مشارکت مردم و بخش خصوصی عامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی/ 40 درصد صید آب های جنوب کشور در اختیار سواحل هرمزگان است

+ پ -
مشارکت مردم و بخش خصوصی عامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی/ ۴۰ درصد صید آب های جنوب کشور در اختیار سواحل هرمزگان است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مشارکت مردم و بخش خصوصی عامل اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: ۴۰ درصد صید آب های جنوب کشور و ۳۶ درصد کل آب های کشور مختص سواحل هرمزگان است که تولید ۸ هزار تن پرورش میگو و ۷ هزار تن ماهی در قفس از برنامه های این استان می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری استاندار هرمزگان در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در تاریخ ۵ مرداد سال جاری با بیان اینکه شیلات بخشی از برنامه دریامحور است، گفت:  ۴۰ درصد صید آب های جنوب کشور و ۳۶ درصد کل آب های کشور  مختص سواحل هرمزگان  است که تولید ۸ هزار تن پرورش میگو و ۷ هزار تن ماهی در قفس از برنامه های این استان می باشد.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به توسعه در بخش اشتغال، افزایش درآمد فعالین بخش صیادی اظهار کرد: توسعه صادرات، جذب سرمایه گذاری، توسعه ی کارخانجات فناوری از برنامه های این استان می باشد.

 

جادری بیان اینکه آبزی پروری امنیت غذایی را تامین می کند، تصریح کرد: طرح آبزی پروری باعث توسعه روستاها می شود به گونه ای که در ارتقای سطح سلامت جامعه و ایجاد فرصت های شغلی برای اهالی روستاها ونیز  ایجاد ثروت در کشور و منطقه از نکاتی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

 

وی افزود: مشارکت مردم و بخش خصوصی عامل اصلی موفقیت اقتصاد مقاومتی است لذا در راستای تحقق بخشیدن به آن بایستی بخش خصوصی تقویت شود .

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هدف جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی تقویت بخش خصوصی است، گفت: شاید زمانی شیلات شناور داشت و ماهی صید می کرد اما امروز فعالیت صنعت شیلات با تمرکز بر تهیه مقدمات، کمک به تحقیقات،  ایجاد زمینه صید ودرآمد برای مردم  متوقف شده و  البته نکته بسیار ارزنده ای است.

 

جادری با اشاره به اینکه درصدد هستیم در غرب و شرق استان مزارع پرورش میگو را راه اندازی کنیم، اظهار کرد: هم اکنون دو مزرعه پرورش میگو در غرب و شرق استان  در مرحله سرمایه گذاری قرار دارند که پس از بهره برداری برای ۱۸۰۰ نفر ایجاد شغل می شود و این ۴۰۰ هکتار در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

 

وی خاطرنشان کرد: گرایش بخش خصوصی توانمند برای مشارکت در طرح های سرمایه گذاری ماهی پروری به دلیل وجود اشتغالزایی مناسب فرصت های بسیاری را در اختیار ما قرار می دهد.

 

انتهای پیام/ ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff