مسئولان فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا می آیند/عمده کمک به هیات گلزار مردمی است
+ پ -
مسئولان فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا می آیند/عمده کمک به هیات گلزار مردمی است

عضو هیات خادمین گلزارشهدا بندرعباس گفت:کار برای شهدا فقط در حرف است ومسئولان فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا در مناسبت ها به گلزار می آیند

عبدالحمید اکبری‌زاده،عضو هیات خادمین گلزار شهدا بندرعباس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره با جایگاه مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: جایگاهی که گلزار شهدا به دلیل تدفین ۲۸۳ شهید هشت سال دوران دفاع مقدس دارد هیچ نقطه ای از شهر بندرعباس ندارد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع شهادت و اهمیت شفاعت شهید در زندگی مردم، ادامه داد: این ۲۸۳ شهر بندرعباس در هشت سال دفاع مقدس توانستند درجه و لیاقت شهادت را پیدا کنند و اگر یک نفر از این شهدا واسطه شفاعت ما باشد، بهرتین توفیق برای انسان است.

این عضو هیات خادمین گلزار شهدا بندرعباس در خصوص راه اندازی هیات این گلزار، گفت:  از سال ۸۱ هیات خادمین گلزار شهدا با عنوان متوسلین به حضرت علی اصغر(ع) راه اندازی شده و گرداننده هیات نیز همین جوانان شهر و اعضای پایگاه بسیج هستند که عاشقانه در این هیات فعالیت دارند.

مسئولان شهر فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا می آیند

اکبری‌زاده با اشاره به اینکه کار برای شهدا فقط در حرف است نه درعمل و البته شهدا آدم های ریاکار برای خود نمی خواهند، افزود: مسئولان شهر فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا در مناسبت ها به گلزار می آیند و به عنوان مثال امسال فقط یکبار صداوسیما تصویر گرفت و آنها اولویت شان با هیات رزمندگان و سیدمظفر است.

به گفته وی، برخی مسئولان در قبال گلایه های ما تعداد بالای حسینیه ها و تکایا را برای پوشش خبری آن بهانه می کنند، درحالی که در شهر فقط یک گلزار شهدا اصلی داریم.

عضو هیات خادمین گلزار شهدا بندرعباس با اشاره به اهمیت کار برای رضای خدا و شهدا عنوان کرد: برای گلزار شهدا ما دعوت نامه نمی فرستیم بلکه این شهدا هستند که همه کس بنا به وظیفه و توفیق خودش باید سری به این مکان مقدس بزند.

عمده کمک به هیات گلزار مردمی است

اکبری‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برنامه های فرهنگی در گلزار شهدا در ایام سوگواری ماه محرم نیز بیان کرد: خاک کربلا با خاک های دیگر هیچ فرقی ندارد؛ اما حرمتی که خاک کربلا دارد به دلیل خون امام حسین(ع) و شهدا است که این جایگاه ارزشمند را دارد.

وی با اشاره به حضور بیش از هفت هزار نفر در همایش شیرخوارگان حسینی در گلزار شهدا بندرعباس، گفت: متاسفانه این همایش بزرگ در شهر از صدا و سیما مرکز خلیج فارس رسانه ای نشد.

این خادم گلزار شهدا با بیان اینکه عمده کمک به هیات گلزار مردمی و خیرین است، گفت: به عنوان مثال برای بالغ بر ۴ هزار نفر در روز تاسوعا و عاشورا غذای نذری توزیع شد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff