مسئولان سیاست صحیح را از جایگاه نماز جمعه رصد کنند
+ پ -
مسئولان سیاست صحیح را از جایگاه نماز جمعه رصد کنند

امام جمعه رودان گفت: مسئولان سیاست صحیح را از زاویه و جایگاه نماز جمعه رصد کنند،چذا که امکان دارد زاوایا و تحلیلی هایی است که مسئول متوجه نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان  با اشاره به فضیلت نماز جمعه گفت: در فضیلت نماز جمعه همین بس که سوره ای در قرآن کریم به نام جمعه است، و روایات و احادیث متعددی در اهمیت نماز جمعه از ائمه معصومین آمده است.

وی با اشاره به وضعیت حال منطقه و تلاش دشمن در اسلام هراسی، اظهار کرد: این همه تبلیغات دشمن در بوجود آوردن گروههای تروریستی مانند داعش، برای اسلام هراسی در جهان است و در این راه پولهای زیادی خرج می کنند که وجهه دین اسلام را در بین مسلمانان و مردم دنیا خراب کنند.

تاج زاد شرایط جنگ امروز بر علیه کشور ما را سخت از جنگ عراق دانست و افزود: در جنگ تحمیلی، جبهه و خاکریز دشمن مشخص بود، اما جنگ امروزی جنگ فرهنگی است و دشمن به داخل خانه و خانواده از طریق ماهواره و فضای مجازی نفوذ کرده، و می خواهد اعتقادات و فرهنگ ما را از ما بگیرد، در این شرایط ما باید یک قرارگاه فرهنگی داشته باشیم که در برابر دشمن مقابله کنیم.

امام جمعه رودان تصریح کرد:نماز جمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی، بصیرت و ایمان در هر شهرستان است و فرمانده این قرارگاه امام جمعه شهرستان می باشد.

وی ادامه داد: معضلات و مشکلات جامعه باید در خطبه های نماز جمعه گفته شود، مسئولان سیاست صحیح را از زاویه و جایگاه نماز جمعه رصد کنند، شاید زاوایا و تحلیلی هایی است که مسئول متوجه نیست.

تاج زاد با بیان اینکه متصدیان و مدیران امور فرهنگی در شهرستان با ید برنامه هایشان را از امام جمعه شروع کنند، اضافه کرد: هر کار فرهنگی در شهرستان باید از قرارگاه فرهنگی شهرستان که همان امام جمعه است شروع شود، یعنی برنامه های فرهنگی باید با امام جمعه شهرستان هماهنگی شود واگر این حرف را قلباً به آن معتقدید باید به آن عمل کنید.

امام جمعه رودان نبود مصلی در شهرستان را یک معضل فرهنگی دانست و افزود: قرارگاه فرهنگی که مکان مشخصی نداشته باشد نمی توان کاری انجام داد و خیلی از کارهای فرهنگی در نبود مصلی نمی توانیم انجام دهیم، از اینرو مسئولان شهرستان باید هر چه سریعتر زمینی مناسب در خور مصلی شهرستان مشخص کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شهر رودان نیازی به بنا کردن مسجد نیست، باید مصلایی بسازیم که مجموعه فرهنگی باشد.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff