مشاغل خانگی بستر احيا و توسعه اقتصاد مقاومتی در میناب
+ پ -
مشاغل خانگی بستر احیا و توسعه اقتصاد مقاومتی در میناب

مدرس دانشگاه های میناب گفت: توجه به مشاغل خانگی بویژه صنایع دستی توسعه اقتصادی و مرتفع شدن اشتغال بانوان مینابی به همراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سمیه رهسپار مدرس دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور میناب در این باره به خبرنگار میناب جنوب گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر جامعه یکی از مؤلفه های مهم و اثر گذار در توسعه اقتصادی می باشند ،توانمند سازی زنان برای مشارکت روز افزون و گسترده در قالب کسب و کارهای خانگی راهکار مهم و یکی از اشکال توسعه اقتصاد و درآمدزایی محسوب می گردد.

 

وی افزود: صنایع دستی میناب با سابقه دیرینه خود معرف خلاقیت ،ذوق و هنر بازوی قدرتمند و پویای زنان این دیار است که هویت بومی گرایی آنها هنوز پایدار مانده و با عزم خود بار سنگین اقتصاد خانواده را کنار مردانشان به دوش کشیده اند تا با رشد مالی رونق و معشیت در خانواده آسانتر شود.
خانم رهسپار افزود: امروزه صنایع دستی یکی از جذابترین انواع کسب و کار هایی می باشد که قابلیت انجام آن در خانواده و با حداقل سرمایه و دسترسی به مواد أولیه می تواند در مسیر توسعه اقتصاد میناب گام بر دارد.
مدرس دانشگاه های میناب اظهار کرد: ورود به این مقوله پیچیده با توجه به وضعیت نامطلوب فعلی اقتصاد که برای إیجاد یک کارخانه یا کارگاه متضمن هزینه بالا است قابل تامل است .

 

رهسپار اذعان داشت: توجه به مشاغل خانگی بویژه صنایع دستی توسعه اقتصادی و مرتفع شدن اشتغال بانوان مینابی به همراه دارد.

 

وی از مسئولین خواست تا با توجه به نیازسنجی و شناسایی فرصت ها ،احیای صنایع دستی منسوخ شده بومی و ارائه طرح های خوداشتغالی زنان خانه دار ،بهره مندی از وام خوداشتغالی در منزل و حذف مانع تراشی ها و همچنین حمایت مسئولین به إیجاد ظرفیت ها به منظور گسترش مشاغل خانگی بخصوص صنایع دستی و إیجاد بازار کار برای آنها مهیا کرده و زمینه را برای ریشه کن کردن بیکاری در منطقه احیا کنند.

 

رهسپار تصریح کرد: مشاغل خانگی زمینه ترویج فرهنگ متکئ بودن به خود که همان بستر احیای توسعه اقتصاد است و مسیری میانبر برای شناسایی و معرفی این هنر دست بومی میناب در سطح ملی و فراملی و در نهایت تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff