مسئولین خوب حرف میزنند اما بد عمل میکنند/امیدی به وعده های مسئولان ندارم
+ پ -
مسئولین خوب حرف میزنند اما بد عمل میکنند/امیدی به وعده های مسئولان ندارم

عکاس هرمزگانی با بیان اینکه مسولان فقط شعار می دهند گفت: مسئولان خوب حرف میزنند اما بد عمل میکنند و درخواست باید از کسی داشت که اهل عمل باشد که متاسفانه مسولان ما نیستند و دیگر امیدی به مسئولان ندارم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، علی پرخو، عکاس و نقاش و فیلمبردار هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : قریب به ۳۰ سال است که در زمینه عکاسی و هنر عکاسی فعالیت دارم و البته علاقه به کار نقاشی و عکاسی از عنفوان نوجوانی در من وجود داشت و لاجرم به عکاسی و فیلمبرداری تمایل پیدا کردم در سال ۶۵  توانستم مقام اول استان را در نقاسی کسب کنم .
وی با بیان اینکه  اثر نقاشی ماندگاری از من چیزی نمانده است و به مرور زمان در انبارهای مدارس و جاهای دیگر از بین رفته است تصریح کرد :  مدت زیادی به دلیل مشغولیت نقاشی نمیکنم و تنها مقامی که بدست آوردم مقام اول مدارس هرمزگان بود که در سال ۱۳۶۵ بود.

 

 

پرخو  با اشاره به اینکه مسئولان اهل هنر که دراستان هنرمند نیستند و چیزی از هنر و هنرمند نمیدانند ادغان کرد:مسئولان افرادی مثل خودشان جمع کردند و هنرمندان واقعی را کسی نمیشناسد چون هنرمند واقعی حاضر نیست با  مسئولان بی هنر کار کند قبلا در مدارس  به هنر اهمیت داده می شد ولی درحال حاضر به چیزهایی اهمیت می دهند که  هیچ سودی ندارد.

 

 

عکاس هرمزگانی با بیان اینکه عکاسی به عکس برداری نیست ،گفت : عکاس باید به تمام مراحل عکس تا چاپ آشنا باشد و امروزه بیشتر عکاسان با فتوشاپ عکس های خودشان درست میکنند اما هیچ اطلاعاتی از لنز و چگونگی تشکیل عکس روی کاغذ  داروهای عکاسی و فرمول های نور و غیره ندارند .
این فیلمبردار هرمزگانی با ابزار تاسف از وعده های تو خالی مسئولین بیان داشت : درخواستی از مسولان ندارم  مسئولان هیچ وقت به وعده خودشان عمل نمی کنند و  فقط شعار می دهند ولی خوب حرف میزنند اما بد عمل میکنند و فقط چند نفر دور بر خودشان را میبینند و درخواست باید از کسی داشت که اهل عمل باشد که متاسفانه مسولان ما نیستند و دیگر امیدی به مسئولان ندارم.

پرخو با بیان اینکه عکاسی هنری است که از عهده هرکسی بر نمیاد ،تصریح کرد  :عکس ثبت یک فریم یا یک قاب از نوعی دید به زندگی است یعنی بتوانیم با تصورات ذهنی خود، با عشق و علاقه و تجربیات حاصله، نگاهی را ثبت کنیم و این نگاه ممکن است برای برخی در ظاهر کم اهمیت باشد اما پس از چاپ روی کاغذ نقطه عطف و توجه می شود.

این عکاس به عدم همکاری مسئولان با محمدرضا روحانی استاد دانشگاه در رشته کارگردانی و فیلمنامه نویسی اشاره کرد و افزود :محمد رضا روحانی اهل بندر لنگه و در تهران استاد دانشگاه در رشته گارگردانی و فیلمنامه نویسی فعالیت دارند که قبلا طراح جلد کتاب بودند و به  لنگه آمدند و خواستند کلاس آموزش کارگردانی و فیلمنامه نویسی رو مجانی دایر کنند اما با عدم همکاری  مسئولین روبه رو شدند و به تهران بازگشتند.

پرخو به وضعیت عکاسی در هرمزگان اشاره کرد و افزود: عکاسی در استان هرمزگان رقابت خوبی است و علاقمند به عکاسی زیاد است اما خیلی افراد از فوت و فن عکاسی رو نمیدانند و وارد این عرصه می شوند .

پرخو اضافه کرد : عکاسی دنیایی وسیع با دیدگاه های گوناگون است و  فردی که با عکاسی آشناست از کوچک ترین و پیش پا افتاده ترین موضوع نیز به راحتی نمی گذرد، اما عمده عکس های من جهت در آمد و امرار معاش است و عکس هنری زیاد نمی گیرم.

 

 

فیلمبردار هرمزگانی در پاسخ به سوال اینکه از عکاسی آنالوگ و دیجیتال کدام را بیشتر می پسندید ،اظهار کرد:هر کدام از این دو روش در جای خود معایب و مزایایی دارند عکس های دیجیتال آسانتر و سریع تر است و نتیجه کار را لحظه ای می توان دید ؛ عکاسی با فیلم یا همان عکاسی آنالوگ نیز طرفداران زیادی دارد و بسیاری از عکاسان با آن همچنان انس دارند شاید دلیل آن فرار از هزینه بالا و سرسام آور دوربین های دیجیتالی است در هر صورت باید با علم و تکنولوژی روز گام برداشت و لاجرم باید به این سو یعنی عکاسی الکترونیکی و دیجیتالی رفت.

 

وی با بیان اینکه برای تهیه یک عکس چه برای اشخاص حرفه ای و چه آماتورها دارای هزینه های مشترک و اجتناب ناپذیر است تهیه فیلم، صرف وقت، ظهور، چاپ و… همه و همه لازمه کار است ،ابزار کرد : باید ابتدا دارای تجهیزات خوب بود ؛داشتن دوربین مناسب، لنزهای مختلف برای مقاصد و موقعیت های گوناگون، انتخاب فیلم مناسب با حساسیت مورد نیاز برای روز یا شب، آشنایی با کادر، نور، زمان عکسبرداری و انتخاب سرعت و دیافراگم مناسب و از همه مهمتر عشق و علاقه و حوصله مهمترین مسائلی است که در خلق یک عکس خوب و هنری دخالت دارد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff