مسئله قدس و فلسطین در سایه بحران جهانی کرونا مغفول نمی ماند

درویشی تاکید کرد:حفظ آرمان قدس سستی دشمن را در پی دارد به همین دلیل ما مسلمانان باید تلاش کنیم با استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن روز قدس با شکوه هرچه بیشتر حفظ شود.

حسین درویشی کارشناس سیاسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ از میناب، به مناسبت روز قدس گفت:امام راحل روزی را به نام قدس اعلام کردند اما هرچه روزها بر این روز می‌گذرد قدس دیگر هویت یک روز را ندارد بلکه هویت یک استراتژی بلکه یک مکتب را پیدا کرده است.

درویشی روز جهانی قدس، روز تبلور ایمان و روز اهتمام و توجه امت اسلام و آزادگان جهان به مظلومیت مردم فلسطین و مسئله قدس شریف دانست و افزود: حفظ آرمان قدس سستی دشمن را در پی دارد، به همین دلیل ما مسلمانان باید تلاش کنیم با استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن روز قدس با شکوه هرچه بیشتر حفظ شود.

فرمانده سپاه میناب تشریح کرد: گرچه راهپیمایی روز جهانی قدس امسال به شکل سال‌های گذشته برگزار نمی‌شود و با توجه به مسئله شیوع جهانی کرونا مردم ما حسب تصمیم مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل خواهند کرد اما این روز هیچ‌گاه از یاد و اذهان مسلمانان جهان پاک نخواهد شد.

وی افزود: اعلام برائت از استکبار جهانی و وحدت مسلمان در این روز در اقصی نقاط کشور و جهان حاکی از تفکر مقابله با ظلم و استکبار در عموم مردم و عزم آنان برای ایستادگی در مقابل اسراییل است.

وی اذعان داشت:مردم مسلمان جهان هر ساله در روز قدس فریاد مظلومیت ملت مظلوم فلسطین را به گوش جهانیان رسانده و پشتیبانی خود را از آنان یادآوری می‌کنند و بدون تردید مقاومت و حمایت تمام عیار امت اسلامی از انتفاضه رمز اصلی پیروزی ملت مسلمان فلسطین بر رژیم غاصب صهیونیستی است.

درویشی با بیان اینکه ملت بیدار، آگاه و با بصریت ما نخواهد گذاشت اهمیت مسئله فلسطین و مظلومیت قدس شریف در سایه بحران جهانی کرونا مغفول واقع شود افزود: در شرایط کرونایی باید به اشکال مختلف در فضای مجازی با تولیدات متنی،‌ تبلیغات محیطی،‌ پشت نویسی خودروها،‌ پخش کلیپ و تولید آثار رسانه‌ای برای حفظ و گسترش آرمان فلسطین در روز قدس بهره برد.

وی گفت:روز قدس یادگار بزرگ به جا مانده از امام راحل انقلاب برای تمام کسانی است که اعتقاد دارند آزادی حق بشر است و عدالت باید در جامعه جهانی مشهود باشد.
انتهای پیام/