مرگ دشت میناب در سایه تخطی مسولان بوده است / قربانی شدن دام ها در فرچاله های میناب
+ پ -
مرگ دشت میناب در سایه تخطی مسولان بوده است / قربانی شدن دام ها در فرچاله های میناب

یکی از اهالی شهرستان میناب با اشاره به گسترش فروچاله ها در دشت میناب گفت : خشک شدن آب زیر زمینی شهرستان میناب خطایی است که ازسوی مسولان شهرستان میناب رخ داده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ یکی از دامداران مینابی در گفتگو با خبرنگار هرمز به اشاره به وضعیت اسفناک جنگل های  و وجود فروچاله های خطرناک در این شهرستان افزود : انتقال آب میناب به مرکز استان خطایی است که مسولان شهرستان میناب و استان آن دنیا باید پاسخگوی مرگ این همه جنگل ها باشند چرا که با این تصمیمات حیات جنگل ها ، دامداران و مردم میناب را نابود کردند .

وی افزود : طی ۴۰ سال دامداری تا بحال وضعیتی اسفناک تر از این درجنگل های میناب ندیده ام و دیگر چرایی برای دام ها وجود ندارد .
وی با بیان اینکه روح مردم میناب با جنگل ها و سبزه ها آمیخته شده است گفت : وقتی جنگل ها را می بینم که به این وضعیت افتاده است قلبم بدرد می افتد و برای آینده این شهرستان به شدت نگران می شوم .
این دامدار با بیان اینکه شغل اکثریت روستاهای میناب دامداری و دامپروی است ، تصریح کرد : بیکاری در شهرستان میناب بیداد می کند و کسی هم به داد جوان ها نمیرسد اکثریت آنها به شغل آب و اجدادی پدران خود ( دامداری ) مشغول هستند که همین شغل هم تا سال های آینده از بین میرود .
وی به جایگاه و اهمیت شغل دامداری اشاره کرد و افزود : دامداری و دامپروی یکی از نیازهای مهم هر کشور است که از نظر اقتصادی از وابستگی رهایی یابد ، اما در شهرستان میناب کسی به فکر دامدار نیست .
* فروچاله های میناب قتگاه حیوانات *
وی در بخش دیگری از این گفتگو به وضعیت خطرناک فروچاله ها در جنگل ها و دشت میناب اشاره کرد و گفت : روزانه بالغ بر ده حیوان بی گناه از حیوانات اهلی و وحشی در فروچال های می افتند و جانشان را از دست می دهند .

این دامدار عنوان کرد : وسعت جنگل و تعداد حیوانات زیاد است و وقتی حیوانات وارد جنگل می شوند به صورت ناگهانی وارد فروچاله هایی می شوند که حتی اگر حیوان را هم ببینی که در چاله افتاده هم نمی شود آنها را بیرون آورد چرا که بعضی از فروچاله ها بالای ۲۰ متر عمق دارند و امکان ریزش هم وجود دارد .
وی در پایان تصریح کرد : مسولان باید جلوی انتقال آب از شهرستان میناب بگیرند و آب مرکز استان را زدن آبشرینکن تامین کنند چرا که اگر این رویه ادامه دار شود سفرهای آب زیر زمینی میناب به پایان می رسد و علاوه بر نابودی جنگل ها و باغلات خانه های مردم هم روی سرشان آوار می شود .

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff