مسائل فلسطین، موضوع کاملاً استراتژیک در جهان اسلام است

بازماندگان با بیان اینکه مسائل فلسطین، موضوع کاملاً استراتژیک در جهان اسلام است، گفت: با توجه به خط سازشی که در سال‌های اخیر توسط برخی کشورهای ضعیف و مرتجع در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی صورت گرفته، اهمیت روز جهانی قدس در سال جاری مضاعف شده است.

شیخ حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندرپل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه حضرت امام راحل(رحمت الله علیه ) با نامگذاری جمعه‌ی آخر ماه مبارک رمضان به نام روز قدس نهضتی برای اضمحلال این رژیم غاصب ایجاد کردند، گفت: یکی از اهداف روز جهانی قدس بیان جنایات این رژیم کودک کش و غاصب در سطح جهان است.

بازماندگان با تأکید بر تبیین روز قدس وجنایات رژیم صهیونیستی برای نسل جدید انقلاب، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) فلسطین را پاره تن اسلام و رژیم غاصب صهیونیستی را یک غده‌ی سرطانی اعلام کردند.

نایب رئیس شورای روحانیت سهرستان بندرخمیر گفت: همه‌ دستگاه ها و دانشگاه ها و رسانه ها باید در فرهنگسازی در این زمینه و بیان جنایات رژیم صهیونیستی درجهان و مظلومیت مردم فلسطین با ابتکارات و اقدامات نوین و خلاقانه برای نسل جوان اقدام کنند.

مسئله فلسطین موجب وحدت و اتحاد تمام فرقه‌های جهان اسلام اعم از شیعه و سنی شده است
وی خاطرنشان کرد: روز قدس، یادگار امام راحل است که با نگاه دوراندیشی و راهبردی خود نگذاشتند که مساله فلسطین و قدس شریف که موضوع اول جهان اسلام است به فرمواشی سپرده شود و امروز شاهد هستیم که این مساله روزبه‌روز در جهان اسلام مورد توجه قرار گرفته و موجب وحدت و اتحاد تمام فرقه‌های جهان اسلام اعم از شیعه و سنی در حمایت از آرمان‌های فلسطین و حقوق ملت فلسطین شده است.

بازماندگان با بیان اینکه مسائل فلسطین، موضوع کاملاً استراتژیک در جهان اسلام است، افزود: با توجه به خط سازشی که در سال‌های اخیر توسط برخی کشورهای ضعیف و مرتجع در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی صورت گرفته، اهمیت روز جهانی قدس در سال جاری مضاعف شده است.

امام جمعه اهل سنت بندرپل گفت: تمام مسئولان باید زمینه‌سازی مناسبی برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس درکشور و سطح استان ها و شهرستان ها را فراهم کنند.

روز قدس پیام همدلی ملل اسلامی به جهان مخاطره می شود

وی با بیان اینکهروز قدس پیام همدلی ملل اسلامی به جهان مخاطره می شود، تصریح کرد: پرداختن به برنامه‌های بصیرتی و نشست‌های روشنگری خیلی مهم است اما نقطه اوج تلاش‌های ما باید حضور پرشورمردمی در راهپیمایی این روز باشد و راهپیمایی روز جهانی قدس را با عظمت بیشتری برگزار کنیم تا انعکاس جهانی داشته و پیام خاصی را به جهان منتقل کند.

بازماندگان ابراز کرد: بحمدلله مردم قدرشناس و همیشه بیدار ایران اسلامی همواره در صحنه بوده و حتی جلوتر از مسئولان هستند لذا حداکثر تلاش مسئولان باید فراهم کردن زمینه حضور باشکوه مردم در راهپیمایی این روز باشد.

وی با بیان اینکه نکته بعدی در راهپیمایی روز جهانی قدس، تاکید بر ایجاد زمینه مشارکت مردم و نسل جوان و نوجوانان و به‌ویژه تشکل‌ها، اصناف و بسیج است، اظهار داشت: این زمینه فراهم شده و باید جنبه مردمی خود را نشان دهد و اقدامات نمادینی که در مسیر راهپیمایی انجام می‌شود باید مورد توجه قرار گیرد.

خاطرنشان کرد: در خصوص برگزاری مراسم روز جهانی قدس در شهرستان‌ها و شهرها وحتی روستاها با هماهنگی لازم با دستگاه‌های ذی‌ربط و همکاری تمام دستگاه‌ها لازم است که در برگزاری این مراسم کمک کرده و برنامه‌ریزی و زمینه حضور پرشور مردم را با قوت فراهم کنند.

انتهای پیام/