مروری به وصیت‌نامه شهید “محمداقتداری” /مگذارید سلاحم روی زمین بماند و سنگرم خالی باشد

شهید محمد اقتداری سوم آذر ۱۳۳۱ در روستای دازبر از توابع شهرستان رودان چشم به جهان گشود و ششم مرداد ۱۳۶۷، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش شهید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شهید “محمد اقتداری” از شهدای سرافراز رودان یادگار غلام و آمنه سوم آذر ۱۳۳۱ در روستای دازبر از توابع شهرستان رودان چشم به جهان گشود و در مکتب خانه به یادگیری قرآن و کتب دینی مشغول شد و در کار کشاورزی هم به پدرش کمک می‌کرد.

جوانی متواضع و خوشرو بود. سال ۱۳۵۱ به خدمت مقدس سربازی رفت و بعد در سال ۱۳۵۳ ازدواج کرد و صاحب دو پسر و سه دختر شد.
او یک بار هم در سال ۶۱ به عنوان بسیجی در جبهه شرکت نمود تا به دفاع از خاک کشورمان بپردازد.
بعد از بازگشت از جبهه به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و  به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. ششم مرداد ۱۳۶۷، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به دست، پا و پهلو، شهید شد.
مزار وی در گلزار شهدای شهرستان زادگاهش واقع است.
وصیت‌نامه :
بسمه تعالى
« الحمدلله اول الانشاءوالاخربعدفناءالاشیاءوصلى الله على خیرخلفه محمدواوصیاءهم.»
اما بعد چون هیچ انسانى را ازمرگ چاره نبوده دیریا زود این شربـت را باید نوشیـد و به لقـاءالله نائل شدآن وقت دستش ازدنیا کوتـاه میگردد و اگر وصیت کوتاهى کرده باشد و یا گرفتـارى داشته باشد لذا این حقیـراولا خداى توانا و جمیع انبیا ومرسلین وملائکه مقربین و مومنین را به شهـادت مى طلبـم که ایمان به خـداى تـوانا داشته واحدى وموجودى را شریک او ندیده حال ومقام گویا است لا اله الا الله الحق المبین و همچنین معترف به رسالت و خاتمیت وجود مقدس رسول گرامى حضرت محمد ابن عبدالله صلى الله علیه وآله بوده‌وجمیع آنچه را که آن بزرگوار ازجانب پروردگار احدیت آورده تصدیق و اعتراف داشته، وجود مقدس مولا الموحدین حضـرت امیرالمومنین  على ابن ابیطالب علیه السلام‌را وصی {..} ویازده فرزندش را قبول‌داشته امیداورم‌که بزودى‌چشممان به جمالش روشن شود. مرگ وسوال‌قبرو عالم برزخ و رجعت وبعث وروزقیامت و میزان و صراط وبهشت‌وجهنم وکتاب را حق دیده و امید به رحمت واسعه الهى دارم که روزحشرنامه اعمالم را بدست راستم بدهند اما وصیتم به جمیع وارث: شما را سفارش میکنم که خدا را فراموش نکنید و همیشه او را ناظر به حال‌خود دیده و مثل من غافل نباشید.
وصیت دیگرم به والدین است اولا بتو اى پدربزرگوار، من‌فرزند لایقى براى شما نبوده و شما حـق بزرگى‌درگردن من دارید و بنده ازاداى آن عاجزهستم و ازشما پدربزگوارطلب عفو و بخشش‌دارم و تو اى‌مادرم بخاطرمن‌چه رنجها کشیده و چه شبهائیکه به پاى من خواب ازچشم را خود گرفته وتا صبح بیدارى‌کشیده وپستـان دردهانم گذاشته وازشیر و جان خویش مرا تغذیه نمودید به امیـد اینکه مرا بزرگ نموده و با دیدن قد و بالایم نظرنموده و یا شاید به امید اینکه در پیرى دستت بگیرم‌آه چکنم که تقدیرات الهى‌ما را ازهم جدا کرد.
دوم‌اینکه دست ازیارى امام این بـت شکن‌قرن و این ابراهیم زمان‌و درهم کوبنده ستم‌گران وحامى‌مستضعـفان برندارید. وصیت دیگرم به خواهران عزیزم مى باشد حجابتان را حفظ کنید که با رعایت‌کردن‌حجاب اسلامى تیرى است برقلب دشمنان اسلام. درمرگ من‌گریه نکنیدوغمگین نباشیدتا اینکه دشمنان شاد نشوندصبررا پیشه خود سازید همچو زینب وکلثوم راهم را ادامه دهید. وصیـت دیگرم به شما برادران عزیزم، اگرچنانچه خـداوند توفیـق شهـادت که بزرگترین نعمت الهى است نصیبم کردوبه فیض شهادت‌نائل شدم سلاحم مگذاریدروى‌زمین بماند وسنگرم خالى باشد این‌جمله را جامه عمل بپوشانید. و فرزندانم را تربیت اسلامى کنید نگذارید که دشمنان اسلام ازاین طریـق شاد شوند اگر علم ازدست علمدارى بیفتد باید علمداردیگرى اورا اززمین بردارد.
والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته درپایان دعاى همیشگى به جان امام امت
خدایا خدایا تا انقلاب مهدى خمینى رانگهدار              حقیرشمااقتدارى
انتهای پیام/