مسابقات قرآنی باعث خودباوری و ایجاد معنویت در میان جوانان می شود

رییس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: برگزاری مسابقات قرآن کریم تاثیرات زیادی در ایجاد روحیه خودباوری و امید و نشاط و ایجاد معنویت در دل جوانان وخانواده ها دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام بهرام رنجبر، رییس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با اشاره به برگزاری چهل وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله کشوری بصورت مجازی گفت: گامی بزرگ برای ترویج فرهنگ قرآنی است و این مسابقات تاثیرات بسیاری در شکوفایی استعداد جوانان و ایجاد روحیه خودباوری و امید و نشاط و ایجاد معنویت در دل خانواده ها دارد.
وی ادامه داد: در حالیکه این ویروس منحوس تمامی برنامه های جمعی را منحل کرده ولی سازمان اوقاف وامور خیریه با برنامه ریزی های دقیق با دستگاه ها علی الخصوص صداو سیما، در این امر مشارکت کردند تا چشمه خروشان و تنور این مسابقات گرم بماند و خانواده ها و قرآنیان از انوار الهی آیات قرآن کریم بهره ببرند.
وی اضافه کرد: این مسابقات تاثیرات بسیاری به لحاظ تربیتی دارد، که برگزار کردن مسابقات در این شرایط از تعطیل کردن مسابقات حتماً بهتر بود و ما معتقدیم در هر شرایطی باید مسائل قرآنی و معنوی را در سرلوحه کار خود قرار دهیم و برای همین سازمان برنامه ای ترتیب داد که این رویداد بزرگ انجام شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تصریح کرد: روزهای جوانی لبریز از زیبایی، نشاط، احساسات، لذت‌های متنوع، تفریح و آراستگی است، از سوی دیگر، خداجویی و خدایابی و دین‌باوری از ویژگی‌های این دوران است لذا با درک این ویژگی‌ها و انرژی متراکمی که در آن‌ها وجود دارد و با تبیین صحیح باورها و ارزش‌های دینی و مذهبی، می‌توان روح ناآرام جوان را آرامش و اطمینان بخشیده و او را به نجات و کمال رساند.
رنجبر با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ قرآنی سبب عطر آگین شدن فضای جامعه به مسائل عرفانی است، اضافه کرد: باید توجه داشت بهترین فرصت برای آشنایی با قرآن و معارف قرآنی، دوره نوجوانی و جوانی است؛ چرا که آنچه در این دوره فرا گرفته شود، ماندگار و جاودان خواهد بود و امام خمینی (ره) در طول نهضت خود همواره جوانان را می‌ستود و آنان را ارشاد و راهنمایی می‌کرد.
وی اظهار کرد: ما معتقدیم قرآن کریم بزرگ‌ترین هدیه الهی برای انسان‌ها و گرانبهاترین میراث پیامبر اعظم(ص) در میان مسلمین است و برگزاری مسابقات معنوی قرآنی اتفاق مبارکی است که می‌تواند موجب به‌کارگیری تعالیم قرآنی در زندگی نسل جوان و پویا شده و سیر جامعه را در مسیر تحول اخلاقی قرار دهد.
رنجبر گفت:تاریخ برگزاری مرحله کشوری چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بخش بانوان در سراسر کشور از ۱۸ لغایت ۲۲ آبان خواهد بود که استان‌ها به تفکیک جدول زمان‌بندی به اجرای مسابقه به‌صورت زنده (آنلاین) در مرکز استان می‌پردازند، زمان برگزاری این مسابقات در استان هرمزگان در بخش خواهران ۱۹ آبان و برادران۲۲ آبان ماه خواهد بود.

انتهای پیام/