مروری بر وصیت نامه شهید علی ترکی‌زاده/مرگ بر آمریکا یادتان نرود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شهید علی ترکی‌زاده چهارم مهرماه ۱۳۳۱ در روستای رودخانه از توابع شهرستان رودان به دنیا آمد و یادگار شنبه و زهرا تا پایان دور ابتدایی تحصیل کرد و بعد از سال‌ها که ازدواج کرد با نان رانندگی در شرکت صنایع فولاد مبارکه اصفهان زندگی‌اش را اداره کرد.

وی که هم‌چون سایر همشهریان خود عزم جبهه و خدمت به مردم و اسلام داشت، راهی منطقه‌های عملیاتی شد و در این جبهه راه و رسم ایثار و مقاومت را آموخت.

شهید ترکی‌زاده ۱۰ آبان سال ۶۱ درحالی که ۳۰سال عمرش سپری می‌شد در منطقه ام‌الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و سینه آسمانی شد و مزارشان در روستای رودخانه قرار دارد.

شهید علی ترکی‌زاده حدود یکسال قبل از شهادتش(۱۷ اسفند ۶۰) در یکی از وصیت‌نامه‌هایش، ضمن درود به امام خمینی(ره) و سلام بر شهیدان آورده است: شعار همیشگی رهبر و امت، مرگ بر آمریکا یادتان نرود.

این شهید دفاع مقدس در وصیت‌نامه دیگری که یک روز قبل از شهادتش(۹ آبان ۶۱) نوشته به جایگاه پاسدار اسلام اشاره کرده و افزوده است: پاسدار از کجا و به کی خدمت می‌کند، پاسدار در جبهه، اسلام را یاری می‌کند.

به گفته شهید ترکی‌زاده، خداوند بزرگ مرا یاری کرد تا به یاری حسین(ع) بشتابم شما ناراحت من نباشید، راهم راه حسین(ع) و ان‌شالله پایان کارم رسیدن به حسین(ع) است و از تمام اقوام و دوستان طلب عفو و بخشش و حلالیت بکنید و فرزندان عزیزم را تنها نگذارید و آن‌ها را در راه اسلام پرورش بده و به دوستان بگو و گوشزد کن اسلام در خطر است باید فداکاری کنند.

انتهای پیام/