مشورت کردن با صاحب نظران باعث اعتماد به نفس می شود/مردم با انتخاب اصلح زمینه‌ شکوفایی کشور را فراهم کنند
+ پ -
مشورت کردن با صاحب نظران باعث اعتماد به نفس می شود/مردم با انتخاب اصلح زمینه‌ شکوفایی کشور را فراهم کنند

امام‌جمعه موقت اهل‌سنت بندرعباس با بیان اینکه مردم با مشورت کردن با صاحب نظران اعتماد بنفس پیدا می کنند، افزود:مردم باید با انتخاب اصلح زمینه‌های رشد و شکوفایی کشور را فراهم سازند.

شیخ احمد عالی‌زاده، امام‌جمعه موقت اهل‌سنت بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز با اشاره به فرا رسیدن روز شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: خداوند تبارک و تعالی به دلیل اهمیت این موضوع سوره‌ای کامل به نام شورا بر پیامبر عظیم الشان نازل کرده و خود آن حضرت را نیز که به دلیل مرتبط بودن با وحی معصوم و متستغنی از مشورت با دیگران است، ملزم به مشورت با صاحبان رای و خرد نموده است.

وی با اشاره به حکمت شورا و مشورت کردن با صاحبان نظر افزود: با وجود اینکه پیامبر نیازی به مشورت با دیگران نداشت اما این دستور برای آن بود که  ملت، اعتماد به نفس پیدا کنند و به اهمیت مشورت پی ببرند و در مسائل مهم و اداره امور با یکدیگر مشورت کنند که قطعا نتیجه مطلوبتر و رضایت بخش تر خواهد بود.

عالی‌زاده با بیان اینکه این مهم پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور ما نیز تحقق یافته است، اظهار کرد: تشکیل مجلس شورای اسلامی، شوراهای اسلامی شهر و روستا؛ حاکی از آن است که امور مردم به خودشان واگذار شده است و در تعیین سرنوشتشان دخالت مستقیم دارند.

وی با اشاره به اینکه امور مملکت به صورت شورایی اداره می‌شود گفت: مردم باید در واگذاری امور به اهل آن دقت عمل بیشتری به خرج دهند و با انتخاب اصلح زمینه‌های رشد و شکوفایی کشور را فراهم سازند.

 

وی با بیان اینکه مردم نیز می‌بایست هوشیاری خود را در انتخابات شوراهای اسلامی حفظ کنند تصریح کرد: مردم نباید تحت تاثیرتبلیغات سو و سمپاشی مغرضان علیه افراد مومن و مخلص قرار بگیرند و خدایی ناکرده ندانسته به آنان آسیب وارد کنند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff