مسئولین در مسائل زنان به دنبال نظریه پردازی های آلوده به فرهنگ بی بند و بار غربی نباشند
+ پ -
مسئولین در مسائل زنان به دنبال نظریه پردازی های آلوده به فرهنگ بی بند و بار غربی نباشند

کار‌شناس مذهبی با اشاره به وضع زن در دنیای امروز گفت: متأسفانه بعضی نظرها در مسائل زنان ، بازی‌گرفتن مقام زن است که اسلام نسبت به آن بسیار حساس است و آن را معرض هلاک زن و خانواده می‌داند، باید مقام واقعی زن در اسلام، تبیین شود و از نظرپردازی های آلوده به فرهنگ بی بند و بار غربی خودداری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رقیه صدری کارشناس مذهبی و فعال فرهنگی استان در گفتگویی با خبر نگار سوریاس ، اشاره به اینکه وضع زن در دنیای امروز که به صورت عروسک بلا اراده ای در دست گروهی از انسان نماهای مدعی تمدن در آمده ، گفت: متأسفانه بعضی نظرها در مسائل زنان ، بازی‌ گرفتن مقام زن است که اسلام نسبت به آن بسیار حساس است و آن را معرض هلاک زن و خانواده می‌داند، باید مقام واقعی زن در اسلام تبیین شود و از نظرپردازی های آلوده به فرهنگ بی بند و بار غربی خودداری کرد.

 

وی با اشاره به اهمیت و جایگاهی که اسلام برای زن قرار داده است افزود: جایگاه زن در اسلام جایگاهی رفیع و دارای احترام خاص است ، اگر به تاریخ عرب قبل از اسلام نگاه کنیم و وضع زنان را در آن جامعه بررسی کنیم که چگونه از ابتدایی ترین حقوق انسانی محروم بودند و حتی گاهی حق حیات برای آنها قائل نمی شدند .

 

این کارشناس مذهبی افزود : وضع زن در دنیای امروز که به صورت عروسک بلا اراده ای در دست گروهی از انسان نماهای مدعی تمدن در آمده است اگر درست بنگریم تصدیق خواهیم کرد که اسلام چه خدمتی بزرگی به جنس زن کرده و چه حق عظیمی بر آنها دارد ، در عصر جاهلیت پس از تولد نوزاد دختر خود را زنده به گور می کردند .

 
وی تصریح کرد : در همه ارزش‌ها که رأس و اساس آنها، ایمان و ثواب عبادات و طاعات و مقامات و درجات حقیقی است- زن از مرد کمتر نیست و در میدان مسابقه فردی، بسا زن‌ها که بر بیشتر مردها برتری می‌یابند و تفاوت جسمی مرد و زن را همچون تفاوت روحی آنها نمی توان انکار کرد و بدیهی است که این تفاوت برای ادامه نظام جامعه انسانی ضروری است و آثار و پیامدهایی در بعضی از قوانین حقوقی زن و مرد ایجاد می کند .

 

صدری ادامه داد: ولی اسلام هرگز شخصیت انسانی زن را همچون جمعی از روحانیون مسیحی در قرون پیشین زیر سوال نمی برد که آیا زن واقعا انسان است و آیا روح انسانی دارد یا نه ؟ … نه تنها زیر سئوال نمی برد بلکه هیچگونه تفاوتی از نظر روح انسانی در میان این دو تائل نیست ، لذا در سوره نحل آیه ی ۹۵ می خوانیم هر کس عمل صالح کند خواه مرد باشد خواه زن در حالی که ایمان داشته باشد ما او زا زنده می کنیم و حیات پاکیزه ای به او می بخشیم و پاداش وی را به بهترین اعمالی که انجام می داده می دهیم.

 

این کارشناس مذهبی و فعال فرهنگی با اشاره به اهمیت اسلام به مقام و منزلت زن ، گفت: متأسفانه بعضی نظرها در مسائل زنان ، آلوده به شهوات و بازی‌گرفتن مقام زن است که اسلام نسبت به آن بسیار حساس است، و آن را معرض هلاک زن و خانواده می‌داند، باید مقام واقعی زن در اسلام، تبیین شود و از نظرپردازی های آلوده به شهوت و متمایل به فرهنگ بی بند و باری غربی خودداری کرد.

 
انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff