مشارکت مردم هرمزگان در ساخت درب های حرم امامین عسگریین/ 2 درب سهم جزیره کیش شد
+ پ -
مشارکت مردم هرمزگان در ساخت درب های حرم امامین عسگریین/ ۲ درب سهم جزیره کیش شد

رئیس ستاد عتبات عالیات استان هرمزگان در حاشیه چهارمین جلسه عتبات عالیات جزیره کیش از امضاء تفاهم نامه طلا کاری ۸ درب از درب های حرم مطهر امامین عسگریین خبرداد و گفت: ۲ درب سهم جزیره کیش است که در مدت یک سال به اتمام خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، سید کاظم موسوی رئیس ستاد عتبات عالیات استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار کیش پرس اظهار کرد: بسیاری از استان های کشور در ساخت و یا تعمیر حرم های ائمه (ع) مشارکت داشته اند و استان هرمزگان تاکنون مشارکتی در این طرح ها نداشته که با پیگیری های انجام شده مقرر شد ۸ درب که ۴ درب متعلق به حرم های امامین عسگریین و ۴ درب متعلق به حرم «سید محمد» عموی بزرگوار امام زمان(عج) است در استان هرمزگان تکمیل و به مکان ها مورد نظر اعزام شود.

 
وی افزود: هزینه مشارکت این طرح ۴۰ میلیارد ریال می شود که سهم جزیره کیش با ساخت دو درب از حرم امامین عسگریین ۱۰ میلیارد ریال می شود.

 
موسوی ادامه داد: کارچوب و ساخت بدنه اصلی و منبت کاری این درب ها در قم انجام شده و برای طلا کاری و اتمام نهایی به استان هرمزگان ارسال شده است.

 
وی با تشریح گزینه های تشویقی برای مشارکت های مردمی اظهار کرد: سازمان های مشارکت کننده در طرح می توانند به ازای هر ۱۰۰ میلیون ریال مشارکت یک نفر از کارکنان خود را از طریق عتبات برای زیارت به کربلا اعزام کند.

 
رئیس عتبات عالیات استان هرمزگان درادامه گفت: مسئولان مشارکت کننده نیز می توانند پس از تکمیل درب ها جهت شرکت در مراسم نصب درب ها در حرم حضور داشته باشند.

 
عبدالرضا مرادی رئیس ستاد عتبات عالیات جزیره کیش نیز در این ارتباط گفت: کلید این ستاد قبل از نوروز سال ۹۴ خورد و تلاش های زیادی صورت گرفت تا مردم جزیره کیش نیز در این عمل پسندیده سهمی هرچند کوچک داشته باشند اما متاسفانه به دلیل اینکه نتوانستیم مکان مناسبی برای کارگاه تهیه کنیم موقعیت ها بوجود آمده از بین رفت.

 
وی افزود: با پیگیری هایی که امسال انجام شد و با همت مسئولان و سرهنگ صنعتکاران فرمانده سپاه ناحیه کیش که مکانی را به عنوان کارگاه در اختیار ستاد قرار دادند تفاهم نامه ساخت درب ها در جلسه امروز به امضاء رسید و جزیره کیش متعهد شد تا در مدت زمان یک ساله با هزینه ای معادل ۱۰ میلیارد ریال ۲ درب از درب های حرمین عسگریین را آماده کرده و به ستاد عتبات عالیات استان هرمزگان تحویل دهد.

 
مرادی اظهار امیدواری کرد با مشارکت مردمی ساکنان و گردشگران جزیره کیش در این امر پسندیده از ساکنان جزیره کیش نیز یادگاری ارزشمندی در حرم ائمه اطهار باقی بماند.

 

چهارمین جلسه ستاد عتبات عالیات با حضور سید کاظم موسوی رئیس عتبات عالیات استان هرمزگان، عبدالرضا مرادی رئیس ستاد عتبات عالیات کیش، حجت الاسلام رحمان یوسف پور، سعید یکه دهقان مدیر فرهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی کیش و جمعی از مدیران محلی برگزار شد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff