مسمومیت حاملگی جان مادر باردار را به خطر انداخت /انتقال بیمار توسط اورژانس هوایی به مرکز استان + عکس
+ پ -
مسمومیت حاملگی جان مادر باردار را به خطر انداخت /انتقال بیمار توسط اورژانس هوایی به مرکز استان + عکس

رئیس بیمارستان شهداء بندرلنگه از انتقال مادر ۳۱ ساله با عارضه مسمومیت حاملگی به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس توسط اورژانس هوایی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر طوافی رئیس بیمارستان شهداء بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز ، با اعلام این خبر گفت: خانمی ۳۱ ساله در هفته ۳۶  بارداری با درد شکم و تنگی نفس و با حال عمومی بسیار بد از روستای لعلمی رستاق بندرلنگه به بیمارستان شهرستان بندرلنگه مراجعه می کند.

 

 

وی افزود: بیمار از ۴ روز قبل از مراجعه به بیمارستان درد شدید شکم داشته و گمان می کرده این درد ناشی از پایان دوران حاملگی و شروع دردهای زایمانی می باشد .

 

 

رئیس بیمارستان شهداء بندرلنگه در ادامه اضافه کرد: بیمار به محض ورود بیمار سریعا برای انجام اقدامات اولیه در بخش بستری می شود و با توجه به اینکه بیمار دچار مسمومیت حاملگی ( پره اکلامپسی ) بوده است ؛ با فشار خون بالا، دفع پروتئین شدید، پلاکت پایین و اختلالات انعقاد خون و افت هموگلوبین (DIC) بستری می گردد که سریع مورد عمل سزارین قرار می گیرد.

 

 

طوافی تصریح کرد: در ساعت ۴ صبح بیمار دچار ایست تنفسی می گردد و پس از انجام عملیات احیا و اقدامات اورژانسی جهت انجام اقدامات فوق تخصصی توسط اورژانس هوایی به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اعزام گردید.

 

 

وی ضمن اعلام اینکه بیمار هم اکنون در بخش ICU  بستری می باشد ، بیان کرد: کلیه اقدامات درمانی به نحو مطلوب در حال انجام است.که امیدوارم مادر به حال بهبود بازگردد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff