مشارکت پایگاه های بسیج رودان در مقابله با تهدیدکنندگان سلامت جامعه

صادقی گفت: با توجه به همکاری اثرگذار و شایسته بسیج و نظام سلامت، در راستای مقابله با کرونا، این همکاری همچنان ادامه خواهد یافت.

سرهنگ پاسدارعبدالله صادقی فرمانده سپاه ناحیه رودان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: تامین سلامت مردم هیچ کمتر از تامین امنیت مردم نیست و کار جهادگران عرصه سلامت در مبارزه با کرونا در تاریخ کشور خواهد درخشید و با مشارکت پایگاه های بسیج با برهم زنندگان سلامت عمومی و امنیت روانی جامعه برخورد می‌شود.

وی افزود: در مشارکت های اجتماعی با تشکر از استمرار مساعدت ها، همراهی ها و همدلی های تلاشگران سپاه پاسداران و بسیجیان بوده است و نیروهای بسیج با تمام امکانات همانند گذشته  در راستای مبارزه با این بیماری همراه و همیار نیروهای بهداشتی ، کادردرمانی و مردم هستند.

فرمانده سپاه ناحیه رودان عنوان کرد: شیوع ویروس کرونا تهدیدی بزرگ برای جامعه بشری است که بسیاری از معادلات در حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را بر هم زد و و هر پایگاه مقاومت بسیج هم اکنون به یک پایگاه سلامت تبدیل‌شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودان بیان کرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس منحوس کرونا و عدم رعایت بسیاری از برگزارکنندگان مجالس عروسی، شورای سلامت روستا که شامل مسئول خانه بهداشت، فرمانده پایگاه بسیج و پاسگاه انتظامی، دهیار و معتمدین روستا می باشد، وظیفه دارد قبل از برگزاری مجالسی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد تشکیل جلسه دهد و سرپرست برگزار کننده عروسی دعوت شود و نکات بهداشتی به صورت جدی به آنان تاکید شود و در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی با دستور قضایی با آنان برخورد جدی خواهد شد چرا که نباید تهدید علیه سلامت جامعه اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: نقش سپاه و بسیج در مدیریت مهار کرونا و رزمایش کمک مومنانه چشمگیر بود و در شرایط حساس در کنار مردم و در خدمت مردم بوده اند.

صادقی با اشاره به راه اندازی کارگاه های تولید ماسک در رودان خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات بسیج  راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک بهداشتی و سایر اقلام بهداشتی جهت مقابله با کرونا است و هم اکنون چندین کارگاه شروع بکار کرده و درصدد راه اندازی دیگر کارگاه های تولید ماسک هستیم.

انتهای پیام/