام و خون شهدا است، اما متأسفانه یک سوء‌تدبیرهایی به‌وجود می‌آید که مردم ما را مستأصل کرده و آثارش برای مردم قابل‌تحمل نیست.

وی تصریح کرد: یا اینکه بیایند یک سامانه برای ارائه ارز بانکی پیاده کنند و یک عده با سوء‌استفاده از مابه‌التفاوت ارز رسمی و بازار، کالاهایشان را وارد و در انبارها احتکار کنند، برخی کالایشان را چند برابر قیمت بفروشند و برخی اصلا کالایشان وارد نشود، آن هم در شرایطی که مورد تهدید اقتصادی دشمن قرار داریم، برای مردم قابل تحمل نیست.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به‌اینکه این سوءتدبیرها امروز معیشت مردم را در مضیقه قرار داده است؛ گفت:مسؤولان ما نظر اصلاحی داشتند و درصدد بودند با اقداماتی طلا را پایین بیاورند و نقدینگی را کم کنند، این با نیت خیر انجام شد، اما سوءتدبیر بود، مسؤولان ما بیایند با سرعت مساله را تمام کنند.

وی ادامه داد: ما در یک ‌جامعه‌ خودی و کشور خودمانی قرار داریم، ما و عزیزانمان در همه عرصه‌های نظام خودی هستیم و غیرخودی وجود ندارد. کسانی که در دولت، مجلس و قوه قضائیه هستند، خودی‌اند.

امام جمعه حاجی اباد یادآور شد: در هفته دولت، مسئولان ما بنشینند، فکر کنند و این وضعیت که نتیجه سوءتدبیر خودشان بوده را جبران و یک اقدام عملی انجام دهند.

سیاست گذاری های اقتصادی دولت نیازمند اصلاح ساختاری جدی است

حجت الاسلام سید حسین شاهچراغی امام جمعه موقت کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی با تبریک هفته دولت و روز کارمند به قوه مجریه وتمامی کارمندان کشور که مجدانه ومخلصانه به مردم خدمت می کنند اظهار کرد: هفته دولت را در شرایطی آغاز کرده ایم که مشکلات اقتصادی گریبان بسیاری از مردم را گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سیاست های اقتصادی در سال های پس از دفاع مقدس جواب نداده است افزود: سیاست های مبتنی بر تفکر لیبرالی، اصالت سود، تجمل گرایی و ربا سیاست های اشتباهی بوده و می بینیم مسئولان با این اندیشه هر چه تلاش کرده اند نتوانسته اند مشکلات مردم را حل کنند و این نشان می دهد که سیاست گذاری های اقتصادی دولت نیاز به اصلاح جدی در ساختار دارد.

امام جمعه موقت کیش ادامه داد: اینکه مشکلات را برگردن دیگران بیاندازیم فایده ای ندارد باید شجاعانه اشتباهات را به گردن گرفت و در رفع آنان کوشید و براساس قوانین اساسی از نیروهایی که به اقتصاد اسلامی معتقد هستند استفاده کرد.

وی با تاکید براینکه اگر چه این کار سختی است اما برای بازگشت به مسیر صحیحی که طی ۳۰ سال گذشته از آن خارج شده ایم باید هزینه کرد افزود: چه خوب است دولت اقای روحانی پیشگام شده و به سمتی برگردند که دین مبین اسلام و قانون اساسی معین کرده است.

حجت الاسلام شاهچراغی با بیان اینکه ما معصوم نیستیم و امکان اشتباه برای همه است تاکید کرد: باید شجاعانه اشتباهات را پذیرفت و در صدد رفع آن برآمد.

وی با تبریک ولادت امام هادی(ع) و عید سعید غدیر خم افزود: عید غدیر از بزرگترین اعیاد جهان اسلام است و همه وظیفه داریم در مسیر شناخت ولایت و اهمیت واقعه مبارک غدیر خم مطالعه کرده و آن را شناخته و بشناسانیم.

خطیب جمعه موقت کیش با اشاره به ویژگی های عید غدیر خم افزود: با معرفی این روز خوف از دین دور شده، دین اسلام کامل شد و نعمت بر مسلمانان تمام شد.

وی با تاکید بر تبعیت از رهبری امام علی (ع) در حکومت و جامعه اسلامی متذکر شد: چگونه میتوان مدعی حکومت علوی شد اما در مسیر علی (ع) حرکت نکرد؟ چگونه می توان برای آرامش و آسایش مومنان قدم برنداشت و خود را شیعه علی(ع) معرفی کرد؟

امام جمعه موقت کیش با تاکید بر اهمیت برگزاری هر چه با شکوهتر هفته ولایت و جشن بزرگ عید غدیر بیان کرد: باید مسئولان فرهنگی و هیئت های مذهبی برای برگزاری شکوهمند این روز از هم اکنون برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

وی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با اشاره به اینکه باطل همواره خودنمایی کرده و عرض اندام می کند به همین دلیل عده ای فریب خورده و از آن تبعیت می کنند افزود: باطل همانند کف روی آب می ماند که عمر کوتاهی دارد اما خود نمایی کرده و از این فرصت برای جذب دیگران استفاده می کند در حالیکه با نسیمی از میان رفته و حق نمایان می شود.

شاهچراغی خاطرنشان کرد: خاصیت باطل خودنمایی است اما اگر به باطن جهان بنگریم مردم در تمام جهان به فطرت ذاتی خود عمل کرده و به ادیان خود معتقد بوده و به دستورات دینی خودعمل می کنند.

منافقان محصول سیاست آمریکا و اسرائیل در تقابل با انقلاب اسلامی هستند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک عید بزرگ غدیر در این هفته گفت: حادثه ای بزرگتر از مساله غدیر در جامعه اسلامی نیست و لذا از آن تعبیر به عهد معهود در عالم بالا و میثاق مأخوذ در عالم پایین نام بردند که با وجود اهمیت بالا در این روز از مظلومیت عید غدیر یاد کرد و از همه مردم و دستگاههای تبلیغاتی و فرهنگی برای اجرا برنامه های متنوع و با محتوا دعوت کرد.

میرزایی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج امسال، اظهار کرد: حج میعادگاه مسلمانان جهان برای رسیدن به منافع بزرگ از جمله شناخت نقشه های دشمنان اسلام است.

وی، ایجاد اختلاف بین جوامع مسلمین را از نقشه های دشمنان اسلام دانست و با بهره از کلام رهبر معظم انقلاب در پیام به حاجیان در مکه، تصریح کرد: عاملان دشمنان اسلام، یعنی حاکمان خون‌ریز سعودی در اجرای راهبرد دشمنان خون ملت های مسلمان را هدر اعلام کردند و مسلمانان باید با هوشیاری و اتحاد سیاست های شیطانی دشمنان و عوامل داخلی آنان را خنثی کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان با تبریک فرا رسیدن هفته دولت و یاد و خاطره شهدای مظلوم ۸ شهریور، رجایی و باهنر، اظهار کرد: خدمت خالصانه به مردم جلوه کارآمدی نظام اسلامی است و مبارزه با فساد و مفسد که این روزها مطرح است هم از مصادیق کارآمدی نظام است چرا که اگر مسئولی فاسد شود نمی تواند به مردم خدمت کند.

امام جمعه پارسیان ادامه داد: کارآمدی نظام اسلامی، همسویی آحاد مردم با اهداف و شعارهای انقلاب اسلامی را به دنبال خواهد داشت و روحیه جهادی و صداقت در گفتار و کردار مسئولین از جمله شاخصه های اصلی در دولت در تراز انقلاب اسلامی است.

میرزایی، هفته دولت را بهترین فرصت برای بازخوانی شاخص دولت اسلامی و بیان دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: خودکفایی در گندم، غنی سازی ۲۰ درصد توسط شهید شهریاری، ساخت جنگنده های نظامی از جمله کوثر و دهها دستاورد را که در دوران تحریم تولید شده، نتیجه اعتماد به توانمندی داخل است.

وی، با اشاره به ۸ شهریور روز مبارزه با تروریسم، عنوان کرد: با وجود این که انقلاب اسلامی قربانی تروریسم منافقان بوده و هزاران نفر را به شهادت رساندند اما دولت آمریکا که ادعای مبارزه با تروریسم دارد نام منافقان را از لیست تروریسم خارج و از آنها حمایت همه جانبه می کند و در اجلاس سالانه آنها شرکت می کند و باید گفت که منافقان محصول سیاست آمریکا و اسرائیل در تقابل با انقلاب اسلامی است.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به ولادت امام هادی(ع) تاکید کرد: امامت امام هادی(ع) از سخت ترین و حساس ترین دوره های امامت شیعه محسوب می گردد و امروز زیارت غدیریه و جامعه کبیره دو یادگار مهم از امام هادی(ع) به عنوان منشور امامت و ولایت در قالب زیارت است که باید قدر آن را بدانیم.

خطیب نماز جمعه پارسیان، سالروز شهادت آیت الله سید محمد باقر حکیم و شهید اندرز گو که الگوی مبارز انقلابی و خستگی ناپذیر هستند را گرامی داشت.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به غیر بهداشتی بودن کودهای مرغی از مسئولین مربوطه تقاضای نظارت جدی و بدون مسامحه را کرد.

وی همچنین با توجه به نگرانی خانواده‌ها و در خواست مردمی، از نیروی انتظامی برای برخورد با موتور سیکلت هایی که صداهای غیر عادی دارند درخواست کرد.

مدیریت جهادی و انقلابی از شاخصه های مهم دولت اسلامی کارآمد است

حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور_هشتبندی در اجتماع عظیم نمازگزاران جمعه در مسجد جامع جوادلائمه علیه السلام ؛هفته دولت را فرصت مناسبی برای مسئولان دولتی در جهت بیان گزارشات عملکرد خود به مردم دانست و در تبیین شاخصه های دولتِ اسلامی ِ کارآمد افزود:دولت مطلوب اسلامی شاخصه هایی دارد که باید دولتمردان آنرا در خود تقویت و در جهت گیری کلان خود لحاظ کنند و مردم هم همین شاخصه ها را از دولتها مطالبه بکنند.

وی اولین شاخصه دولت کارآمد با انقلابی و عزتمند معرفی کرد و با بیان اینکه دولت ها باید مبتنی بر روحیه انقلابی کارها را پیش ببرند ؛تصریح کرد:تولید نقش موثری در تولید و بازتولید گفتمان انقلاب اسلامی و انقلابی گری دارد و باید تلاش کند تا شعارهای انقلاب در جامعه برجسته شود ؛رییس جمهور و دولت مردان پرچم انقلابی گری را در جامعه بلند کنند و مواضع انقلابی را با افتخار در دنیا بیان کنند .

امام جمعه توکهور_هشتبندی مدیریت جهادی را دومین شاخصه مهم دولتِ اسلامیِ کارآمد نام برد و گفت :در مدیریت جهادی خدمت به مردم برای کسب مال و مقام دنیایی نیست بلکه با نیت الهی است ؛مدیریت جهادی با تخصص و علم و درایت همراه است و در برابر مشکلات به راحتی تسلیم نمی شود.
حجت الاسلام بارانی نتیجه داشتن روحیه جهادی و انقلابی در دولت ها را پرکاری و نشاط در جهت رفع مشکلات کشکر و ابادی دانست و با تاکید بر تقویت این شاخص های مهم در دولت مردان در دوره کنونی افزود:مشکلات فراوانی وجود دارد که اجازه انحراف از مسیر خدمت گذاری را به مسئولان مومن و انقلابی نمی دهد لذا باید شبانه روز در مسیر رفع آنها تلاش کنند.
امام جمعه توکهور_هشتبندی از خدمات و زحمات استاندار محترم هرمزگان؛ فرماندار شهرستان میناب و بخشدار توکهور؛تشکر و قدردانی کردند.

وی از عید غدیر به عنوان عیدالله الاکبر یاد کرد و با تبریک این روز گفت:در این روز خدای متعال تکلیف امت اسلامی را در زمینه حکومت معین و مشخص کرد و بهترین فرد را برای این امر بزرگ و ادامه راه انبیا معرفی کردند.

خطیب جمعه توکهور_هشتبندی با گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر؛دولت این شهیدان را دولت خالصانه و مومنانه معرفی کرد و اظهار داشت:این دو بزرگوار با تمام همت و مجاهدت خود و با بهره گیری از درس هایی که از مکتب اسلام و تفکر انقلابی آن آموخته بودند دولتی را بنا نهادند که نه تنها الگوی دولت معیار در نظام اسلامی باشد بلکه به عنوان نمودی متعالی از شکل دولت اسلامی ؛ارزشی و خدمت گزار در مقابل دولتهای وابسته به نظام های سرمایه داری و غربی به جهان معرفی شود لذا باید خط مشی آن بزرگواران الگوی عملی همه مسئولان در نظام اسلامی باشد .

بارانی تجلیل از این دو شهید بزرگوار را تجلیل از خط فکری و عملی ایشان دانست و با اشاره به هشدارها و انذارهای رهبر معظم انقلاب در جهت ترسیم این خط فکری و رسیدگی به مشکلات مردم افزود:مردم فهیم؛نجیب و صبور ایران اسلامی با لبیک به رهبری همواره در صحنه ها در میدان مانده اند و سختی ها را تحمل کرده اند.

حجت الاسلام بارانی در تبیین خواست و توقع مردم از قوای سه گانه گفت: مردم از مجلس دریافت صحیح مشکلات و بیان و پیگیری آنها و از قوه قضائیه برخورد قاطعانه و سریع با مفسدان اقتصادی و دفاع از حقوق عامه و از دولت تقویت کابینه و همراه سازی نخبگان و یاران جدید با روحیه جوانی و انقلابی را انتظار و توقع دارند .

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=483064
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل