تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز تبلیغات

سیاسی
کد خبر : 479135
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه هرمزگان:

مسئولان مراقب سهل انگاری و اشرافی گری باشند/ آحاد جامعه اسلامی موظف به صیانت از حجاب هستند/ ملت ایران زیر بار زورگویی مستکبران نمی روند

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه آحاد جامعه اسلامی موظف به صیانت از حجاب هستند،اظهار کردند:مسئولان مراقب سهل انگاری و اشرافی گری باشند چرا که ملت ایران زیر بار زورگویی مستکبران نمی روند.

مسئولان مراقب سهل انگاری و اشرافی گری باشند/ آحاد جامعه اسلامی موظف به صیانت از حجاب هستند/ ملت ایران زیر بار زورگویی مستکبران نمی روند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه آحاد جامعه اسلامی موظف به صیانت از حجاب هستند،اظهار کردند:مسئولان مراقب سهل انگاری و اشرافی گری باشند چرا که ملت ایران زیر بار زورگویی مستکبران نمی روند.

فرزندانتان را با الگو گیری از حضرت معصومه(س) پرورش دهید

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی و سیاسی این جمعه بندرعباس اظهار کرد: فقدان عالمان دینی ضربه ای مهلک به مکتب، اسلام و خللی در جامعه ایجاد می کند.

خطیب جمعه بندرعباس با بیان اینکه اگر می خواهیم خاموشی نباشد باید صرفه جویی کنیم، تصریح کرد: زیاده روی در مصرف آب و برق و هر نعمت خداوند اشکال شرعی دارد.

نعیم آبادی ادامه داد: آب و برق محدود است لذا با صرفه جویی و درست مصرف کردن عمر آن را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان تنها صلاحیت اخلاقی و دینی نمایندگان مجلس را تایید می کند، گفت: مردم باید در انتخاب نمایندگان دقت لازم را داشته باشند به خصوص کسانی که در مجلس سابقه دارند و با توجه به رویکرد در طرح دادن، حل مشکلات و کارهای عملی آنها را انتخاب کنند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان عنوان کرد: منطق ما منطق الهام گرفته از قرآن است و با گذشت ۴۰ سال بعد از انقلاب نه زور گویی و ستم می کنیم و نه آن را می پذیریم.

نعیم آبادی با بیان اینکه جز با اسرائیل جنایت کار باهمه سازش می کنیم، تصریح کرد: آمریکا به دنبال ظلم و غلدری است لذا ما غلدری را نمی پذیریم.

خطیب جمعه بندرعباس افزود: گروهی شعار آمریکایی نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر می دهند که آنها ناخواسته تن به خواسته ها و اهداف آمریکا و دشمنان می دهند.

نعیم آبادی بیان کرد: حضور مدافعان ایرانی در لبنان، غزه، سوریه و عراق علاوه بر حمایت از محرومان باعث می شود آمریکا دیگر سراغ کشور ما نیاید.

وی با بیان اینکه دختران خود را با الگو گیری از حضرت فاطمه معصومه (س) پرورش دهید، خاطر نشان کرد: در غرب جز نکبت خبری نیست و در انجا بچه ها را از مادران برای مهاجرت جدا می کنند.

مسئولان مراقب سهل انگاری و اشرافی گری باشند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ایام ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت گفت: در زندگی حضرت معصومه نکات فراوانی وجود دارد که سعادت و رستگاری دختران جامعه اسلامی را تضمین می کند و این دهه فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر مردم با معارف و اهداف والای اهل بیت(ع) است.

میرزایی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) که فرمودند، اساسا حیات یک ملت و بالندگی یک ملت، وابسته به این است که مؤلفه‌های قدرت و عناصر قدرت را در خود تقویت و ان ها را در جای لازم و به هنگام مورد بهره برداری و استفاده قرار بدهد، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته با تمام وجود در مقابل تهدید ها و تحریم ها ایستادگی کردند لذا آن چه روح امید و خودباوری و مقاومت را در دل این مردم تقویت می کند رفتار و عملکرد و سبک زندگی مسئولان، آن هم در مقام عمل است.

وی ادامه داد: مسئولان باید مراقب سهل انگاری، تنبلی، اشرافی گری و تکبر باشند و الا مردم همچنان که چهل سال است در مقابل همه تهدیدها ایستاده اند باز هم پشت سر رهبر انقلاب در مقابل دشمنان قسم خورده مقاومت می کنند.

امام جمعه پارسیان، افزود: اگر این راهبرد مهم در بین مسئولان ایجاد شود و آنها از اشرافی گری و سهل انگاری فاصله بگیرند مولفه های قدرت نظام به شکل بهتری می تواند خود را نشان دهد و همانند چهار دهه گذشته انقلاب از قدرت ملی برآمده از توان ملت و حضور همیشگی آنها بهره مند شود.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به بیانیه پایانی اروپا بعد از دو ماه مذاکره با مسئولان و مقامات کشورمان، تصریح کرد: این مذاکرات اگر خیری در آن نبود این نکته را در درون خود داشت که سیاست دیرینه نگاه به غرب باید تغییر کند و سیاست دیگری جایگزین آن شود و رابطه با دنیا غیر از یکی دو کشور باید وجود داشته باشد اما نکته مهم آن است که در ترجیح بلوک های اقتصادی و سیاسی باید نگاه واقع بینانه داشته باشیم.

میرزایی  یادآور شد: نمی توانیم با خیال پردازی و کتمان حقیقت و نادیده گرفتن تجربیات خود، ریشه های حیات و پیشرفت خود را در معرض خطر قرار دهیم، خطری که نه تنها اقتصادی است بلکه برجسته ترین ابعاد امنیتی را هم شامل می‌شود.

وی، با تبریک ۲۵ تیرماه سالروز تاسیس بهزیستی و تامین اجتماعی، عنوان کرد: با توجه به روند رشد آسیب های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد کنترل و رفع آنها باید در اولویت خدمات دهی سازمان بهزیستی قرار بگیرد.

امام جمعه پارسیان، تامین اجتماعی را یک سازمان بزرگ و گسترده معرفی و تاکید کرد: با توجه به دوری شهرستان پارسیان از مرکز استان متاسفانه بیمه شدگان این سازمان از خدمات درمانی آن محروم هستند لذا با توجه به اضافه شدن روزانه بیمه شدگان یکی از مطالبات مهم مردم درمانگاه تامین اجتماعی در این شهرستان است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، همچنین با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان، اظهار کرد: دور اندیشی حضرت امام(ره)و یاران دلسوز انقلاب در طراحی نهاد شورای نگهبان برای حفظ و حراست از قانون اساسی و احکام اسلامی و مساله انتخابات امروز بر همگان ثابت شده است.

میرزایی به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در سال ۶۹ نیز اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی برای جلوگیری از پیروزی های ایران، قطعنامه ۵۹۸ را در سازمان ملل تصویب کردند اما این قطعنامه زمینه ای برای پیروزی ایران و معرفی صدام به عنوان متجاوز گر جنگی علیه ایران شد.

وی، رمز ناکامی و شکست دشمن را تبعیت از ولایت دانست و در شرایط کنونی نیز برای عبور از گردنه های پیش رو به همان نسخه علاج بخش یعنی تبعیت محض از ولایت نیازمندیم.

امام جمعه شهرستان با اشاره به گرمی هوا از همه مردم جهت مدیریت مصرف آب و برق و از مسئولان جهت اطلاع رسانی برای برنامه محدودیت و قطع برق درخواست کرد.

میرزایی با توصیه به فعالان و مدیران فضای مجازی خاطرنشان کرد: کسانی که گروه های مجازی را مدیریت می کنند از پرداختن به مسائلی که تشویش اذهان عمومی و اهانت به ارزش های دینی و ملی را به دنبال دارد بپرهیزند.

بقاع متبرکه مهمترین کانون مقابله با تفکرات انحرافی هستند

حجت الاسلام و المسلمین مسلم کریمی، امام جمعه موقت بندر چارک (بخش شیبکوه) در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی و پرهیز از منهیات پروردگار و ترس از عذاب خدا به نمازگزاران با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) مبنی بر اینکه بپرهیزید از روزی که در آن روز کسی،بجای،کس دیگری مجازات نخواهد شد، اظهار کرد:  هرکس بجز خداوند متعال مرگ را می چشد، همه زندگان خواهند مرد و به مسئله معاد پرداختند .

امام جمعه موقت بندرچارک با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو گفت:روز شنبه ۲۳تیرماه با روز گشایش نخستین مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۶۲ هجری شمسی مصادف است.

کریمی یادآور شد: مجلسی که متشکل از فقیه های واحد شرایط،که بر اساس اصل ۱۰۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت تعیین ولی فقیه (رهبری ) را دارد که مدت هر دوره این مجلس که اعضای آن بوسیله رای مخفی مردم با شرکت در انتخابات که ۸ سال یکبار برگزار می گردد، انتخاب می شوند که بسیار نقش مهمی در سرنوشت این انقلاب دارند.

وی با اشاره به ۲۴تیرماه روز ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها که بعنوان روز  دختر، عفاف و حجاب نامگذاری شده است، تصریح کرد:  دختران امروز ما نقش کلیدی و مهمی در سال های پیش روی آنان را به واسطه رشد فکری و مبدل شدن به مادرانی که می بایست نسل آینده جامعه را پرورش دهند خود از فضیلت هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه موقت بندرچارک با تاکید بر اینکه دختران جامعه امروز، مادران جامعه فردا هستند، تاکید کرد:دختران امروز با رعایت تقوای الهی و حجاب و عفاف، مادران عفیف و پاکدامن جامعه فردا هستند که با رعایت حجاب و عفاف خود اسلام را به جهانیان معرفی می کنند و نقش زنان و شخصیت زنان را به کشورهای دیگر انتقال می دهند.

کریمی با تاکید بر اینکه زنان جامعه اسلامی ما حضرت معصومه سلام الله علیها را الگوی خود قرار دهند، اظهار کرد:دشمنان این نظام و انقلاب فرهنگ اصیل اسلامی را هدف قرار دادند و درصدد هستندکه  حجاب و عفاف را در جامعه ایران اسلامی از بین ببرند و در کنار مشکلات اقتصادی که برای دولت و ملت ما ایجاد کردند با تحریک ها و فشارها فساد را در جامعه ما بوجود بیاورند.

وی با اشاره به ۲۶ تیرماه، سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان را تبریک گفت و ادامه داد:  چهارشنبه ۲۷تیر ماه مصادف با روز قطعنامه ۵۹۸ یکی از قطعنامه های شورای امنیت است که در سال ۱۳۶۶ برای پایان دادن جنگ ایران و عراق صادر شد که این قطعنامه بلافاصله از طرف عراق پذیرفته شد .

امام جمعه موقت بندرچارک با اشاره به  روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه خاطرنشان کرد: امام زادگان از مهمترین مراکز مقابله با تفکرات انحرافی هستند و اکنون امامزادگان مرکز مقابله با جنگ نرم دشمن به حساب می آیند وباید به نحو احسن از آن ها استفاده کرد.

مسئولان و ناظران در نگهداری از بیت المال مراقبت کنند

حجت الاسلام احمد حسن زاده، امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی اظهار کرد: خداوند حلیم وستارالعیوب است اما این حلم و ستارالعیوب بودن خداوند نباید انسان را مغرور کرده و گرفتار گناه کند.

وی افزود: خداوند پرده پوش گناهان انسان را می پوشاند اما این مسئله نباید پرده های صیانت از گناه را در میان انسان از بین ببرد.

امام جمعه کیش با تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و به همین مناسبت روز دختر افزود: حضرت معصومه (س) بهترین الگوی عبادی و عفاف و حجاب دختران جامعه اسلامی است.

وی ادامه داد: پس از حضرت زهرا(س) شفاعت هیچ بانویی به گستردگی شفاعت حضرت معصومه (س) نیست و امام صادق(ع) نیز فرموده اند که «همه شیعیان من به واسطه شفاعت ایشان وارد بهشت می شوند.»

خطیب جمعه کیش با اشاره به برگزاری همایش حجاب و عفاف در جزیره کیش از برگزار کنندگان این همایش تقدیر کرد و افزود: حجاب یک واجب دینی است و همه آحاد مردم در جامعه اسلامی موظف به حفظ و صیانت از آن هستند.

وی با تاکید براینکه حجاب هویت زن مسلمان است و بانوان باید با حفظ حجاب از هویت دینی خود حراست کنند افزود: حجاب مسئله ای فردی نیست و ضرر بی حجابی و بدحجابی علاوه بر فرد و خانواده وی به جامعه باز می گردد و بر همه ما به ویژه پدران و مادران است که فرزندان خود را با قوانین اسلام و حجاب آشنا وبه رعایت آن ترغیب کنند.

حسن زاده درادامه با اشاره به تاریخ اندلس به عنوان یک کشور اسلامی تشریح کرد: اندلس کشوری مسلمان بود که ۸ قرن تمام اذان از مأذنه های پخش می شد و مسلمانان برآن حکومت می کردند اما با ترویج بی حجابی و فساد، گسترش شرابخواری و بی بندوباری در میان جوانان مسلمانان به مرور هویت اسلامی خود را از دست دادند و جامعه اسلامی پس از ۸۰۰ سال مسلمانی امروز مسیحی شده و این خطری است که جوامع مسلمان را امروز تهدید می کند.

وی در فراز دیگری از خطبه های نماز با اشاره به بازسازی بازار ماهی توسط شرکت عمران سازمان منطقه آزاد کیش وبا تقدیر از مسئولان این حوزه تاکید کرد: با توجه به اینکه این بازار تنها ۵-۶ سال بیشتر عمر ندارد نیاز به بازسازی آن نشان از کوتاهی مسئولان و ناظرانی دارد که در هنگام ساخت به آن توجه نکرده اند.

امام جمعه کیش با بیان اینکه ساختمانی با عمر ۶ ساله نباید نیاز به باسازی داشته باشد تصریح کرد: مسئولان و ناظران باید مراقبت کنند؛ آن ها چگونه پاسخگوی بیت المال خواهند بود؛ بیت المالی که حضرت علی(ع) به اندازه ای به آن اهمیت می داد که هنگام نوشتن نامه فاصله بین خطوط را کم می کرد تا بیت المال کمتر مصرف شود.

وی افزود: چگونه است که ما از میلیون ها ریال هزینه بیت المال به دلیل عدم نظارت یا کوتاهی در مسئولیت به سادگی می گذریم؟

خطیب جمعه کیش همچنین خطاب به مسئولان خاطرنشان کرد: با توجه به مدت زمانی که بازار ماهی جزیره کیش نیاز به بازسازی دارد مسئولان ضمن دقت و سرعت در بازسازی به فکر کسانی که فعالیتشان مختل شده باشند و فکری برای گذران زندگی و معیشت آن ها بکنند.

گفتگو و تعامل با دولت مستکبر و زورگو سازنده نیست

حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور_هشتبندی در اجتماع هزاران نفری هفتگی نماز جمعه با اشاره به روز گفتگو و تعامل سازنده با دنیا، جمهوری اسلامی ایران را اهل تعامل و گفتگو صحیح با دنیا دانست وگفت:ما هیچگاه آغاز کننده جنگ و خشونت در صد سال اخیر نبوده ایم و پس از انقلاب نیز هرگز به دنبال جنگ طلبی نبودیم و قدرت نظامی ما همیشه خاصیت بازدارندگی و دفاعی داشته است.

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با یادآوری بی منطقی و زورگویی آمریکایی ها در طول دوران انقلاب تاکید کرد:در دهه هفتاد و پس از طرح موضوع گفتگوی تمدن ها، آمریکایی ها با خباثت کامل ایران را محور شرارت در منطقه نامیدند و در موضوع برجام نیز عهدشکنی و زیر بار منطق نرفتن آمریکایی ها بر همگان آشکار شد.
بارانی با اشاره به شعار رییس جمهور مبنی بر تعامل با دنیا و عمل کامل به برجام با وجود همه نواقص و محدودیت ها تصریح کرد: در کمتر از سه سال از امضای برجام و طرح تعامل سازنده با دنیا شاهد خروج آمریکا از برجام و زیرپا گذاشتن هر نوع تعامل سازنده ای هستیم؛این یعنی یک اشکالی در موضوع وجود دارد.
وی تاکید کرد:گفتگو و تعامل با اهل منطق و عقلا سازگار است اما گفتگو با دولت زورگو، مستکبر و قلدر قطعا سازنده نیست.
 بارانی مخالفت های امام راحل و رهبر معظم انقلاب با گفتگو آمریکا را مخالفت با زورگویی دانست و گفت:این مخالفت با کسانی  که زورگویی خودرا به نام گفتگو مطرح می کنند و قطعا ملت ایران مخالف قبول زورگویی و زیر بار مستکبرین رفتن است.
وی ملت ایران را اهل تعامل، گفتگو، جهاد، شهادت و مبارزه معرفی کرد و با بیان اینکه پیشرفت های موشکی و نظامی برای ایستادگی در مقابل زورگویان جهانی است؛افزود:مستکبرین عالم؛منافع خود را به عنوان حقوق بشر ؛خواسته های خودرا به عنوان قوانین بین المللی و هوس ها و امیال خود را به عنوان قواعد دنیا بیان می کنند لذا آمریکا، انگلیس و فرانسه  از بدترین تروریست های عالم مانند منافقین، القاعده؛، داعش و.. حمایت می کنند و بعد وقیحانه از منطق و گفتگو دم میزنند.
بارانی خطاب به آمریکا و اروپا گفت: طرف مذاکره شما ملت غیور ایران است که از تهدید خوشش نمی آید و به لطف الهی زیر بار هیچ تهدیدی هم نخواهد رفت.
امام جمعه توکهور-هشتبندی ضمن بیان درس ها و عبرت های گفتگو با آمریکا و اروپا؛ دنیا را مجموعه بزرگی از کشورها معرفی کرد و با انتقاد نگاه انحصاری به دنیا در چند کشور غربی افزود:ملت ما هیچگاه تحقیر را قبول و عزت خود را زیر ما نمی گذارد و امیدواریم کسانی که داخل کشور خواب آمریکا را می بینند ؛ از خواب غفلت بیدار شوند.
وی با گرامیداشت روز بهزیستی و تامین اجتماعی تصریح کرد:افرادی که به مجموعه های خدمات رسان مراجعه میکنند قطعا مشکل دارند لذا احترام؛اخلاق حسنه و شنیدن دردهای آنها و تلاش برای رفع آن ؛کمترین کار در ادارات است.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه شورای نگهبان یک وظیفه مهم و مقدس را بر عهده دارد گفت:تاکید مستمر  امام و رهبری بر حفظ جایگاه شورای نگهبان از یک طرف و حملات دشمنان خارجی و غافلان داخلی  به این نهاد از طرف دیگر نشان دهنده جایگاه عظیم این مجموعه در تداوم انقلاب اسلامی است.
وی ایستادگی شورای نگهبان پای اسلامیت نظام و قانون اساسی را دلیل حملات ناجوانمردانه به این نهاد دانستند با تشکر از آیه الله جنتی و مجموعه عظیم مردمیِ این نهاد در سراسر کشور خاطرنشان کردند:مردم ایران با بصیرت و هوشیاری همواره به شورای نگهبان اعتماد داشته اند و قطعا در برابر همگی این دشمنی ها از جایگاه شورا دفاع می کنند.
رمز حل مشکلات اقتصادی مبارزه با سودجویان و رانت خوران است

حجت الاسلام مختار صادقی امام جمعه موقت حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته در خصوص روز گفتگو و تعامل سازنده با دنیا اظهار کرد:تعامل با دنیا بسیار خوب و بلکه ضروری است اما این تعامل باید در چهار چوب تعریف شده نظام باشد و در تعاملات با دنیا مسائل دینی و اعتقادی نیز در نظر گرفته شود.

صادقی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم و دسته پنچه نرم کردن با موضوع گرانی افزود: رمز حل مشکلات اقتصادی تعامل با دنیا بسیار خوب و ضروری است اما این تعامل باید در چهار چوب نظام باشد و سعی شود در تعاملات با دنیا مسائل دینی و اعتقادی نیز در نظر گرفته شود.

صادقی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم و دسته پنچه نرم کردن با موضوع گرانی تصریح کرد: رمز حل مشکلات اقتصادی رجوع دولت به استعدادها و پتانسیل های داخلی و برخورد قاطع با رانتخواران، دلالان و سود جویان است.

وی با اشاره به پیشرفت‌ها و ظرفیت‌های مختلف کشور، بیان کرد: با وجود ده‌ها مؤلفه قدرت، جمهوری اسلامی در سایه مدیریت مبتنی بر علم، به سرعت به یک قدرت اقتصادی بزرگ تبدیل خواهد شد.

فرد با بیان اینکه مدیران کشور باید در پرتو علم و دانش، تصمیم بگیرند تا سلوک آنان سلوک قرآنی باشد، تصریح کرد: مدیران و مسئولان بدانند اگر مدیریت کشور با دانشگاه و حوزه گره نخورد، حرکت پرشتاب ملّت، با چالش‌های جدّی مواجه می‌شود.

وی تصریح کرد: اقدامات اقتصادی دولت را باید چهره‌های فاخرِ صاحب فکر و تجربه، آشنا به مسائل اقتصادی کشور تبیین کنند.

مطالبه گری از مسئولان حق مردم است

حجت الاسلام رضا مهدوی، امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان با اشاره به جایگاه مجلس خبرگان رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مجلس خبرگان رهبری در نظام جمهوری اسلامی، دراسلام و مذهب تشیع، رکن اساسی و محور اصلی است.

امام جمعه موقت رودان افزود: حوزه وسیع مسئولیت های سنگین و خطیر رهبری، اقتضا می کند که در مجلس خبرگان در دوره خاص بتواند سکان دارانی از بین علمای فقیه تشخیص داده شود کما اینکه مجلس خبرگان توانست در یک دوره حساس این وظیفه مهم را بخوبی انجام دهد و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای را برای رهبری این نظام تشخیص و انتخاب کند.

مهدوی با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان ادامه داد: از ابتدایی ترین نهادهای مقدس در نظام سیاسی جمهوری اسلامی، نهاد شورای نگهبان است و وظیفه پاسداری از احکام و شرع مقدس و قانون اساسی است تا جایی که امام راحل فرمودند” مخالفت با شورای نگهبان، مخالفت با اسلام است و کسی که مخالفت کند مفسدفی الارض است”.

وی با اشاره به ۲۷ تیرماه سالروز پذیرش قعطنامه ۵۹۸ شورای امنیت از سوی ایران بیان کرد: جنگ تمام شد اما مسئله دفاع از نظام و اسلام همیشگی است و امام بزرگوار پذیرش این قعطنامه را به نوشیدن جام زهر تعبیر کردند.

خطیب نماز جمعه موقت رودان با بیان اینکه امامزادگان حق حیات برما دارند، اظهار کرد: بعضی از امامزادگان برخوردار از عمل و دراسه نبودند بلکه برخوردار از علم الوارثه بوده و تبلیغ اسلام می پرداختند از این رو رهبر انقلاب تاکید دارند که بقاع متبرکه باید تبدیل به قطب فرهنگی شود.

مهدوی مطالبه گری از مسئولان را حق مردم دانست و گفت: مردم از رئیس جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس حق مطالبه دارند و آنچه که امروز ممکن است صف اتحاد مردم را از بین ببرد و خدای نکرده مشکلاتی بوجود بیاد جنگ روانی آمریکا نیست بلکه فاصله طبقاتی و فشارهای غیرمعمول است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=479135
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل