مسجد کانون تعلیم ، تربیت و مرکز حکومت دینی است
+ پ -
مسجد کانون تعلیم ، تربیت و مرکز حکومت دینی است

فرماندار سیریک گفت: مکانی مقدسی است که انسان های مسلمان برای تقرب به درگاه الهی که نمادی از آمیختگی دنیا و آخرت برای انسان می باشد پناه می برند تا با راز و نیاز با خالق یکتا به سعادت دنیا و آخرت خویش و همه انسان به درگاهش خشوع و خضوع نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، سعیدالله مبارکی در گفتگو با خبرنگار آذینی به مناسبت سالروز جهانی مسجد و هفته گرامیداشت مساجد افزود: با توجه به نقش محوری مساجد در جهان اسلام و هجمه همه جانبه دشمنان اسلام به این سنگر الهی و لزوم توجه هر چه بیشتر به نقش مساجد در ایجاد اتحاد بین امت اسلامی بنا بر پیشنهاد ایران اسلامی ۳۰ مرداد که مصادف با به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط رژیم غاصب صهیونیستی می باشد بعنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شده است.

 

 

نماینده عالی دولت در سیریک ابراز داشت: با توجه به نقش اساسی و موثر مساجد در ترویج فرهنگ و پاسداری از ارزش ها و آرمان ها انقلاب اسلامی و انتخاب روز جهانی مساجد شایسته و ضروری می باشد همه ما مسئولین و مردم با اهتمام بیشتر و برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از کلیه امکانات برای رعایت شان و منزلت جایگاه رفیع مساجد اقدامات لازم فرهنگی و مذهبی برای حضور پرشور مردم در نماز و دیگر برنامه های مسجد داشته باشیم.

 

 

مبارکی تصریح نمود: فرهنگ اسلام و قرآن بهترین محل برای عبادت جمعی مسلمین و محل مانور عبادی بیان شده و سخنان و سیره پیامبر و ائمه علیهم السلام روشنگر جایگاه مسجد در فرهنگ دینی می باشد.

 

 

وی با بیان اینکه مسجد اگرچه در اصل برای عبادت ساخته شده و سجده گاه مسلمانان برای خضوع و فروتنی به صورت انفرادی یا جماعت در برابر ذات اقدس الهی به حساب می آید ولی نگرش اسلام به مسجد تنها نگرش به جایگاهی برای عبادت و اقامه نماز جماعت نیست اظهار داشت: مسجد در اسلام از زمان پیامبر همواره به عنوان یک پایگاه دینی و در بسیاری از زمان ها و موقعیت ها به عنوان پایگاه حکومت ، نقش آفرین بوده است.

 

 

فرماندار سیریک اذعان داشت : مسجد به عنوان کانونی برای تعلیم و تربیت و هدایت امور اسلامی و بهره مندی از برنامه های ملی و مذهبی و مرکز حکومت و مرجع فکری و محل بحث و تبادل اندیشه اسلامی است.

 

 

نماینده عالی دولت و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک اضافه کرد: مسجد درهیچ دوره تاریخی از صدر اسلام صرفا به عنوان مکانی مقدس برای عبادت محسوب نشده و همواره مهمترین رسانه در امر تبلیغ و انتقال پیام دین بوده و بواسطه ویژگی های خاص خود تأثیر مهمی در امر تبلیغ ایفا نموده است.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff