مسئولان به جای دخالت در دین به نابسامانی های اقتصادی بپردازند
+ پ -
مسئولان به جای دخالت در دین به نابسامانی های اقتصادی بپردازند

امام جمعه پارسیان با اشاره به هتاکی رئیس جمهور درباره امامت و ولایت امیرالمؤمنین علی(ع) اظهار کرد:مسئولین در حالی که باید پاسخگوی نابه سامانی های اقتصادی وسیاسی باشند با درگیر کردن افکار جامعه به دنبال فرار به جلو هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام میرزایی،امام جمعه پارسیان در گفتگو باپارسیان خبر گفت: در مسئله ولایت وامامت مقوله مشروعیت ومقبولیت وجود دارد و در حوزه امامت یک مسئله اعتقادی است.

میرزایی با اشاره به اینکه مذهب شیعه مسئله امامت را در حوزه کلامی واعتقادی بیان می کند،اظهار کرد:شیعیان مسئله امامت را در ردیف نبوت می دانند و مسئله نبوت نیز چون به امر خداند متعال حاصل می شود،امامت یک امری الهی وخارج از مسئله مردمی وفقهی، درحالی که سایر مذاهب امامت را به عنوان یک مسئله فقهی مطرح می کنند.

امام جمعه پارسیان افزود:امامت در تفکر تشیع یک مسئله کلامی واعتقادی است و امر آن هم امری الهی است که از مسائل اساسی و اصولی در دین اسلام است.

میرزایی یا تأکید بر اینکه امامت حضرت علی(ع) بعد از ۲۵ سال تحقق پیدا کرد، گفت:حضرت علی(ع)بعد از نصب الهی توسط پیامبر اسلام به امامت می رسد اما چون مقبولیت مردمی پیدا نکرد، این امر ۲۵ سال به طول انجامید لذا امامت حضرت علی وسایر ائمه(ع)منوط به انتخاب مردم نیست،بلکه برای به قدرت رسیدن باید مردم انتخاب نمایند.

امام جمعه پارسیان تصریح کرد:سخنان هتاکانه رئیس جمهور درباره امامت و ولایت امیرالمؤمنین علی(ع) نشان از دخالت در دین و اهداف پشت پرده خاص دارد که طرح این گونه مباحث جنجالی برای انحراف از مسائل اصلی جامعه صورت می پذیرد.

میرزایی عنوان کرد:مسئولین در حالی که باید پاسخگوی نابه سامانی های اقتصادی وسیاسی باشند با درگیر کردن افکار جامعه به دنبال پاک کردن صورت مسئله و فرار به جلو هستند.

وی خاطرنشان کرد: مراجع عظام تقلید وصاحب نظران در امور تخصصی دین خود سررشته دارند و می توانند مسائل را تبیین کنند لذا مسئولان دولت به جای دخالت در دین به نابسامانی های اقتصادی بپردازند

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff