مسمومیت 32 زائر در یکی از هتل‌های مشهد/ تمامی زائران از بیمارستان مرخص شدند
+ پ -
مسمومیت ۳۲ زائر در یکی از هتل‌های مشهد/ تمامی زائران از بیمارستان مرخص شدند
با وجود تکذیب مسمومیت اخیر زائران از سوی برخی مسئولان استانی

مسمومیت ۳۲ زائر در یکی از هتل‌های مشهد/ تمامی زائران از بیمارستان مرخص شدند

با وجود اینکه، هفته گذشته ۳۲ نفر از زائران ایرانی و غیر ایرانی در یکی از هتل‌های مشهد دچار مسمومیت غذایی شده‌اند اما مسئولان اداره‌کل فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و همچنین اتحادیه هتلداران استان، از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد قانعی اظهار کرد: مسمومیت اخیر زائران عربستانی مربوط به هتل‌های زیر مجموعه اتحادیه هتلداران نبوده و احتمالا در واحدهای اقامتی غیرمجاز اتفاق افتاده است.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس پیگیری‌هایی که ما انجام داده‌ایم، این موضوع هیچ گونه ارتباطی به واحدهای تحت نظر اتحادیه ندارد و بهتر است از مراجع دیگر پیگیری شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز از مسمومیت این ۳۲ زائر اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: ما از هتل‌های مشهد این موضوع را استعلام کرده‌ایم اما آنان خبر این مسمومیت را رد کرده‌اند.

سید جواد موسوی افزود: ما روز گذشته نیز از مرکز بهداشت استعلام کردیم و هیچ گزارشی نیز از سوی آنان دریافت نکردیم.

*زائران مسموم شده از بیمارستان مرخص شده‌اند

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به مسمومیت ۳۲ زائر ایرانی و غیرایرانی در یکی از هتل‌های مشهد اظهار کرد: این مسمومیت غذایی در روز دوشنبه ۲۹ تیر ماه اتفاق افتاده است.

علی حسنی ادامه داد: از مجموع این ۳۲ نفر، هشت نفر مرد و ۲۴ نفر زن بوده که ۱۲ نفر آنها عربستانی، ۹ نفر کویتی، سه نفر از کشور بحرین و هشت نفر نیز ایرانی بوده‌اند.

وی افزود: این افراد ساعت ۲ بامداد ۳۰ تیر ماه، با علائمی همچون تهوع، سردرد و تب به درمانگاه شهید رجایی، بیمارستان امام رضا(ع) و بیمارستان امام زمان (عج) مشهد مراجعه کرده که ۲۸ نفر آنها به صورت سرپایی درمان شده و سه نفر در بیمارستان امام رضا (ع) و یک نفر در بیمارستان امام زمان (عج) بستری می‌شوند.

حسنی با بیان اینکه این افراد نیز پس از دریافت دارو از بیمارستان مرخص شده‌اند، گفت: همکاران ما پس از دریافت این گزارش در هتل مورد نظر حاضر شده و از تمامی وعده‌های غذایی مصرف شده توسط این ۳۲ نفر نمونه‌برداری انجام دادند.

وی تأکید کرد: برخی از این افراد تنها قرارداد استفاده از وعده صبحانه را با هتل داشته‌اند و وعده‌های دیگر غذایی را در فضاهایی خارج از هتل صرف کرده‌اند، ضمن اینکه از مجموع ۴۰۰ نفر مسافر ساکن در هتل، تنها این ۳۲ نفر به مسمومیت دچار شده‌اند بنابراین نمی‌توان با قاطعیت گفت که غذاهای هتل سبب مسمومیت این افراد شده است.

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون نمونه‌های مواد غذایی در حال آزمایش هستند و نتایج آن طی چند روز آینده اعلام می‌شود.

حسنی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا این مسمومیت در مراکز اقامتی غیرمجاز رخ داده است؟ گفت: این اتفاق در یکی از هتل‌های معروف مشهد به وقوع پیوسته و موضوع مراکز اقامتی غیر مجاز مطرح نیست.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff