تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 329248
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگوی اختصاصی/ کارشناس سیاسی؛

مسئولان برای اثبات صداقت خود مردم را شبانه نسبت به سیاست های پشت پرده توجیه نکنند

کارشناس سیاسی عنوان کرد: مسئولان بخش هایی از استان هرمزگان را به استان دیگری الحاق می کنند اگر بناست اتفاقی بیفتد چرا شبانه از سیاست های پشت پرده این اتفاقات مردم را توجیه می کنند.

مسئولان برای اثبات صداقت خود مردم را شبانه نسبت به سیاست های پشت پرده توجیه نکنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محسن باقری، کارشناس سیاسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی هرمزپرس، با بیان اینکه در درهه ۵۰جنبش دانشجویی نقش چشم گیری نداشت، گفت: با توجه به اینکه مؤلفه های غرب از مولفه های حاکم بر وضعیت دانشگاهها بود لذا طبیعی بود که دانشجویان نقش بسزایی در اتفاقات منجر به انقلاب اسلامی نداشته باشند.

 

 

وی افزود: بامقایسه در عکس های گذشته متوجه خواهیم شد که حوزه های علمیه  یکی از جریان انقلابی حاکم بر جامعه بوده که نقش خود را به خوبی ایفا کرده است اما پس از گذشت یک الی دوسال  پس از انقلاب اسلامی اتفاق باورنکردنی رخ می دهد که عده ای از دانشجویان  پیرو خط امام(ره) سفارت آمریکا(کد خدای بیشتر کشورها) را تسخیر می کنند.

 

 

کارشناسی سیاسی با بیان اینکه شجاعت و بصیرت دانشجویان پیروخط امام(ره) اتفاقی نبود، اظهار کرد: این اتفاق نشان داد که دانشجویان آتش زیر خاکستر شاهنشاهی بودند که با انقلاب از زیر این خاکستر بیرون آمدند لذا گفتمانی که دانشجویان ایجاد کردند از بزرگترین گفتمان های انقلاب اسلامی بود.

 

 

باقری به اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر اینکه دانشجویان باید محافظ باشند، تصریح کرد: دانشجویانی که با مولفه های انقلاب اسلامی در سیره امام آشنایی دارند زمانی که متوجه شوند مسئولان قطار انقلاب را  از مسیر اصلی آن منحرف می کنند می توانند از این کار ممانعت کنند.

 

 

وی ادامه داد: دانشجویان برای حرکت های انقلابی محدود به زمان و مکان خاصی نیستند لذا در هر مکانی که قرار دارند می توانند آنجا را مرکز تصور خود قرار داده و در مواقع لزوم عکس العمل خود را نشان دهند

 

 

این فعال دانشجویی عنوان کرد: رهبری چند روز پیش فرمودند: عده ای بیان کردند که فلانی از جوانان انقلابی دفاع می کند، به جوانان انقلابی ارادت دارم و فرزندان انقلابی من هستند و با جوانانی که به خوش گذرانی پرداخته اند تفاوت دارند.

 

 

باقری تغییر ذائقه برخی از مسئولین جمهوری اسلامی و گرایش به سمت مادی گرایی و اشرافیت را از عوامل تغییر ذائقه حکومت دانست و بیان کرد: هم اکنون حاکمیت در جامعه غیرانقلابی اما جمهوری است حال باید تفاوت بین انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را جستجو کرد.

 

 

وی ادامه داد: فردی که محافظه کار و وابسته به هیچ حزب و گروهی نبوده و به دنبال منفعت شخصی و جناح سیاسی خود نیست،  می تواند خط شکن میدان های سخت باشد که از علل حمایت های بی دریغ رهبر انقلاب از جوانان مومن و انقلابی است کما اینکه عده ای به دنبال دانشجویی سیاسی که انقلابی نباشد، هستند.

 

 

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه عده ای درصدد هستند دانشگاه را ابزاری برای رسیدن به اهداف خود تبدیل کنند، اظهار کرد: این حاکمیت از دوران سازندگی شروع شد و  بر این باور هستند که گفتمان سازی کار دانشجو نیست در حالی که چنین تفکری مود پذیرش قرار نگرفت.

 
باقری با بیان اینکه وضعیت حاکم در استان هرمزگان و دانشگاههای آن وضعیت خاص انقلابی نیست، تصریح کرد: وجود عده ای با تفکرات ذکرشده، کم کاری جنبش دانشجویی استان موجب شده است که جنبش دانشجویی در حاشیه قرار گیرد و دانشجویی که بتواند گفتمان سازی کند، وجود ندارد به همین دلیل شاهد اتفاقاتی هستیم که به ضرر انقلاب اسلامی در استان است و جنبش دانشجویی در آن جایگاهی ندارد.

 

 

وی ادامه داد: تحت تاثیر حاکمیت تفکرات دوران سازندگی، وجود دانشگاههایی است که به دنبال کار سیاسی نباشند بلکه درصدد ایجاد حاشیه امن هستند، وجود عده ای که کارسیاسی انجام می دهند که با کار انقلابی تفاوت دارد و نیز وجود تشکلهای دانشجویی که قصد میدان دادن به فتنه گران دارند، از عللی است که جنبش دانشجویی استان را در حاشیه نگه داشته است.

 

 

فعال دانشجویی با اشاره به صدور رای ناعادلانه در خصوص دانشجوی انقلابی دانشگاه هرمزگان بیان کرد: با توجه به اینکه عده ای  جنبش دانشجویی را به سمت حاشیه هدایت کرده اند باید یاد آور شد که نقش جنبش دانشجویی چیست و چه کاری می تواند انجام دهد بنابراین وقت آن رسیده است که جنبش دانشجویی به خود بیاید و علمدار جبهه انقلاب در استان شود.

 

 

وی افزود: باید نیروهای انقلابی را متوجه این موضوع کرد که به هر گونه ای که می شود روح تازه ای به جنبش دانشجویی استان دهد اگر این اتفاق نیفتد قطعا ضرر ناشی از پیامدهای آن صرفا دانشگاههای استان را در برنمی گیرد.

 

 

باقری گفت: جلوگیری از ورود شخص معلوم الحال فتنه گر به دانشگاه  هرمزگان نشان داد که جنبش دانشجویی استان آتش زیر خاکستر است و اگر میدان را در دست بگیرد وضعیت استان تغییر خواهد کرد و به نفع تمام استان می شود همانگونه که منافعی در استان وجود دارد اما هیچ کس کاری انجام نداده است و مطالبه گری در استان وجود ندارد در صورتی که این گفتمان فقط توسط جنبش دانشجویی میسر است.

 
این کارشناس سیاسی با بیان اینگه مسئولین پاسخگوی مردم نیستند، ادامه داد: استان هرمزگان بعنوان معدن گنج  برای افرادی است که به آن وارد می شوند اما مسئولین کاری انجام نمی دهند اما جنبش دانشجویی می تواند از فسادهای موجود در استان جلوگیری کند و در حقیقت این جنبش در استان هرمزگان نیاز به موتور محرکه بیشتری دارد.

 

 

وی افزود: آیا تاراج منافع استان توسط عده ای خاص کافی نیست که درحال حاضر بخش هایی از آن را به استان دیگری الحاق می کنند موضع مهم این است که اگر بناست اتفاقی بیفتد چرا شبانه از سیاست های پشت پرده این اتفاقات مردم را توجیه می کنند در حال حاضر نماینده های استان در این پازل کجا قرار گرفته اند و چرا کسی به دنبال مطالبه گری نیست.

 

 

باقری وجود جنبش دانشجویی که به آن بها داده و بعنوان نیروهای انقلابی به آن توجه شود که بتواند از ارزش های انقلاب دفاع کرده و مدافع منافع مردم باشد را از ضرورت های این استان دانست.

 

 

وی بیان کرد: نگاه عده ای به اتفاقات همچون نگاه افرادی امثال سعید حجاریان است که فقط در برخی از عرصه ها وارد میدان می شوند لذا اگر تبعیض قائل شویم و در بحث فتنه گران وار نشویم و در جای دیگری واکنش نشان دهیم این نوع نگاه اشتباه است.

 

 

کارشناس سیاسی با اشاره به کنسرت های اخیر و ایجاد فضای نابه هنجار در دانشگاههای استان خاطرنشان کرد: انتظار داریم که نیروهای انقلابی استان ابتدا  عرصه را برای جنبش دانشجویی هموار کنند تا بتوانند در تمام استان موتور محرکه ارزش های انقلاب اسلامی باشند.

 

 

انتهای پیام/ی

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=329248
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی