تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 472067
تاریخ انتشار:جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان عنوان شد؛

آقای استاندار مشکل بانوان هرمزگانی لباس بومی نیست/حمایت از کالای داخلی، بهترین شیوه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

آقای استاندار مشکل بانوان هرمزگانی لباس بومی نیست/حمایت از کالای داخلی، بهترین شیوه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

بندرعباس:معلمان، پرچمداران فرهنگ جامعه هستند/ حراست از دین در حوزه های علمیه است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به میلاد با سعادت امام زمان (عج)، اظهار کرد: ارتباط ما با جهان گذشته و دیروز به وسیله نقل ها است و این سخنان بر جای مانده هستند که چگونگی کیفیت گذشته را بر ما آشکار می سازند.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر صداقت راویان، تصریح کرد: صداقت نقل قول های برجا مانده حقیقتی است مسلم که نمی توان منکر آن شد و تعدد راویان و نقل بدون تناقض آن ها مهری محکم بر راستگویی آنان است و با وجود آنکه علمای اهل سنت خود بر روایات و احادیث تکیه می کنند اما عده ای از سر ناآگاهی زنده بودن امام زمان(عج)  را منکر می شوند.

نعیم آبادی با اشاره به ضرورت استفاده از احادیث، بیان کرد: احادیث و روایات هدایتگر ما هستند و اگر خود را از این گنجیه سخنان برجای مانده از بزرگان محروم کنیم؛ دست ما خالی می ماند.

وی با تاکید بر شرایط پذیرش سخنان، اظهار کرد: شخصی که پیام از او نقل می شود باید صادق بوده و قصد سویی از انتشار آن سخنان نداشته باشد و با توجه به کسانی که روایات امام زمان (عج) را نقل کرده اند، باید گفت آنان عالم ترین و راستگوترین افراد زمانه خود بوده اند و کسانی که به آنان لقب دروغگویی می دهند خود از دروغگویان هستند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اخبار فضای مجازی، عنوان کرد: اغلب پیام های منتشر شده در فضای مجازی کذب است چرا که منبع مشخصی ندارند و همگی با غرض شخصی و یا گروهی همراه است.

نعیم آبادی با تاکید بر نقش تخریبی غرب بر ارزش های شرقی، اظهار کرد: تمدن غرب همه چیز را از بین برده است و دیگر آن طور که شایسته است از مقام استادی و معلمی تجلیل نمی شود.

وی با بیان اینکه نگاه به چهره عالم ثواب دارد، تصریح کرد: جامعه باید جایگاه معلم را بشناسد و او را تکریم کند چرا که او پرچمدار فرهنگ جامعه است و اگر او نبود ما هیچ بهره ای از علم و دانش نداشتیم.

نماینده ولی فقیه خاطرنشان کرد: جامعه ای که معلم در آن جایگاهی نداشته باشد سرانجامی جز سقوط ندارد و آن کس که می گوید جامعه ما به حوزه احتیاج ندارد باید بداند حوزه های علمیه محل حراست از دین بوده و خواهد ماند.

حاجی آباد:حمایت از کالای داخلی، بهترین شیوه برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن / درد مردم کار و شغل است نه پوشش لباس

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با کارگران و کار فرمایان اظهار کرد: کارگران و کارفرمایان ایرانی با همه گرفتاری ها و تحریم  ها در زمینه مواد اولیه، ماشین آلات پیشرفته که در کشور وجود دارد، محصولات با کیفیتی تولید می کنند که باید در مقابل نیروی کار ایرانی سر تعظیم فرو آورد.

حجت الاسلام مختاری افزود: نیروی انسانی بخش تولید بویژه کارگران، ثروتی عظیم هستند و مهمترین ویژگی نیروی کار ایرانی هنروارانه کار کردن او است و انگیزه و خلاقیت او از سطح متوسط جهانی بالاتر است.

وی تاکید کرد: دولت و مسئولان در برطرف کردن مشکلات و موانع کار آفرینان و کارگران و افزایش ظرفیت تولید و واحدهای تولیدی تلاش کنند.

امام جمعه حاجی آباد، بیان کرد:  مصرف دولت و نهادهای حکومتی از کالای ایرانی بخش کوچکی از حمایت دولت است و حمایت یعنی برداشتن موانع تولید به خصوص موانع دست و پاگیر دریافت تسهیلات  است.

مختاری ادامه داد: اما از همه اینها مهمتر آنچه کمر تولید داخلی را می شکند واردات بی رویه  است چرا پوشاکی که در داخل تولید می شود از خارج وارد می کنید دولتی ها بیشتر به این مسئله رسیدگی کنند.

وی قاچاق کالا را یکی دیگر از موانع تولید داخل عنوان کرد و افزود: ضمن اینکه در زمینه قاچاق کالا زحماتی کشیده شده ولی حجم زیادی قاچاق وارد کشور می شود و متاسفانه قسمت عمده این قاچاق از استان هرمزگان وارد شده که مسئولان استان برای جلوگیری از قاچاق یقه پاره کنند و این مطالبه مردم است.

خطیب نماز جمعه حاجی آباد، گفت: نیروهای توانمند و انقلابی امنیتی انتظامی استان،  سربازان گمنام امام زمان و نیروهای سپاه و بسیج وسط میدان بیایند زیرا انسان در مقابل سخنان رهبری و مردم خجالت می کشد؛ با قاچاقچیان کلان مبارزه کنید .

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: امروز مسئولان باید از قصه ورود قاچاق خوابشان نبرد زیرا جنگ، جنگ اقتصادی است و از هفته آینده هر هفته یک خبر ویژه از اقدام مسئولان استان در مبارزه با قاچاق بدهید .

وی وظیفه مردم در حمایت از کالای داخلی را خرید و استفاده از تولید داخل دانست و افزود: حمایت از کالای داخلی یکی از بهترین شیوه ها برای مقابله با طراحی اقتصادی دشمن است زیرا دشمن بر جنگ اقتصادی و فرهنگی  تمرکز کرده و اتاق جنگ اقتصادی هم وزارت خزانه داری آمریکاست.

امام جمعه حاجی آباد، گفت: یک وزارت در خزانه داری امریکا تشکیل شده که به اقتصاد ایران ضربه بزند و یک مرکز هم همزمان با سفر ترامپ در سال گذشته به عربستان تشکیل شده و هدف آن هم، همین کم کردن مبادلات، خاصه در منطقه و تنش در بازار ارز می باشد.

مختاری با اشاره به اینکه دشمن با تمام وجود در قضیه اقتصاد و فرهنگ به میدان آمده است، تصریح کرد: مردم و مسئولان باید تمام تلاش خود را برای مقابله با جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن بکنند.

وی آمریکا را دشمن اصلی ملت و کشور ایران دانست و افزود: امریکا حتی یک روز هم به فکر کمک به ایران نبوده و حتی مذاکره و توافق و برجام هم برای توقف ملت ما بوده و دیدیم که با برجام هم یک قدم برای کشور ما برداشته نشد و از دشمن جز دشمنی چیزی بر نمی آید.

این مقام مسئول افزود: امروز هم که ترامپ وعده بیرون رفتن از برجام را داده ما ناراحت نیستیم چون آمریکا داخل نبوده که بخواهد خارج بشود و با تحریم های مکررش اروپا را هم عملا خارج کرده و حالا می خواهد رسما اعلام کند.

مختاری گفت: اقتصاد ایران با تکیه بر درون و با ارتباط با کشورهای همسایه و مشترک المنافع به ویژه روسیه و … و اقدام به ارز مبادلاتی مشکلی نخواهد داشت، ولی ذات پلید آمریکا و بد ذاتی و بدعهدی در پیمان شکنی اش و دشمنی تمام عیارش با ایران برای همه دنیا آشکار شده است و وقتی این دشمنی ها و تحریم تمام می شود که ما روی پای خودمان بایستیم.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به تصمیم یکی از مسئولان اجرایی استان در زمینه فرهنگ و ابلاغ این تصمیم، افزود: این ابلاغ مستقیم تاثیر بر فرهنگ این مردم دارد اما اعتقادم این است که این مسائل حاشیه ای است و دردی را از مردم دوا نمی کند.

مختاری بیان داشت: توصیه من این است که باید با متولیان فرهنگ و دینی مشورت بشود و با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه و علما و بزرگان اصحاب فرهنگ مشورت می کردید بعد تصمیم می گرفتید.

وی افزود: خدا شاهد است که مشکل مردم کار و شغل است نه این ابلاغیه های فرهنگی، گوجه و خیار و پیاز کشاورزان زمین مانده فکری برایشان بکنید.

کیش:وظیفه معلم ساختن انسان های سالم و متدین است/ مسئولان به مسئله معیشت و مسکن معلمان توجه کنند

حجت الاسلام احمد حسن زاده، امام جمعه کیش، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی، اظهار کرد: تقوی، انجام فرائض و ترک محرمات الهی است.

وی افزود: امام صادق (ع) فرموده اند که اگر انسان واجبات الهی را بپاداشته و از حرام های الهی پرهیزکند، ولایت اهل بیت را نیکو داشته و از دشمنان آنان بیزاری بجوید، بهشت در اختیار وی قرار می گیرد.

امام جمعه کیش با اشاره به نامگذاری روز بزرگداشت عالم بزرگوار شیخ صدوق توسط رهبرمعظم انقلاب، افزود: وی از علما و مفاخر شیعه و جهان اسلام است که در قم متولد شده و بیش از هزار سال پیش در نامه ای که از سوی پدربزرگوار شیخ صدوق توسط نائب ایشان خدمت امام عصر(عج) دعای خیر برای تولد این عالم بزرگوار درخواست شد و در پاسخ حضرت فرمودند که« خداوند به شما فرزندی عنایت خواهد کرد که فقیه، مبارک و نیکوکار بوده و به واسطه او مومنان منفعت کسب می کنند.»

خطیب جمعه کیش با تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد شهید مطهری، تاکید کرد: وظیفه معلم ساختن انسان های سالم، اسلامی، مومن و متدین است و معلمان وظیفه بسیار حساس و سنگینی برعهده دارند بنابراین باید در هدفگذاری تعلیم و تربیت آگاه باشند که تربیت انسان های سالم، مومن، اسلامی ، متعهد و متدین از اهداف مهم تربیتی است.

وی با تصریح براینکه رسیدگی به معیشت و مسکن معلمان، از مسائلی است که باید مورد توجه مسئولان کشور قرار گیرد، بیان کرد: مسئولان نیز نسبت به معلمان و اساتید مسئولیت داشته و باید امکان معیشت و مسکن در شان آن ها را فراهم سازند به ویژه در جزیره کیش که معلمان بسیار خوب و بی توقع در حال خدمت به فرزندان ایران اسلامی هستند.

حجت الاسلام حسن زاده با تبریک روز شوراها به اعضای شورای اسلامی شهرجزیره کیش، افزود: در مدت کوتاهی که در این جزیره حضور دارم از نزدیک شاهد حضور فعال اعضای شورای شهر در رسیدگی به مشکلات مردم درعرصه های مختلف وتلاش برای  حل آن ها قرار گرفته ام و امیدوارم مسئولان منطقه آزاد از این ظرفیت عظیم استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به روزجهانی صلیب سرخ، این روز را به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به خصوص جمعیت مستقل هلال احمر در جزیره کیش تبریک گفت.

امام جمعه کیش با تقدیر از حضور مردم در جشن های نیمه شعبان، خاطر نشان کرد: حضور پررنگ مردم درجشن های شعبانیه و در همه مساجد قابل تقدیر است.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جماعت به دستاوردهای حکومت مهدوی اشاره کرد و روحیه قناعت، بی نیازی، تقسیم عادلانه، منابع سرشار و گسترش دانش را از مواردی عنوان کرد که با ظهور حضرت ولی عصر(عج) در جامعه اسلامی گسترش خواهد یافت.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مصلا برگزار شد.

پارسیان:جایگاه بسیار والای معلم در آموزه های دینی/ بسیاری از اندیشه ها برای نابودی انسان است

شیخ حامد کامران، امام جمعه موقت اهل سنت شهر پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر پارسیان با تبریک هفته معلم، گفت: روز معلم روز بزرگی است و اسلام نیز به علم و قرائت و یادگیری ارزش نهاده، زیرا انسان به وسیله علم به سر منزل مقصود خود می رسد.

شیخ کامران، کلمه “اقراً” را نتیجه دانش پیامبر(ص) دانست و افزود: اهمیت این کلمه برای این است که پیامبر(ص) برای علم آموزی خود به نزد هیچ شخصی نرفت بلکه علمی خدایی یافت.

وی، ادامه داد: هر زمانی که هر معلمی بر اساس علم و متانتی که خدا در اختیار او قرار داده، تعلیم کند، او دارای ارزش واقعی معلم خواهد بود، زمانی که راه پیشرفت زندگی را بیاموزد و نردبانی را برای پیشرفت بنا نهد.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر پارسیان، جایگاه معلم را در آموزه های دینی بسیار ارزشمند دانست و اظهار کرد: در احادیث و روایات بسیاری به مقام و جایگاه والای معلم اشاره شده که هر کسی که هدایتگر است و می آموزد از هر چیزی بالاتر است.

شیخ کامران، با اشاره به اینکه بسیاری از اندیشه ها برای نابودی انسان است، تصریح کرد: زمانی که اندیشه ها و معلومات براساس فطرت پاک الهی باشد تاثیری مثبت در انسان ایجاد می کند و بسیار والاست.

انتهای پیام/

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=472067
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,198 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی