مسجد روستای کرپان بخش بمانی به بهره برداری رسید
+ پ -
مسجد روستای کرپان بخش بمانی به بهره برداری رسید

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک گفت:مسجد حضرت سیدالشهداء (ع)روستای کرپان از توابع بخش بمانی این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون ریالی از محل اعتبارات خیری و مردمی به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک گفت: مسجد حضرت سیدالشهداء (ع)روستای کرپان از توابع بخش بمانی شهرستان سیریک با زیر بنای ۲۰۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون ریالی از محل اعتبارات خیری و مردمی با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین محلی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،حجه الاسلام و المسلمین احمد خلیلی در آئین افتتاح این مسجد افزود: مسجد نخستین خانه ای که خداوند متعال برای هدایت و راهنمایی عمومی مردم مسلمان انتخاب کرد و بعد از مسجد الااقصی خانه اول خدا و امت اسلامی مکه مکرمه برای سجده گاه و مایه برکت و هدایت جهان اسلام و لعنت گاه شیطان انتخاب شده است.
وی با بیان اینکه خداوند واژه‎ی مسجد را جمعاً ۲۸ بار در قرآن کریم ذکر کرده که در ۲۲ مورد به صورت مفرد و در ۶ مورد دیگر به صورت جمع آمده است اظهار داشت: در متون و فرهنگ اسلامی مسجد به مکانی گفته می شود که عبادت گاه مسلمانان و از تقدس خاصی برخوردار می باشد و مسجد در فرهنگ اسلام و قرآن بهترین محل برای عبادت جمعی مسلمین یا محل مانور عبادی بیان شده است.
وی با بیان اینکه مسجد اگرچه در اصل برای عبادت ساخته شده و سجده گاه مسلمانان برای خضوع و فروتنی به صورت انفرادی یا جماعت در برابر ذات اقدس الهی به حساب می آید ولی نگرش اسلام به مسجد تنها نگرش به جایگاهی برای عبادت و اقامه نماز جماعت نیست اظهار داشت: مسجد در اسلام از زمان پیامبر همواره به عنوان یک پایگاه دینی و در برخی زمانها به عنوان پایگاه حکومت نقش آفرین بوده است.
حجه الاسلام والمسلمین خلیلی تصریح نمود:مسجد به عنوان کانونی برای تعلیم و تربیت و هدایت امور اسلام و مرکز حکومت و مرجع فکری و محل بحث و تبادل اندیشه مسلمانان و احیای شعائر الهی در جامعه اسلامی همواره از نقش ارزنده و ارزشمندی برخوردار بوده و می باشد .
روستای کرپان با ۱۲۰۰ نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شمال شهر بندر سیریک و در امتداد دریای خلیج فارس و دریای عمان و محدوده جاده اصلی سیریک به میناب قرار دارد.

 

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff