مروری بر مهم ترین اخبار و رویدادهای شهرستان بشاگرد در سال ۹۴
+ پ -
مروری بر مهم ترین اخبار و رویدادهای شهرستان بشاگرد در سال ۹۴

سال ۱۳۹۴ با همه خوشی ها و تلخی های آن به ایستگاه پایانی رسیده است سایت بشاگرد نیوز برخی از مهمترین اتفاقات سال ۹۴ را به اختصار جمع آوری کرده است تا در یک نگاه کلی خوانندگان رویدادهای مهم سال ۹۴ در شهرستان بشاگرد را مرور کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز ؛ سال ۱۳۹۴ با همه خوشی ها و تلخی های آن به ایستگاه پایانی رسیده است سایت بشاگرد نیوز برخی از مهمترین اتفاقات سال ۹۴ را به اختصار جمع آوری کرده است تا در یک نگاه کلی خوانندگان رویدادهای مهم سال ۹۴ در شهرستان بشاگرد را مرور کنند.

سال ۱۳۹۴ در بشاگرد با بارش باران همراه بود که در اولین روز از فصل بهار مردم این شهرستان شاهد باران رحمت الهی بودند، و اولین تیتری که سایت بشاگرد نیوز در سال ۹۴ زد به شرح زیر بود.

13920124104823928378244-346x256

بارش باران بهاری در اولین روز از سال جدید

به گزارش بشاگرد نیوز، بارش ملایم باران که از عصر دیروز شنبه شروع و در برخی نقاط این شهرستان تا صبح امروز ادامه داشت و موجب امیدواری کشاورزان برای تولید محصولات زراعی و باغی شد.

بارش باران موجب طراوت و دل انگیزی هوای این شهرستان در اولین روز از فصل بهار شد.

بارش باران همچنین موجب بالا آمدن آب رودخانه ها در شهرستان بشاگرد شد.

بیشتر این بارش ها در بخش گوهران و قسمتی از بخش مرکزی شهرستان بود.

با بارش این باران در اولین روز از سال ۹۴ موجب شد تا هوای شهرستان بشاگرد کاملا بهاری شود و پذیرای میهمانان نوروزی بیشتر باشد.

تاریخ خبر: ۱ فروردین ۹۴

gharch21

افتتاح اولین کارگاه پرورش قارچ دکمه ای در بشاگرد

به گزارش بشاگرد نیوز، محمود سلیمانی، فرمانده سپاه ناحیه بشاگرد در آئین افتتاح کارگاه تولید قارچ دکمه ای گفت: این کارگاه در راستای تحقق طرح های اقتصادی مقاومتی ایجاد و بهره برداری شده است.

سلیمانی با بیان اینکه این اولین کارگاه تولیدی قارچ دکمه ای در شهرستان بشاگرد و بزرگترین کارگاه پرورش قارچ در استان است، عنوان کرد: این پرورشگاه با زیربنای بالغ بر ۲۲۵ متر مربع و با نصب دستگاه های حسگر خودکار و سردخانه کامل که از طریق بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه شهرستان بشاگرد توسط ۲ نفر از اهالی روستای اهون راه اندازی شده است.

سلیمانی اظهار کرد: این طرح با ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی اجرا شده است.

فرمانده سپاه بشاگرد با بیان اینکه این کارگاه تولیدی برای ۱۰ نفر شغل ایجاد می کند، افزود: در هر دوره ۲ ماهه ۵ تن قارچ از کارگاه برداشت می شود.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی با حمایت از طرح های اقتصادی مقاومتی و اشتغالزایی خانگی در زمینه های مختلف گام های بزرگی را در رفع محرومیت در شهرستان بشاگرد برداشته است.

“روستای اهون” از توابع بخش مرکزی شهرستان بشاگرد و در فاصله حدود ۱۸ کیلومتری شهر سردشت واقع شده است.

تاریخ خبر: ۲۱ فروردین ۹۴

index21

بشاگرد رکورد دار ثبت حضور پلنگ ایرانی در استان هرمزگان

حسن پیشوائی، محقق و پژوهشگر حیات وحش در گفتگو با بشاگرد نیوز گفت: به عنوان کشوری با بیش از نیم قرن سابقه حفاظت از محیط زیست به صورت رسمی و تحت نظارت سازمانی به همین نام همچنین به عنوان یکی از پیشگامان در بعضی اقسام حفاظت در دنیا، پنجم ژوئن مصادف با ۱۵ خردادماه هر سال را به عنوان روز جهانی محیط زیست گرامی می داریم.

پیشوائی اظهار داشت: مهمترین اهداف اینگونه نامگذاری ها افزایش آگاهی مردم و مسئولان در رده های مختلف نسبت به محیط زیست و مشکلات پیش روی آن است، مشکلاتی که با برخی به صورت مستقیم دست و پنجه نرم می کنیم و با برخی دیگر حتی کوچکترین آشنایی هم نداریم، غافل از اینکه آثار آن خواه ناخواه گریبانگیر ما خواهد شد.

وی استان هرمزگان را یکی از استان های خاص و منحصر به فرد در جنوب کشور دانست، و افزود: وجود بیش از ۲ هزار کیلومتر مرز آبی موجب شده تا بیش از نیمی از جنگل های مانگرو ایران در این استان باشند و یا در کنار آن اختلاف ارتفاع از صفر تا ۳ هزار متر نیز شرایط بسیار مطلوبی را از نظر گیاهی فراهم آورده به نحوی که در این استان می توان ۳ ناحیه رویشی ایران را مشاهده نمود و کمتر استانی از این ویژگی برخوردار است.

کارشناس موسسه حیات وحش استان هرمزگان گفت: وجود زیستگاه های آبی و خشکی موجب پراکنش گونه های نادر گیاهی و جانوری کمیابی همچون خرس سیاه آسیایی، پلنگ ایرانی، قوچ و میش لارستان، بادام وندلبوی و گزروغن یا گازرخ شده که وظیفه مردم این استان را نسبت به حفظ این میراث های گرانبها صد چندان می کند. و همچنین وجود رودخانه های آب شور و شیرین در فواصل نزدیک از همدیگر یکی دیگر از این ویژگی های طبیعی خاص است.

پیشوائی گفت: در این میان شهرستان بشاگرد، که در شرق استان هرمزگان واقع شده است یکی از مناطق ناشناخته ایران است آنقدر ناشناخته که تا قبل از آغاز مطالعات حیات وحش در سال ۱۳۹۰ تنها مطالعه انجام شده در حوزه طبیعی به دهه هفتاد بر می گشت که توسط “مرحوم دکتر کریم جوانشیر” و با محوریت “رستنیهای بشاگرد” صورت گرفته بود.

وی تصریح کرد: پس از آغاز مطالعات حیات وحش از سال ۱۳۹۰ توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان و پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی نتایج بسیار جالبی از طبیعت بشاگرد کسب شده آن گونه که اولین رکورد حضور پلنگ ایرانی در استان هرمزگان در این شهرستان ثبت شد و پس از آن حضور گونه کمیاب و کاریزماتیک خرس سیاه آسیایی که پس از مدت کوتاهی به عنوان نماد تنوع زیستی و طبیعت استان معرفی گردید.

پیشوائی همچنین گفت: تصاویر بسیار زیادی از این دو گونه زیبا و کمیاب در استان هرمزگان ثبت شده که می توان ادعا کرد بیشترین تصاویر ثبت شده مربوط به شهرستان بشاگرد است.

محقق و پژوهشگر حیات وحش در هرمزگان افزود: پس از ثبت این وقایع مقالات و گزارشاتی در سطح بین المللی و با نام بشاگرد در مجلات علمی دنیا منتشر شده که آخرین انتشار مربوط به پاییز ۱۳۹۳ است که کارشناسان پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی با ارائه دو پوستر از فعالیت های خود در بشاگرد در همایشی بین المللی در کشور یونان شرکت کردند و این فعالیت ها منجر به این شد تا متخصصینی از نقاط مختلف دنیا به این منطقه توجه خاصی داشته باشند به نحوی که تا کنون چندین متخصص حیاط وحش از کشورهای مختلف از وضیعت حیات وحش و طبیعت این شهرستان دیدن کرده اند.

تاریخ خبر: ۲۷ خرداد ۹۴

url3-346x256

فرماندار جدید بشاگرد منصوب شد

به گزارش بشاگرد نیوز، مراسم تودیع و معارفه فرماندار و بخشدار مرکزی شهرستان بشاگرد سه شنبه ۱۶ تیرماه ساعت ۱۸ با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در محل سالن همایشات فرمانداری بشاگرد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد اسفندیاری فرماندار سابق شهرستان بشاگرد گزارشی از عملکرد این فرمانداری در طول دوران خود ارائه نمودند.

در ادامه بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از زحمات و تلاشهای بی وقفه اسفندیاری تجلیل و قدردانی کرد و گفت: ما شاهد خدمت صادقانه آقای اسفندیاری در دولت بوده ایم که ایشان ۳۰ سال برای جمهوری اسلامی ایران کار و تلاش کرده است و اکنون بازنشست شد و امروز بار مسئولیت ها بر دوشش کمتر شد.

اکرمی در ادامه اظهار داشت: آقای دهقانی کم و بیش با شهرستان بشاگرد آشنا است و قبلا به مدت ۲۱ ماه به عنوان بخشدار این شهرستان خدمت کرده است.

در ادامه این مراسم از خدمات و تلاشهای محمد اسفندیاری فرماندار سابق و بازنشسته شهرستان بشاگرد قدردانی و تشکر شد و با حکمی از سوی دکتر جادری استاندار هرمزگان فلکناز دهقانی به عنوان فرماندار جدید بشاگرد معرفی شد.

آخرین سمت دهقانی معاون مدیر کل استان بوده است.

در این مراسم همچنین از زحمات حسین باباخانی بخشدار پیشین بخش مرکزی نیز تشکر شد و علی بهاری به عنوان بخشدار جدید بخش مرکزی بشاگرد معرفی شد.

علی بهاری قبلا کارمند فرمانداری بشاگرد بوده است و بومی شهرستان بشاگرد است.

بعد از پایان این مراسم مسئولین ضمن برپایی نماز مغرب و اشاء در یک ضیافت افطاری صمیمانه دور هم جمع شدند.

تاریخ خبر: ۱۷ تیر ۹۴

194250_677-346x208

۶۶ روستای بشاگرد تشنه آب است/ پروژه های آبرسانی نیمه کاره رها شده

به گزارش بشاگرد نیوز، علی رحمت زاده مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان بشاگرد گفت: در شهرستان بشاگرد ۶۶ روستا وجود دارد که فاقد شبکه آب رسانی هستند و هیچگونه خدمات رسانی به این روستاها نشده است و فقط ۱۰۰ روستا در این شهرستان از این خدمات بهره مند هستند.

رحمت زاده اظهار داشت: آب بسیاری از روستاهای شهرستان بشاگرد از چشمه های دائمی تامین می شود. و فاصله لوله کشی آب در برخی از روستاها حتی به ۱۰ کیلومتر هم می رسد.

وی افزود: در برخی از روستاها که شبکه آبرسانی ندارند و دچار کم آبی هستند ما مجبور هستیم به صورت سیار به این روستاها آب ببریم و متاسفانه در شهرستان بشاگرد تنها یک تانکر آبرسانی داریم که این موضوع مشکلات آب و فاضلاب شهرستان را چند برابر می کند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی بشاگرد ادامه داد: بارگیری تانکر آبرسانی از سد جگین صورت می پذیرد و باید فاصله ۷۰ کیلومتری طی شود تا آب به مردم روستاها برسد و این امر هزینه هایی را به دنبال دارد و مردم در بحث آبرسانی سیار هزینه هایی را بپردازند که این هزینه ها هم زیاد نیست.

علی رحمت زاده همچنین گفت: یک تانکر آبرسانی در شهرستان بشاگرد بسیار کم است و ما از شرکت آب و فاضلاب روستایی استان درخواست کرده ایم که در این زمینه با ما همکاری کنند و تانکر های دیگری در اختیار ما قرار دهند تا خدمات رسانی به مردم بشاگرد بهتر صورت بگیرد.

رحمت زاده بیان داشت: ۱۹ پروژه آبرسانی در سال ۹۰ در این شهرستان شروع به کار کرده است که متاسفانه همه این پروژه ها نیمه کاره رها شده و هنوز بلاتکلیف هستند.

تاریخ خبر: ۲۴ تیر ۹۴

292076-346x256

پایان مسابقات فوتسال جام رمضان در بشاگرد

حسین دوشنبه زاده مسئول برگزار کننده این دوره از مسابقات در حاشیه آیین پایانی این رقابت ها در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: ۸ تیم به مدت ۲۰ شب در سالن ورزشی دکتر حسابی شهر سردشت به رقابت پرداختند.

دوشنبه زاده افزود: در این رقابت ها که به صورت لیگ برگزار شد تیم شاهین سردشت به قهرمانی دست یافت و تیم های نخلستان سردشت و فجر شهید پیردادی به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.

وی بیان داشت: دراین مدت ۵۶ بازی بین تیم های حاضر در مسابقات برگزار شد.

در مراسم پایانی این دوره از رقابت ها با حضور عضو شورای اسلامی مرکز شهرستان بشاگرد کاپ قهرمانی به تیم شاهین اهدا شد.

تاریخ خبر: ۲۵ تیر ۹۴

رودخانه-جگین

رودخانه جگین بازهم حادثه ساز شد

علی احمدی دهیار روستای دهنوست عصر روز دوشنبه ۵ مردادماه در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: در پی بارش های شدید باران در بخش گافروپارامون موجب طغیان بزرگترین رودخانه شهرستان بشاگرد شد.

احمدی اظهار داشت: طغیان رودخانه جگین باعث مسدود شدن راه ارتباطی چندین روستا در مسیر زیرکوه گافر به مرکز شهرستان شد.

وی افزود: عصر امروز یک دستگاه خودرو وانت نیسان که از مسیر گافر به سمت شهر سردشت در حال حرکت بود در حین عبور از رودخانه جگین خاموش شد و آب رودخانه به تدریج بیشتر شد تا اینکه وانت با بار ۴ راس گاو در مسیر رودخانه غرق شد.

علی احمدی در ادامه گفت: خوشبختانه دو سرنشین وانت با کمک به موقع اهالی روستای دهنوست از غرق شدن نجات پیدا کردند.

گفتنی است که تمام مسیرهای بخش گافر وپارامون در شهرستان بشاگرد خاکی می باشد و علی رغم قول مسئولین استانی و کشوری رودخانه جگین همچنان بدون احداث پل باقی مانده است.

در صورت طغیان این رودخانه، مسیر منطقه زیرکوه گافر به مرکز شهرستان به طول کامل مسدود می شود و گاهی تا هفته ها نیز طول می کشد تا این مسیر مجددا راه اندازی شود.

رودخانه جگین بارها دچار حادثه شده است و تلخ ترین حادثه این بود که در سالیان گذشته موجب غرق شدن و مرگ سه دانش‌آموز دختر دبیرستانی که در حال برگشت به خانه از مدارس شبانه روزی خود بودند شد.

تاریخ خبر: ۶ مرداد ۹۴

انتصاب-346x256

شهردار جدید گوهران منصوب شد

به گزارش بشاگرد نیوز، طی مراسمی با حضور مهندس ربیخی معاون مالی استانداری هرمزگان و فلکناز دهقانی فرماندار شهرستان بشاگرد از تلاشها و زحمات آقای امیر بامری شهردار قدیمی شهر گوهران تقدیر و تشکر شد و آقای محمود آشفته به عنوان شهردار جدید این شهر منصوب شد.

در مراسم تودیع و معارفه شهرداران جدید و قدیم، ابتدا آقای امیر بامری شهردار قدیم گوهران با تبریک به انتخاب شهردار جدید گزارشی از عملکرد شهرداری در زمان خود را ارائه داد و گفت: با توجه به اینکه بنده یک دوره بعنوان شهردار این شهر به مردم خدمت نموده ام به مشکلات بسیار شهر گوهران واقف می باشم و امیدوارم تمام این مشکلات برطرف باشد.

فلکناز دهقانی فرماندار شهرستان بشاگرد نیز در این مراسم ضمن تبریک به آقای محمود آشفته و تقدیر و تشکر از زحمات شهردار سابق، گفت: شهر گوهران با افزایش فضایی سبز شهری و به اتمام رسیدن پارک پلکانی میتوان یک شهر زیبا در بشاگرد داشته باشیم و از مردم این شهر خواست همیار شهرداری شهرشان باشند تا شهر به سمت و سوی پیشرفت حرکت کند.

حسین شجاعی عضو شورای شهر گوهران به نمایندگی از طرف مردم و اعضای شورای اسلامی شهر از زحمات شهردار قدیم آقای بامری تقدیر و تشکر کرد و به آقای محمود آشفته شهردار جدید تبریک و آرزوی موفقیت در این سمت و تمام زندگی از خداوند متعال خواستار شدند.

شجاعی در پایان از حضور آقای ربیخی معاون استاندار،فرماندار و هیت همراه در این شهر تقدیرتشکر کرد.

این نشست با حضور ربیخی معاون مالی استانداری، فرماندار بشاگرد،اعضای شورای اداری شهرستان و شهروندان شهر گوهران برگزار شد.

تاریخ خبر: ۲۰ مرداد ۹۴

IMG-20150802-WA0055-346x256

فریاد مرگ بر دود جوانان بشاگردی در مقابله با اعتیاد

به گزارش بشاگرد نیوز، امروزه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوامع بشری مسئله اعتیاد جوانان است، که تمام کشورها دست به گریبان، اسیر و گرفتار آثار شوم آن عامل تباهی و فساد می‌باشند؛ معمولا به عادت‌های بد که با جان و روح انسان سازگار نباشد اعتیاد می گویند، و مسئله اعتیاد به مواد مخدر از آن جمله می باشد.

اعتیاد به مواد مخدر، اگر خطرناک ترین عوامل فساد و بدبختی جامعه نباشد که هست، بدون تردید از معدود زمینه‌های بدبختی و خانمان‌سوز اجتماع و نسل بشر به حساب می آید.

در دین مقدس اسلام ضرر به خود و اضرار به دیگران حرام است، و این موضوع یکی از قواعد فقهی و اصولی مسلم به حساب می‌آید، و چون اعتیاد به مواد مخدر “تضرر و اضرار” هر دو جنبه را داراست، بدون تردید، مصرف آن از این جهت نیز مضموم و ممنوع می باشد. شخص معتاد نه تنها زن و فرزندان و خانواده‌اش را بدبخت و بی آبرو می سازد، و به مال و فرهنگ و سیاست کشورش خیانت می کند؛ با اعتیادش جان خود را به آتش می کشد، و دینش را از راه‌های دروغ، دزدی، و مستی و انحراف های دیگر تباه می سازد، و سرانجام در سلول های تاریک و مخوف و یا در لابلای چوبه دار، به عمر کثیف و ننگین خود خاتمه می‌دهد، و با دستش خود را به هلاکت می رساند.

با توجه به اینکه اعتیاد به مواد مخدر، مرگ تدریجی است، و استعمال دخانیات فوق العاده زیان آور است،این آیه به روشنی گویای احوال معتادین است. رسول خدا صل‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم فرمودند:« الا ان کل مسکر حرام، فما اسکر کثیره حرام قلیله و ما خمر العقل فهو حرام  هرمست کننده و هر تخدیر کننده حرام است، و هر آنچه که بیشترش حرام است کمی اش نیز حرام است، و انچه عقل را تخدیر نماید مطلقا حرام است.»

شهرستان بشاگرد با توجه به موقیعت جغرافیایی خود و نزدیک بودن این شهرستان به استان سیستان و بلوچستان و همچنین مرز کشور افغانستان موقیعت بسیار مناسبی را برای قاچاقچیان مواد مخدر و سودجویان فرهم کرده است به نحوی که مقدار زیادی از مواد مخدر که از مرز افغانستان وارد کشور ایران می شود از جاده های ایرانشهر و نیکشهر به شهرستان بشاگرد وارد می شود و متاسفانه در تمام کشور پخش می شود.

به همین دلیل تعداد زیادی از جوانان شهرستان بشاگرد قربانی قاچاقچیان می شوند و در دام اعتیاد به مواد مخدر می افتند و این یک فاجعه برای خانواده های بشاگردی است.

اعتیاد یک بیماری قابل درمان است، اما در درمان این بیماری آگاهی و شناخت بیمار و خانواده نسبت به ویژگیهای و خصوصیات اعتیاد و درمانش لازم و ضروری و لازم است هم بیمار و هم خانواده اش بدانند که این بیماری مزمن است و بهبودی نیازمند صبر و بردباری آنها می باشد.

موضوع مسلم اینکه بیماری اعتیاد بسیار پیچیده است و درمان آن نیز گاه پیچیده و بسیار سخت می نماید و مسلم تر اینکه حمایت خانواده و پذیرش فرد و اعتماد به نفس بهترین تسریع کننده روند بهبودی می تواند باشد.

به همین دلیل مردم روستای دستگرد درگاز از توابع بخش گوهران شهرستان بشاگرد یک کار بسیار بزرگ را آغاز کرده اند که قبلا در روستای بلبل آباد بشاگرد نیز شاهد آن بودیم و به اعتیاد پشت کردند و در یک برنامه خودجوش مرگ بر دود را فریاد زدند.

دیوان زاده شورای اسلامی روستای دستگرد درگاز در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: خوشبختانه در یک اقدام خودجوش توسط مردم این روستا تعداد زیادی از معتادان به سمت ترک اعتیاد روی آوردند و تمام مواد مخدر در روستا را نابود کردند.

وی گفت: در این اقدام تعداد ۱۸ تن از بیماران به اعتیاد در روستای دستگرد درگاز با همکاری شورای اسلامی، دهیاری و پایگاه بسیج این روستا در سالن ورزشی به عنوان کمپ ترک اعتیاد حاضر شدند و دوران ترک را آغاز کردند.

دیوان زاده افزود: برای کمک به بیماران در حال ترک، کلاس هایی ترتیب دیده شده و همچنین مربیان در قالب NA به روستا آورده شده تا به معتادان کمک کنند که زودتر از این بیماری خلاص شوند.

وی اظهار داشت: تمامی ابزار و مواد مخدر در روستا توسط جوانان از بین رفتند و به آتش کشیده شدند. و بیشتر این بیماران جوان هستند که خوشبختانه با اعتماد به نفس و کمک خانواده ها روند ترک اعتیاد را آغاز کرده اند.

گروه خودیاری معتادان گمنام(NA)، گروههایی هستند که توسط خود معتادان به منظور حمایت از یکدیگر، گفتگو، راهنمایی و ارائه راه حل تشکیل میشود،این گروهها فاقد درمانگر بوده و خود معتادان آنها را اداره می کنند  ودر این گروهها بر مسئولیت خود فرد در ارتباط با اعتیاد تأکید می شود.

چند سال پیش نیز مردم روستای بلبل آباد در بخش مرکزی شهرستان بشاگرد همچین کاری را انجام دادند و بازتاب بسیاری در رسانه ها داشت و اکنون شاهد این هستیم که کم کم این بازتاب به دیگر روستاها رسیده است و باعث ترک اعتیاد و مرگ بر دود شده است.

روستای دستگرد درگاز با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر در بخش گوهران و در ۶۰ کیلومتری مرکز شهرستان بشاگرد شهر سردشت قرار دارد.

تاریخ خبر: ۳۰ مرداد ۹۴

فلکناز-دهقانی-346x256

بهره برداری از ۲۴ پروژه عمرانی بشاگرد در هفته دولت

به گزارش بشاگرد نیوز، فلکناز دهقانی ، فرماندار شهرستان بشاگرد گفت: همزمان با هفته دولت ۲۴ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

دهقانی اظهار داشت: پروژه راه روستای کمدارک، آبرسانی به روستای بابک، طرح های آبخیرداری حوزه روستای دستگرد درگاز، بوستان روستایی و ساختمان های دهیاری از مهمترین این طرح ها است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بشاگرد برپایی نمایشگاه دستاوردهای دولت، دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی گلزار شهدا و اعزام گروه های پزشکی و ویزیت رایگان در روستاهای دورافتاده را از دیگر برنامه های هفته دولت در این شهرستان اعلام کرد.

تاریخ خبر: ۳۱ مرداد ۹۴

صلح-در-بشاگرد1-346x256

نزاع ۲۱ ساله در بشاگرد خاتمه یافت/ افزایش میزان صلح در طوایف هرمزگان

به گزارش بشاگرد نیوز، طی مراسمی با حضور مدیر کل دادگستری استان هرمزگان، فرماندار شهرستان بشاگرد، امام جمعه اهل سنت شهرستان فنوج، بخشداران بشاگرد، مسئولین ادارات شهرستان بشاگرد، شوراهای اسلامی این شهرستان و معتمدین و ریش سفیدان شهرستان های بشاگرد، سیریک، جاسک، میناب، قلع گنج کرمان، کهنوج کرمان و فنوج سیستان و بلوچستان که در مسجد صاحب الزمان (عج) روستای خمینی شهر برگزار شد، دو طایفه بزرگ در شهرستان بشاگرد صلح و آشتی کردند.

یوسف حسینی بخشدار گوهران بشاگرد در حواشی این مراسم  گفت: درگیری بین این دو طایفه از سال ۱۳۷۳ در روستای کرمستان در بخش گوهران بشاگرد آغاز شد و کشته شدن ۱۲ نفر و زخمی شدن ۴ نفر را نیز به همراه داشت.

حسینی اظهار داشت: در ادامه این درگیری موجب شد تا طایفه های یاورزاده و عاشوری در سال ۱۳۷۹ به شهرستان میناب مهاجرت کنند. و اکنون با گذشت ۱۵ سال دوری از خاک اجدادی خود می توانند با خیال آسوده به دیار خود بازگردند.

وی در ادامه گفت: جای دارد که از آقای میرداد مقدم معتمد و ریش سفید شهرستان بشاگرد، آقای پیرمراد دانشمند رئیس شورای حل اختلاف روستای خمینی شهر و سایر معتمدین و بزرگانی که ضمینه ساز برگزاری این امر خیر شدند تقدیر و تشکر کنم.

حجت الاسلام اکبری مدیر کل دادگستری استان هرمزگان در این مراسم گفت: در سال جاری بیش از ۶۸ درصد از پرونده های صلح و سازش در شهرستان بشاگرد به پایان رسیده است و این شهرستان در زمینه صلح و سازش از دیگر شهرستان های استان سبقت گرفته است و بسیار جلوتر است.

اکبری اظهار داشت: درصد صلح و سازش در برخی از شهرستان های استان بسیار پایین است و انتظار می رود که تمامی شهرستان های استان از بشاگرد الگو بگیرند و معتمدین و همچنین مسئولین برای صلح و سازش بین مردم تلاش کنند.

وی افزود: صلح و آشتی بین مردم و طوایف نشانه ایمان است و با این امر بسیار پسندیده جامعه آرامش بیشتری می گیرد و همچنین یک فضای آرام و دلنشین همراه با دوستی و همدلی بین مردم یک منطقه ایجاد می شود.

مدیر کل دادگستری استان هرمزگان گفت: خداوند متعال قصاص یا گذشت را از اختیارات خانواده مقتول قرار داده است و ما همه امروز در این مکان مقدس شاهد یک کار بسیار زیبا بودیم که امروزه خیلی کم در تمام دنیا دیده می شود و خانواده مقتولین از خون عزیزان خود گذشتند.

در پایان این مراسم طرفین دعوا با حضور در روبروی جمیعت حاضر قرآن مجید را در دست گرفتند و سوگند یاد کردند که از این پس هیچ گونه کینه و کدورتی نسبت به یکدیگر نداشته باشند و نسبت به صلح و سازش صورت گرفته پایبند باشند.

تاریخ خبر: ۴ شهریور ۹۴

36523_404-346x256

رئیس جدید دادگستری بشاگرد منصوب شد

به گزارش بشاگرد نیوز، طی مراسمی با حضور حجت الاسلام اکبری مدیر کل دادگستری استان هرمزگان، فرماندار بشاگرد و مدیران و مسئولین ادارات این  شهرستان رئیس دادگستری  بشاگرد معرفی شد.

فلکناز دهقانی فرماندار شهرستان بشاگرد در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به همه حاضرین، هفته دولت را گرامی داشت افزود: قطار پیشرفت بشاگرد به راه افتاد و نیاز به ظرفیت بخش خصوصی دولتی است.

دهقانی مردم بشاگرد را مردمی با ایمان و با محبت خواند و گفت: دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم این شهرستان به خصوص مشکل بیکاری جوانان انجام می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از همه ادارات و سازمانهای شهرستان خواستند که تمام تلاش خود را برای کمک به دستگاه قضا کنند و کار امروز آنها را بسیار با ارزش خواند که دو طایفه را بعد از چندین سال به صلح و آشتی رساندند.

در ادامه حجت الاسلام اکبری مدیر کل دادگستری استان هرمزگان دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) را تبریک گفت و افزود: ما در انجام کار مردم باید اداره ای جدی داشته باشیم و در برخورد با ارباب رجوع تا جای که می توانیم با محبت رفتار کنیم، ما مسولین وظیفه مهمی داریم و آن خدمت به مردم است و خدمات رسانی به مردم عبادت است.

حجت الاسلام اکبری اظهار داشت: خداوند متعال نعمت های بسیار بزرگی را به ما هدیه داده است آن هم نعمت جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و اهل بیت است که باید سپاسگزار باشیم.

اکبری وظیفه قوه قضاییه را قانون گزاری و عمل به آن خواند و گفت: قوه قضاییه قاطعانه با بی قانونی، ظلم و ستم در جامع برخورد می کند و دادکستری شهرستان بشاگرد وظیفه دارد در خصوص قاچاق و قاچاقچیان مواد مخدر قاطعانه برخورد کند.

وی امنیت را از نان شب واجب تر دانست و وارد کنندگان مشروبات الکلی به کشور را نیز محکوم کرد و افزود: باید همه دستگاه های دولتی و افراد جامع در یک راستا حرکت کنند و در کنار هم از وقوع جرم پیشگیری کنند.

در ادامه احمدی منش رئیس پیشین دادگستری شهرستان بشاگرد گفت: ما تمام سعی خودمان را انجام دادیم تا پرونده قتل را به سازش برسانیم و این تنها کار من نبود بلکه همه این تلاش ها را مدیون شوراهای حل اختلاف بشاگرد هستم.

احمدی منش اظهار داشت: در حال حاضر ۲۴ شعبه حل اختلاف در شهرستان بشاگرد وجود دارد که تعداد ۱۲ شعبه آنها نیمه فعال است.

وی دل کندن از بشاگرد و همکارانش را سخت عنوان کرد و در پایان از همه حلالیت طلبید.

در پایان این مراسم از تلاش های چندین ساله احمدی منش تقدیر و تشکر شد و آقای واحدی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان بشاگرد معرفی شد.

گفتنی است که با گذشت چندین سال از شهرستان شدن بشاگرد هنوز دادگستری این شهرستان در شهرستان جاسک مستقر می باشد و مردم برای انجام کارهای قضایی خود باید به شهرستان جاسک سفر کنند.

تاریخ خبر: ۴ شهریور ۹۴

سجلی-346x256

سند سجلی نخستین شهید بشاگرد رونمایی شد

به گزارش بشاگرد نیوز، خلیل احسانی رئیس ثبت احوال شهرستان بشاگرد گفت: به مناسبت هفته دولت طی مراسمی با حضور فرماندار، مسئولین ادارت و مردم شهرستان از سند سجلی شهید مراد روشنی اولین شهید بشاگرد رونمایی شد.

احسانی افزود: شهید روشنی در سال ۶۱ در عملیات فتح المبین در منطقه وقابیه به درجه رفیع شهادت نایل گردید و اکنون سند سجلی ایشان در سطح شهرستان به نمایش گذاشته شده است.

شهید مراد روشنی در سال ۱۳۳۹ در روستای اهون در بخش مرکزی شهرستان بشاگرد به دنیا آمد.

تاریخ خبر: ۴ شهریور ۹۴

امداد-346x256

۳۳۴ زوج جوان در بشاگرد کمک هزینه خرید جهیزیه دریافت کردند

علی بحیرایی معاون توانمندسازی کمیته امداد بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز، از پرداخت ۳۳۴ فقره کمک هزینه خرید جهیزیه به زوج های جوان زیر پوشش کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

بحیرایی افزود: برای پرداخت این تعداد کمک هزینه خرید جهیزیه ۶ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال اعتبار از محل منابع امدادی هزینه شده است.

وی اظهار داشت: این کمکهای بلاعوض در قالب خرید جهیزیه به دختران مددجویی که ازدواج کرده اند و ازدواج مجدد بانوان زیر پوشش اعطا شده است.

بحیرایی گفت: کمک هزینه خرید جهیزیه برای هر نوعروس ۲۰ میلیون ریال می باشد.

وی هدف از پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه به مددجویان را در راستای ازدواج آسان مددجویان و تشویق به سنت ازدواج بیان نمود.

معاون توانمندسازی کمیته امداد بشاگرد گفت: همچنین کلاسهای آموزش بهداشت روانی و مسائل دینی ، بهداشت فردی و خانوادگی ، فرهنگی و اجتماعی برای نوعروسان قبل از آغاز زندگی مشترک نیز برگزار شد.

تاریخ خبر: ۷ شهریور ۹۴

امداد-بشاگرد-346x256

۵۸ طرح اشتغالزایی در بشاگرد به بهره برداری رسید

به گزارش بشاگرد نیوز، علی بحیرایی معاون توانمندسازی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بشاگرد همزمان با هفته دولت و بازدید فرماندار این شهرستان از نمایشگاه دستاوردهای کمیته امداد شهرستان بشاگرد، علاوه بر تشریح فعالیت های حوزه حمایت و خدمات ارائه شده عنوان کرد: در سال ۹۴ تعداد ۵۸ طرح اشتغالزایی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

بحیرایی با اشاره به هزینه مبلغ ۷ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال از محل منابع امداد و تسهیلات بانکی جهت اجرای طرح های اشتغال، اظهار داشت: مجریان طرح های مذکور پیش از دریافت تسهیلات ضمن شرکت در دوره های آموزشی این نهاد استعدادیابی گردیده و براساس علاقه و استعداد خود به اجرای طرح پرداخته اند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اولویت به مددجویان و فرزندان مددجوی مستعدکار داده شده است، خاطرنشان کرد: طرح های مذکور در زمینه های خدمات توزیعی، صنفی و تولیدی، خیاطی، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری از طریق مددجویان تحت حمایت این نهاد اجرا گردیده است.

معاون توانمندسازی کمیته امداد بشاگرد از برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای در سال ۹۴ با تعداد ۱۸۲ نفر که تعداد ۱۱۲ نفر زن و تعداد ۳۵ نفر مرد در رشته های خیاطی، مصنوعات چرمی، گلدوزی، آرایشگری زنانه و گلابتون دوزی ویژه خواهران و رشته های جوشکاری، درب و پنجره سازی و برق ساختمان ویژه برادران خبر داد .
علی بحیرایی گفت: با توافق با مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان هرمزگان تعداد ۱۵ نفر از مددجویان جهت آموزش نحوه پرورش مرغ بومی از تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۴ به مدت یک هفته به حاجی آباد  اعزام می شوند.

گفتنی است که شهرستان بشاگرد با بیش از ۵۰ درصد آمار بیکاری، بیکارترین شهرستان کشور محصوب می شود.

تاریخ خبر: ۹ شهریور ۹۴

طیب-شاهی-346x256

پارک بانوان در بشاگرد ساخته می شود

راشد طیب شاهی شهردار سردشت بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: در آینده ای نزدیک پارک ویژه بانوان در شهر سردشت به بهره برداری می رسد.

طیب شاهی اظهار داشت: مراسم کلنگ زنی این پارک با حضور معاون توسعه روستایی، معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بشاگرد و سایر مسئولین اجرایی شهرستان در آخرین روز از هفته دولت برگزار شده است.

وی افزود: این پارک درفصایی به مساحت یک هکتار و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در مرکز شهرستان بشاگرد شهر سردشت احدات خواهد شد.

شهردار سردشت هدف از بهره برداری این بوستان را ایجاد شور و نشاط بین بانوان و وجود فصایی اختصاصی برای آنها عنوان کرد و گفت: پارک تدبیربانوان دارای وسایل بازی برای کودکان، دستگاهای پلی اتیلی و ترامبلین و فصای سبز ‌می باشد.

تاریخ خبر: ۱۴ شهریور ۹۴

image107482-346x256

بارش ۲۳.۷ میلیمتری باران در سردشت بشاگرد

به گزارش بشاگرد نیوز، بارش شدید باران همراه با رعد و برق، باد شدید و تگرگ در شهر سردشت بشاگرد که از دیروز عصر ساعت ۱۵ شروع با باریدن کرد تا ساعت ۲۰ نیز ادامه داشت که موجب خوشحالی مردم شد.

کارشناس اداره هواشناسی شهرستان بشاگرد گفت: میزان بارش باران در شهر سردشت ۲۳٫۷ میلیمتر بود که با این وجود این شهر در بارش های دیروز استان هرمزگان آمار بیشترین بارش باران را به خود اختصاص داد.

مهدی زاده افزود: با بارش های چند روز گذشته هوای مرکز شهرستان بشاگرد به حد قابل توجهی کاهش داشته است که به خاطر بارندگی دیروز نسبت به روز قبلش ۶ درجه خنکتر شده است.

وی گفت: فعالیت این سامانه بارشی تا پایان هفته روند ناپایداری و ریزش های جوی دور از دسترس نیست.

بارش های شدید باران همچنین باعث طغیان بسیاری از رودخانه های شهرستان بشاگرد از جمله رودخانه جگین بزرگترین رودخانه بشاگرد شد که موجب مسدود شدن راه ارتباطی زیرکوه گافر به مرکز شهرستان نیز شد.

همچنین بارندگی دیروز موجب قطع شدن چند ساعته برق در برخی از محلات شهر سردشت و بسیاری از روستاهای شهرستان شد که با تلاش نیروهای اداره برق بشاگرد این مشکل در بسیاری از مناطق برطرف شد.

رودخانه جگین بزرگترین رودخانه شهرستان بشاگرد است که از شمال این شهرستان سرچشمه می گیرد و به سواحل مکران و دریای عمان می ریزد.

تاریخ خبر: ۱۷ شهریور ۹۴

13940122000840_PhotoA

اعضای جدید هیئت رئیسه شورای شهر سردشت انتخاب شدند

به گزارش بشاگرد نیوز، با قرار گرفتن در سومین سال چهارمین دوره شورای اسلامی شهر، انتخابات جدید هیئت رئیسه شورای شهر سردشت بشاگرد نیز همچون بسیاری از شهرهای استان هرمزگان و کشور در دستور کار قرار گرفت.

در انتخابات هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی شهر سردشت که با حضور اعضای ۵ نفره شورای شهر سردشت برگزار شد و عباس دانشمند به عنوان رئیس شورای شهر سردشت ، حسین زارعی به عنوان نایب رئیس، خلیل نوری پور به عنوان سخنگو و خزانه دار، محمد دادخدایی به عنوان منشی اول شورای شهر و آقای طاهر کارگر به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.

تاریخ خبر: ۱۸ شهریور ۹۴

سرهنگ-سلیمانی-300x225

برنامه های هفته دفاع مقدس در بشاگرد تشریح شد

به گزارش بشاگرد نیوز، سرهنگ محمود سلیمانی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان بشاگرد در نشست خبری برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان از اجرائی ۴۷ برنامه فرهنگی ،هنری ورزشی در این هفته خبرداد.

سرهنگ سلیماتی مهمترین این برنامه ها را رژه نیروی های مسلح و بسج، برگزاری حج نمادین در روز عرفه، برگزاری یادواره شهیدان کرمشاهی و وعباسی، نشست بصیرتی، سرکشی از خانواده شهدا، همایش عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و برگزاری مسابقات ورزشی عنوان کرد.

تاریخ خبر: ۳۰ شهریور ۹۴

01041755

گل زیبای دختر بشاگردی زیباترین گل تاریخ فوتسال شد + فیلم

به گزارش بشاگرد نیوز، تیم ملی فوتسال بانوان ایران در بازی پیش از فینال رقابت های جام ملت های آسیا مقابل تیم ملی فوتسال مالزی قرار گرفت و با پیروزی مقابل این تیم به فینال رسید ، فینالی که در نهایت منجر به قهرمانی شیرین دختران ملی پوش ایرانی شد.
نشریه «مترو»ی انگلیس گزارش داد: تیم فوتسال بانوان ایران در پیروزی ۴ بر ۲ برابر مالزی در اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا زیباترین گل تیمی را که تاکنون دیده‌اید به ثمر رساند. این گل در دقیقه یک بازی به ثمر رسید. بازی از نیمه زمین ایران شروع و با چهار پاس سریع و با ضربه پشت‌پای فهیمه زارعی توپ تبدیل به گل شد.
همچنین سایت «مترو» در این باره از کاربران خود نظرسنجی کرده و پرسیده: «آیا این بهترین گل فوتسال بوده که تاکنون دیده‌اید؟» که ۷۰ درصد کاربران به آن پاسخ «بله» داده‌اند.
به نظر می‌رسد باید قبول کرد که بانوان فوتسالیست ایرانی زیبا ترین گل تاریخ این رشته را به ثمر رسانده‌اند!

همچنین سه تن از بازیکن تیم ملی فوتسال ایران، به عنوان برترین‌های پست خودشان در این رقابت‌ها انتخاب شدند.فرزانه توسلی، گلر تیم ملی ایران که با درخشش خود کاری کارستان کرد؛ بهترین گلر این رقابت‌ها و فهمیه زارعی و فرشته کریمی به عنوان دو تن از اعضای تیم برتر انتخاب شدند.

دختران بشاگردی و بهترین گل تاریخ فوتسال | دانلود فیلم

تاریخ خبر: ۷ مهر ۹۴

تیم-شهرداری-346x256

شهرداری سردشت فاتح رقابت های فوتبال در بشاگرد

به گزارش بشاگرد نیوز، مسابقات فوتبال جام ولایت در شهرستان بشاگرد با قهرمانی تیم شهرداری سردشت به پایان رسید.

این دوره از مسابقات که با شرکت ۱۸ تیم در زمین خاکی شهر سردشت برگزار شد تیمها در ۳ گروه ۶ تیمی حظور داشتند که پس از انجام بازی ها در مرحله مقدماتی تیمهای اول و دوم هر گروه و همچنین دو تیم از تیم های سوم گروهای سه گانه که بالاترین امتیاز را داشتند به مرحله بعدی مسابقات صعود کردند.

در مرحله حذفی نیز هشت تیم راه یافته در مرحله یک چهارم نهایی حضور داشتند که پس از انجام بازیهای این مرحله تیم های شهرداری سردشت، استقلال گوهران، فتح وی و وحدت شه بابک به مرحله نیمه نهایی سعود کردند که در این مرحله تیم های شهرداری سردشت و وحدت شه بابک با شکست حریفان خود به فینال راه یافتند.

در دیدار پایانی و فینال این دوره از مسابقات نیز دو تیم شهرداری و وحدت به مصاف یکدیگر رفتند و در یک بازی پایاپای این مسابقه در وقت قانونی بدون گل به ضربات پنالتی کشیده شد که در نهایت تیم شهرداری سردشت توانست با نتیجه ۵ بر ۴ در ضربات پنالتی تیم وحدت شه بابک را شکست بدهد تا فاتح جام ولایت شهرستان بشاگرد باشد.

گفتنی است که دو تیم شهرداری سردشت و وحدت شه بابک در حالی به مصاف هم رفتند که علی رغم دیگر مسابقات انجام شده در این دوره از رقابت ها این بازی یکی از بی حاشیه ترین و کم برخورد ترین مسابقات فوتبال بود که خود می توان یک الگو مناسب برای تیم ها و بازیکنان فوتبال باشد.

همچنین در دیدار رده بندی نیز تیم فتح وی با ۲ گل توانست تیم استقلال گوهران را شکست بدهد و عنوان سومی جام ولایت شهرستان بشاگرد را کسب کند.

در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات فوتبال که با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان بشاگرد، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان، بخشدار مرکزی، شهردار و شورای اسلامی شهر سردشت برگزار شد کاپ قهرمانی به سه تیم برتر مسابقات اهدا شد.

همچنین فرهاد لشکری زاده از تیم شهرداری سردشت به عنوان بهترین بازیکن، رحیم نوری پناه با ۵ گل زده از تیم امید درآلوی به عنوان آقای گل و جواد زارعی از تیم وحدت شه بابک به عنوان بهترین دروازه بان معرفی شدند.

همچنین تیم شهرداری سردشت با قهرمانی در این دوره از رقابت ها جواز حضور در مسابقات لیگ برتر هرمزگان را گرفت.

مسابقات فوتبال شهرستان بشاگرد (جام ولایت) مهمترین رویداد ورزشی در شهرستان بشاگرد به شمار می رود.

تاریخ خبر: ۸ مهر ۹۴

تاسوعا-11-346x256

مراسم باشکوه علم گردانی در سردشت برگزار شد

به گزارش بشاگرد نیوز، مراسم علم گردانی از سالیان بسیار دور در شهرستان بشاگرد با شکوه بسیار تمام برگزار می شود و برخی از بزرگان بر این باور هستند که این مراسم بیش از ۴۰۰ سال است که در نقاط مختلف شهرستان بشاگرد برگزار می شود.

این آیین معنوی در بسیاری از روستاها و هیئات عزاداری بشاگرد از روز پنجم محرم شروع می شود و تا روز تاسوعا ادامه دارد.

در این مراسم هیات های عزاداری با در دست داشتن علم به روستاها و شهرهای همجوار خود رفته و عزاداری می کنند.

مردم عزادار شهر سردشت نیز این مراسم را بسیار باعظمت و با شکوه در روز تاسوعا برگزار می کنند و بزرگترین مراسم عزاداری در طول دهه اول محرم در این شهر به شمار می آید.

در این مراسم که از اول صبح شروع می شود و تا نماز مغرب ادامه دارد مردم بیش از ۱۱ ساعت پیاده روی و عزاداری می کنند.

هرساله استقبال بسیار چشمگیری از این مراسم عزاداری توسط مردم صورت می گیرد که نشان دهنده عشق و علاقه مردم به امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش است.

تاریخ خبر: ۱ آبان ۹۴

نماز-عاشورا-346x256

نماز ظهر عاشورا در بشاگرد برگزار شد

به گزارش بشاگرد نیوز، با پایان یافتن مراسم عزادارای روز عاشورا اقشار مختلف مردم اعم از مرد و زن و پیر و جوان در جای جای شهرستان صفوف نماز ظهر را تشکیل دادند تا به رسم حسین(ع) و آل حسین(ع) نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کنند.

نماز باشکوه ظهر عاشورای امسال نیز به مانند هر سال در حسینیه حضرت ابوالفضل العباس (ع) شهر سردشت به امامت حجت الاسلام بهمنی با حضور پرشور عزاداران حسینی برگزار شد.

این در حالیست که علاوه بر حسینیه حضرت ابوالفضل العباس (ع) در برخی از مناطق شهر عزاداران حسینی در مساجد و حسینیه ها صفوف نماز ظهر عاشورا را تشکیل دادند.

همچنین نماز ظهر عاشورا در مساجد و حسینیه های شهر گوهران و روستاهای مختلف شهرستان بشاگرد با حضور باشکوه نمازگزاران و عزاداران حسینی برگزار شد.

تاریخ خبر: ۲ آبان ۹۴

پروین-346x256

حضور پرشور مردم بشاگرد در یوم الله ۱۳ آبان

به گزارش بشاگرد نیوز، مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در سردشت بشاگرد همزمان با سایر شهرهای کشور در در بلوار امام خمینی (ره) با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان برگزار شد.

تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله سیزدهم آبان امسال با فریاد رساتر و بلندتر مرگ بر آمریکا در سردشت و نقاط مختلف شهرستان بشاگرد، حماسی و پرشورتر از قبل برگزار شد.

مراسم ویژه تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله ۱۳ آبان در سردشت بشاگرد از ساعت ۱۰ صبح از میدان شهدا آغاز و تا میدان امام علی (ع) ادامه داشت.

حجت الاسلام صابر پروین رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بشاگرد در این راهپیمایی گفت: امسال مراسم ۱۳ آبان ماه در ۳ نقطه شهرستان بشاگرد با حضور پرشور مردم برگزار شد.

حجت الاسلام پروین با بیان اینکه ۱۳ آبان در تقویم کشور به عنوان روز جهانی مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده است، افزود: این روز یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است.

وی ۱۳ آبان را در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس برای نظام اسلامی دانست و بیان کرد: باید با حضور در این مراسمات از کیان جمهوری اسلامی دفاع کنیم و به دشمن بفهمانیم که همه حول یک محور و در یک سنگر هستیم.

سرپرست تبلیغات اسلامی بشاگرد گفت: امروز روز اسلامی مبارزه با استکبار است، استکباری که با حرکت الهی امام راحل (ره) و ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و دانش‌آموزان شهید ۱۳ آبان رقم خورد و به‌پاس خون پاک این شهیدان ما امروز سربلند و سرافراز در مقابل استکبار جهانی که نماد عینی آن دولت آمریکا است، این روز را جشن می‌گیریم.

صابر پروین حضور در ایران را یک اندیشه خام برای دولت آمریکا دانست و افزود: فرمایشات امام راحل (ره)، درایت مقام معظم رهبری و اقدام به جای دولت سبب می‌شود که آن‌ها نتوانند به این اندیشه خام خود برسند.

حجت الاسلام پروین در جمع راهپیمایان شهر سردشت اظهار داشت: ۱۳ آبان به عنوان یک روز مهم و یوم الله است و اینکه از آن به عنوان یوم الله یاد می‌شود مبنای قرآنی دارد چرا که حرکت و نهضت امام خمینی(ره) شبیه نهضت پیامبران بود و در برابر طاغوت دوران ایستادگی و قیام کردند و بت بزرگ را شکستند.

وی افزود: ۱۳ آبان یوم الله است چرا که تاثیر زیادی در سرنوشت بشیریت دارد و این روز در تاریخ ایران به عنوان روز بزرگ ثبت شده و بت استکبار شکسته شد.

رئیس سازمان و تبلیغات اسلامی شهرستان بشاگرد در پایان از حضور پرشور مردم به ویژه دانش آموزان تشکر و قدردانی کرد.

تاریخ خبر: ۱۳ آبان ۹۴

نبش-قبر-2-346x256

از غارت آثار باستانی و نبش قبر تا سرقت از اماکن مذهبی

به گزارش بشاگرد نیوز،فقر فرهنگی، محرومیت و توقف نیازها در امور مادی باعث شده که کم تر به ضرورت حفظ مواریث فرهنگی اهمیت داده شود و شاید کسانی هستند که در کشف و استخراج و صادرات آثار باستانی و عتیقه جات منطقه همکاری مجدانه داشته باشند،چه بسا افرادی هستند که قبل از خواب ساعاتی را در فکر دستیابی به یک مجسمه گرانبها و پولدار شدن یکشبه گذرانده اند.

اما مردمانی هستند که به میراث فرهنگی و آثار تاریخی بازمانده از نیاکانشان عشق می ورزند و هر کلنگی که بر زمین بشاگرد زده می شود تا گنجی از درون درآید، ضربات را در جان خویش احساس می کنند. فرقی نمی کند در شهر باشیم و یا در روستا و یا در قشلاق ها و ییلاق ها، همه با چشم خویش جای خالی میراث درآمده از خاک را دیده ایم. دیگر خبر عتیقه دزدی در این منطقه عادی شده است.

موارد بسیاری از حفاری های غیرمجاز و غارت آثار باستانی و خروج عتیقه در شهرستان بشاگرد روی می دهد که ما خبردار نمی شویم و اگر در مدتی خبری از این دست نمی شنویم، به معنای عدم وقوع چنین رخدادهایی نیست.

جدیدترین خبر از اقدام عتیقه دزدی در شهرستان بشاگرد، این بار دزدان به یک مکان مقدس یورش بردند و به امید پیدا کردن گنج با کمال ناباوری نبش قبر کردند.

زیارت و قدمگاه میرعمر بن علی (ع) در روستای پاهتک و در بخش گوهران بشاگرد یکی از مهمترین مکان های مذهبی و مقدس شهرستان بشاگرد به شمار می رود که در چند روز گذشته مورد تجاوز دزدان عتیقه شده است و معلوم نیست که چه اشیاء گرانبهایی از این مکان ربوده شده است و موجب اعتراضات مردمی نیز قرار گرفته است.

مظفر اورنگ یکی از شاهدان این ماجرا می گوید: چند تن از افراد ناشناس از چند شب قبل از این اتفاق به بهانه زیارت رفت و آمدهای مشکوکی داشته اند.

اورنگ افزود: این افراد ناشناس در تاریکی شب به طمع بدست آوردن زیرخاکی اقدام به نبش یکی از قبرها در جوار قدمگاه میرعمر بن علی (ع) کردند که قدمت چندصد ساله دارد.

چه بسیار آثار باستانی که در چنگال غارت گران فرهنگ و تاریخ اسیر شدند و به یغما رفتند و امروز جای جای بشاگرد زخم بیل و کنلگ تاریخ ستیزان و فرهنگ سوزان را بر پیکر خویش دارد. آرامش گورستان های تاریخی به هم خورده است و کسانی در تاریکی شب برای نبش قبر آمده اند! از تپه های سردشت گرفته تا قلعه الله وردی خان گوهران و از قبرستان های قدیمی درابسر گرفته تا اماکن مذهبی شهرستان حکایت دردناکی برای ما دارند.

بشاگرد از لحاظ قدمت و تمدن در حال رقابت با جیرفت و شوش است که علاوه بر قدیمی ترین شهرهای ایران، قدیمی ترین شهرهای دنیا به شمار می آیند، چرا که چندی قبل آثاری در بشاگرد یافت شده که بر اساس تحقیقات زمین شناسان مربوط به ۶ هزار سال قبل از میلاد مسیح بوده است.

تپه سردشت بشاگرد را می توان نمونه دیگری از سند تاریخی این شهرستان عنوان کرد که در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۸۵ با شماره ثبت ۱۷۳۶۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و نشان از استمرار فرهنگی از اواخر هزاره چهارم تاکنون دارد و قدمت آن به بیش از ۶ هزار سال نیز می رسد.

مسئولین مربوطه باید آگاه و دست به کار شوند قبل از اینکه دیر شود و تمام تاریخ شهرستان بشاگرد توسط عتیقه دزدان ربوده شود.

خواسته مردم بشاگرد مبنی بر تأسیس موزه تاریخ در این منطقه است، موزه ای که ضمن معرفی قدمت و عظمت تاریخی منطقه بتواند در توسعه فرهنگی و رونق گردشگری و ایجاد اشتغال موثر افتد.

تاریخ خبر: ۲۱ آبان ۹۴

پلنگ-بشاگرد

حضور پلنگ ایرانی در بشاگرد+ فیلم

حسن پیشوایی کارشناس پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: در راستای دوربین گذاری در زیستگاه های خرس سیاه در شهرستان بشاگرد توسط پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی (ABB) یکی از دوربین های تله ای نصب شده در منطقه چهارده روستا در بخش گوهران بشاگرد تصاویری از یک پلنگ ایرانی در حال تغذیه از لاشه یک قوچ وحشی ثبت کرده است.

پیشوایی اظهار کرد: پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی با تدوین یک برنامه راهبردی بلند مدت به منظور حفاظت از غربی ترین پراکندگی جهانی خرس سیاه از چهار سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون نتایج خوبی داشته است.

وی افزود: شناسایی منطقه بشاگرد به عنوان یک زیستگاه مطلوب برای خرس سیاه آسیایی از مهمترین دستاوردهای این پروژه است.

کارشناس حیات وحش عنوان کرد: از دیگر نتایج مطالعات حیات وحش در شهرستان بشاگرد می توان به ثبت اولین حضور پلنگ ایرانی و شاه روباه در استان هرمزگان اشاره کرد.

 

تاریخ خبر: ۱ آذر ۹۴

Image397-346x256

بهره برداری از ۶۵ طرح عمرانی در هفته بسیج در بشاگرد

به گزارش بشاگرد نیوز،  محمود سلیمانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بشاگرد گفت: به مناسبت هفته بسیج ۶۵ پروژه عمرانی با حضور سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان، فرماندار بشاگرد و مسئولان ادارات در این شهرستان به بهره برداری رسید.

سلیمانی اعتبار این پروژه ها را دو میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ۱۰ پروژه به نمایندگی از ۶۵ طرح به طور نمادین مورد بهره برداری رسید.

وی اظهار کرد: ۵۱ ساختمان پایگاه مقاومت بسیج در ۵۱ روستای شهرستان هر کدام با زیربنای ۵۵ متر مربع و ۵ سوله ورزشی صالحین هر کدام با ۴۰۰ متر زیربنا در ۵ حوزه مقاومت، سالن ۹ دی با هزار متر زیربنا، ۴ واحد مسکونی سازمانی با زیربنای هر کدام ۸۰ متر مربع به بهره برداری رسید.

رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در اجتماع فرمانده پایگاه های مقاومت بسیج بشاگرد ضمن تبریک هفته بسیج و گرامی داشت یاد و خاطره شهید احمدی روشن گفت: شهید احمدی روشن یکی از شهیدان بسیجی و متفکر بود که کارهایی را کرد که خیلی از کشورهای دیگر جرعت انجام این کارها را ندارد.

ترابی اضافه کرد: سانتی فیوژ و غنی سازی اورانیوم توسط این جوان دانشمند بسیجی کاری کرد که دنیا متحیر شود و در آخر ناجوان مردانه و مظلومانه این دانشمند هسته ای را به شهادت رساند.

وی گفت :احمدی روشن شهید شد و تمامی دانشگاههای کشور پر شده است از احمدی روشن های دیگری که حاضر هستند راه این شهید را ادامه دهند.

فرمانده سپاه هرمزگان اظهار کرد: نسل اول انقلاب تا حدود زیادی به تکالیف خود عمل کرده‌اند و دوران دفاع مقدس را با سربلندی گذراندند‌ لذا امروز نسل سوم انقلاب مانند احمدی روشن نیز جز همین نسل محسوب می شود، وارد جنگ در جبهه جدید علیه دشمن شده است و آن عرصه جهاد در جبهه علم و فناوری است.

سردار ترابی ادامه داد: دشمن می بیند آن کسی که در مقابل او ایستاده است، همین نسل سوم معتقد به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی است و این نسل سوم است که به عنوان مثال در عرصه هسته ای و جنگ نرم قله ها را فتح می کند و باعث سربلندی انقلاب اسلامی ایران می شود، به همین علت فکر می کند که می تواند با ترور احمدی روشن‌ها مانع از تحقق موفقیت ها شود.

تاریخ خبر: ۳ آذر ۹۴

زنجیر-زنی-10-346x256

مراسم عزاداری اربعین حسینی در بشاگرد برگزار شد

به گزارش بشاگرد نیوز، عاشقان و دلداگان اهل بیت عصمت و طهارت در چهلمین روز از شهادت سرور و سالار شهیدان، جوش و خروش عزت آفرین عاشورا را در اربعین حسینی به اوج خود رساندند.

مردم مومن و ولایتمدار شهر سردشت در قالب دستجات سینه زنی و زنجیر زنی با تجمع در هیئت خادمان حضرت ابوالفضل العباس (ع) این شهر در سوگ چهلمین روز شهادت آقا اباعبدالله الحسین (ع) به عزاداری پرداختند.

قرائت زیارت اربعین و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صابر پروین رئیس سازمان و تبلیغات اسلامی شهرستان بشاگرد در حسینیه امام حسین (ع) سردشت از دیگر برنامه های برگزار شده در اربعین حسینی شهرستان بشاگرد بود.

همچنین همانند این مراسم در سه حسینیه دیگر در مرکز شهرستان بشاگرد و بیش از ۱۵۰ نقطه دیگر در سرتاسر این شهرستان برگزار شد.

تجمع هیئت های عزاداری در مرکز بخش گافر و پارامون نیز از دیگر برنامه های عزارداری به مناسبت اربعین حسینی در شهرستان بشاگرد بود.

تاریخ خبر: ۱۱ آذر ۹۴

اشکان-346x256

کودک گمشده شده بشاگردی پس از ۲۴ ساعت جستجو پیدا شد

به گزارش بشاگرد نیوز، ماجرا از جایی شروع شد که روز  پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح اشکان می خواهد به دنبال پدرش به کوه برود اما با توجه به سن بچه پدرش راضی نمی شود و اشکان را به زور به خانه برمی گرداند و خود راهی کوه می شود.

پسر بچه سه ساله با شیطنت خود به هر کلکی که شده موفق می شود از دست مادرش فرار کند و به امید پیدا کردن پدرش سر به کوه و بیابان می زند که موجب  گم شدن این کودک می شود.

بعد از این که پدر اشکان به خانه برمی گردد متوجه می شود که پسرش به دنبال او به کوه رفته و گم شده و عده ای از مردم محله برای پیدا کردن اشکان به کوه می روند اما هیچ نشونه ای از پسر بچه پیدا نمی کنند.

وقتی افراد جستجوگر متوجه تاریک شدن هوا می شوند تصمیم می گیرند تمام شهر را برای پیدا کردن اشکان خبر کنند و مردم مسئولیت پذیر شهر سردشت با شنیدن این خبر تماما در آن مکان تجمع و بسیج می شوند.

صدها نفر انسان برای پیدا کردن اشکان کوچولو بسیج می شوند و اکیپ های کوه نوردی را تشکیل می دهند و دل به کوه می زنند و در همین حین پلیس و هلال احمر را هم باخبر می کنند.

اکیپ های مردمی تمام شب را به دنبال پسر سه ساله گشت می زنند اما تنها چیزی که می یابند شلوار و صندل های اشکان است و هیچ خبری از خود اشکان نیست.

پسر بچه ای سه ساله بدون لباس و پابرهنه در دل کوه های بشاگرد و با دما زیر ۱۰ درجه در تاریکی شب گم می شود؛ پیدا کردن اشکان بسیار دشوار می شود.

با روشن شدن هوا افراد تازه نفس با نفرات خسته جابه جا می شوند و بازهم جستجو شروع می شود اما هیچ نشانه ای از پسربچه سه ساله پیدا نمی کنند.

بالاخره بعد از گذشت ۲۴ ساعت، خبر پیدا شدن اشکان به گوش مردم و خانوادش می رسد؛ یکی از تیم های جستجوگر ساعت ۱۰ صبح امروز جمعه اشکان را پیدا می کنند و مردم فورا پسربچه را به بیمارستان منتقل می کنند.

اشکان بعد از معالجه به آغوش خانواده اش بر می گردد.

نکته قابل تامل این است که در طول این ۲۴ ساعت هیچ تلاشی از سوی هلال احمر شهرستان و استان برای پیدا کردن اشکان صورت نگرفتو این کودک توسط مردمی که بسیج شده بودند پیدا شد.

تاریخ خبر: ۵ دی ۹۴

تجمع-6-346x256

تجمع اعتراض آمیز مردم بشاگرد به اعدام شیخ نمر برگزارشد

به گزارش بشاگرد نیوز، این تجمع اعتراض آمیز با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان و مردم شهر سردشت بشاگرد  در میدان امام علی (ع) این شهر برگزار شد.

مردم بشاگرد در این تجمع با شعارهای مرگ بر آل سعود، آل سعود ننگت باد، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، جنایت حکام عربستانی را در قتل شیخ نمر باقر النمر محکوم کردند.

فلکناز دهقانی فرماندار شهرستان بشاگرد در این تجمع گفت: خون شهدای مظلوم عربستان سعودی و در رأس آن آیت‌الله نمر، دامن خود عربستان را خواهد گرفت و سبب روشنگری بیشتر در این کشور و دنیا نسبت به خودکامگی آل سعود می شود.

دهقانی با اشاره به اینکه این جنایت، آغازی بر پایان آل سعود خواهد بود افزود: این جنایت، سراج منیری برای نشان دادن پلیدی آل سعود برجهانیان و سرآغازی برای اضمحلال دولت ظالم سعودی است.

وی با اشاره به جنایات بیشمار عربستان سعودی در منطقه تصریح کرد: حاکمان سعودی با این اقدام سعی کردند تا شکست‌های خود در منطقه را پنهان کنند؛ اما غافل از اینکه این اقدام، خود شکستی بزرگ برای آنها در دنیا محسوب می‌شود.

فرماندار بشاگرد ضمن محکوم کردن قتل رهبر شیعیان عربستان به دست آل سعود، شهادت شیخ نمر را به مقام معظم رهبری، امت اسلامی و خانواده این عالم شهید و مردم بشاگرد تسلیت گفت.

تاریخ خبر: ۱۵ دی ۹۴

جشن-انقلاب-1-346x256

جشن انقلاب در سردشت بشاگرد برگزار شد

به گزارش بشاگرد نیوز، همزمان با  ایام الله دهه مبارک فجر مراسم جشن بزرگ انقلاب با حضور معاون فرماندار شهرستان بشاگرد، اقشار مختلف مردم  و مسئولان در شهر سردشت برگزار شد.

حجت الاسلام صابر پروین، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشاگرد در ابتدای این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و خوش آمدگویی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران دستاوردها و برکات عدیده ای برای ملت ایران بدنبال داشته است که دهه فجر بهترین زمان برای بازگو کردن این برکات است.

پروین با اشاره به وقایع و اتفاقات دلخراش کشورهای منطقه افزود: امنیت و آرامشی که در سایه اتحاد و همبستگی ملت ایران و مجاهدت شهدا در کشورمان حاکم است از مهمترین این دستاوردهاست که می توان به آن اشاره کرد.

وی دهه فجر را یادآور روزهای سراسر حماسه ملت ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۵۷ با عزم ملت ایران و به رهبری امام راحل به ثمر نشست.

حسین باباخانی معاون فرماندار بشاگرد در این مراسم گفت: جشن انقلاب امسال با سالهای گذشته تفاوت زیادی دارد زیرا با دستاورد های مهم برای نظام مقدس اسلامی ایران مصادف شده است.

باباخانی اضافه کرد: این دستاورد ها را ما مدیون صبر و استقامت مردم عزیزمان و هدایت های مقام معظم رهبری هستیم  و امیدوارم مردم همیشه در صحنه شهرستان بشاگرد دوباره در هفتم اسفند حماسه ی دیگری بیافرینند.

وی از افتتاح بیش از ۵۰ پروژه عمرانی در این ایام در شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت: پروژه های عمرانی بسیاری از بهمن سال گذشته تا کنون در شهرستان بشاگرد به بهره برداری رسیده است و در سال آینده نیز پروژه های بسیاری در این شهرستان افتتاح می شود.

معاون فرماندار بشاگرد همچنین از افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای و پارک تدبیر و امید در مرکز شهرستان بشاگرد خبر داد.

لازم به ذکر است مراسم جشن بزرگ انقلاب در سالن دکتر حسابی شهر سردشت برگزار شد که در پایان از دو معلم دهه هفتاد و هشتاد دبستان نصر سردشت آقایان احمد عباس زاده و محمد نصیری تجلیل به عمل آمد.

تاریخ خبر: ۱۷ بهمن ۹۴

راهپیمایی-22-بهمن-3-1-346x256

راهپیمایی ۲۲ بهمن در بشاگرد برگزار شد

به گزارش بشاگرد نیوز، اقشار مختلف مردم بشاگرد از پیر و جوان همزمان با سراسر کشور از اولین دقایق آغاز راهپیمایی در مسیرهای تعیین شده حضور یافتند و اتحاد و همدلی خود و هم پیمانی با آرمان های نظام جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان دادند.

در راهپیمایی شهر سردشت که از میدان شهدا آغاز و بعد از طی خیابان امام خمینی (ره) به میدان امام علی (ع) ختم شد راهپیمایان با شعارهای حمایت از نظام و با شعارهای ضد استکبار و منافق حضور یافتند.

فلکناز دهقانی فرماندار شهرستان بشاگرد در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله ۲۲ بهمن گفت: مردم ایران امروز نشان دادند که همچنان در راه امام و تحت هدایت‌های مقام معظم رهبری به آرمان‌های انقلاب پایبند هستند و هیچ خطری نمی‌تواند کشورمان را تهدید کند و این راهپیمایی بزرگ امروز در بیش از پنچ هزار نقطه در کشور بزرگ ایران برگزار شد.

دهقانی اظهار کرد: امروز بار دیگر مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با امام راحل و رهبری تجدید میثاق کردند و ملت بزرگ ایران در این راهپیمایی عظیم اعلام خواهند کرد که پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب همچنان محکم و استوار در مقابل با استکبار ایستاده اند.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه از بزرگترین نعمت های کشور ایران هستند خاطر نشان کرد: دشمن به هر شیوه ای به دنبال ضربه زدن به این انقلاب است و طی ۳۷ سال گذشته هیچ وقت بیکار نشده است و مردم انقلابی ایران با رهنمودهای مقام معظم رهبری همیشه در مقابله با دشمنان اسلام ایستادگی کرده اند.

فرماندار بشاگرد ضمن اشاره به چهره فقر و محرومیت های گسترده کشور در زمان قبل از انقلاب گفت: بعد از انقلاب یکی از هدف های مهم نظام محرومیت زدایی بود که امروزه در سرتاسر کشور آن را مشاهده می کنیم و اگر نگاهی به آمار داشته باشیم شهرستان بشاگرد که به عنوان محرومترین منطقه کشور شناخته می شد، با لطف خداوند و نظام جمهوری اسلامی امروز شاهد این هستیم که این شهرستان تا حدودی از محرومیت خارج شده است.

فلکناز دهقانی مذاکرات هسته ای ایران با ۵+۱ را یک پیروزی بزرگ دانست و عنوان کرد: با تلاش های گسترده دولت و تیم مذاکره کننده الان حق غنی سازی ایران در دنیا به رسمیت شناخته می شود و در این خصوص باید به مردم عزیز ایران تبریک گفت، چرا که این پیروزی حق مردم ما است.

دهقانی در پایان از حضور پرشور مردم بشاگرد در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تشکر کرد و گفت: مردم همیشه در صحنه شهرستان بشاگرد قطعا در انتخابات پیش رو همانند سالهای گذشته حضور حداکثری خواهند داشت.

در ادامه این مراسم قطعنامه‌ راهپیمایی با شکوه و دشمن شکن یوم الله ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ توسط حجت الاسلام صابر پروین قرائت شد.

متن قطعنامه به شرح زیر بود:

بسمه تعالی

قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن ماه۱۳۹۴

وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ

(سوره انبیاء /۱۰۵)

حمد و سپاس بی‌پایان خداوند یکتای بی‌همتا را که در پرتو تعالیم پیامبر اعظم (ص) و در سایه‌سار شجره‌ی طیبه “انقلاب اسلامی”، مقاومت و ایستادگی ملت ایران را مشعل فروزان حق‌طلبی، آزادیخواهی و سربلندی ملل و جوامع جهانی قرار داد و در عصر “جاهلیت مدرن”، اندیشه‌های ناب امام(ره) و مقام معظم رهبری را نویدبخش “تمدن نوین اسلامی” گردانید و “ولایت فقیه” این یادگار ارجمند حضرت روح‌الله را محور وحدت، انسجام، استقامت، پیشرفت و سربلندی ایرانیان و هدایت‌گر جامعه بشری به قله‌های صلح، سعادت و رستگاری قرار داد.

اینک در طلیعه سی و هشتمین بهار عزت و آزادی، در حالی که “گفتمان قدرتمند انقلاب اسلامی” جغرافیای سلطه و استکبار را در نوردیده و جهانیان را محو تماشای عزت و اقتدار خیره‌کننده ملت ایران ساخته است و با برهم‌زدن محاسبات و معادلات “ساخت قدرت جهانی”، بشریت را به عبور موفق از پیچ تاریخی مهم و سرنوشت‌ساز امیدوار ساخته است و بیش از هر مقطع زمانی دیگر، بستر تحقق وعده‌ی خداوند برای تشکیل “حکومت جهانی مستضعفین ” و درک عصر ظهور “موعود” مهیا شده است؛ ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی با شکوه، دشمن‌شکن و سراسری یوم‌الله “۲۲ بهمن ماه” که در تقارن با پیروزی‌های شگرف و راهبردی مقاومت اسلامی سوریه برابر تروریست‌های تکفیری و حامیان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای آنان، حساسیت مضاعف و اهمیت معناداری یافته است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی “الله اکبر” و “خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌داریم:

۱ ملت مسلمان و فهیم ایران، ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های بلند امام (رحمت‌الله علیه)، مبانی، خطوط اساسی و اصول انقلاب اسلامی برگرفته از رهنمودهای آن امام همام را قطب‌نمای حرکت مردم و مسئولان و ضامن تداوم عزت انقلاب اسلامی دانسته و بر ضرورت توجه به اندیشه و سیره بنیانگذار جمهوری اسلامی در همه ابعاد تأکید می‌نماید.

۲ امت مؤمن و ولایت‌مدار ایران، پیشرفت و استقلال کشور را مرهون فضل الهی و رهبری حکیمانه و با صلابت ولی فقیه زمان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) دانسته و اطاعت همه‌جانبه از معظم‌له را عامل اصلی استحکام و اقتدار ملی، تحکیم آرمان‌های انقلاب اسلامی و هم‌افزایی و وحدت در جغرافیای ایران اسلامی می‌داند.

۳ مردم موحد و متحد ایران اسلامی، مقاومت اسلامی در منطقه، که بیش از هر زمان دیگری نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است را حاصل “صدور انقلاب” و گفتمان عزت‌آفرین و رهایی‌بخش آن دانسته و با محکوم‌کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات تروریستی داعش و گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی و همچنین تلاش نابخردانه و انتحاری آل‌سعود که با طراحی و حمایت امریکا، رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنان، برای تأثیرگذاری بر جریان سیال مقاومت و امنیت‌سازی برای صهیونیست‌ها، صورت می‌پذیرد، پشتیبانی خود را از دولت، ارتش و نیروهای مردمی و مقاوم کشورهای سوریه و عراق اعلام داشته و برای رهایی آنان از این فتنه بزرگ از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

۴ ما شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی باشکوه، عقب‌نشینی طرف‌های مقابل در پرونده هسته‌ای و رفع بخشی از تحریم‌های ظالمانه تحت “برنامه جامع اقدام مشترک” را حاصل درایت رهبری و “مقاومت” و “ایستادگی” برابر جبهه زورگویان و نیز همت بلند دانشمندان هسته‌ای کشور دانسته و ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مذاکره‌کنندگان محترم هسته‌ای کشورمان، بر توجه جدی به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اعمال نظارت و مراقبت‌های هوشمندانه در روند اجرای “برجام”، تأکید نموده و از دولت و شورای عالی امنیت ملی می‌خواهیم از خدعه و نقض عهد دولت‌های مستکبر به‌ویژه آمریکا غفلت نکرده و در صورت هرگونه پیمان‌شکنی‌ و تهدید تعهدات، راهبرد “مقابله به مثل” را به‌طور جدی و قاطعانه در دستور کار قرار دهند.

۵ ملت استکبار ستیز ایران، آمریکا را همچنان دشمن شماره یک خود دانسته و با تأسی به منویات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، “رخنه” و “نفوذ” در حصار اراده و تصمیمات کشور و تلاش موریانه‌وار برای سست‌کردن ارکان نظام را راهبرد انکار ناپذیر دشمن در عصر “پسابرجام” دانسته و با تأکید بر ضرورت افشای سناریوهای ضد ایرانی و ضد انقلابی آمریکا، از همه دستگاه‌ها و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و نیز همه دلسوزان و جریان‌های معتقد به نظام می‌خواهد با هوشیاری و هوشمندی به مسئولیت‌های خطیر خود برابر توطئه “نفوذ” عمل کرده و با عبور انقلاب و جامعه‌ی اسلامی از گزند این خطر بزرگ، شکست سنگین جبهه دشمنان انقلاب و معاندین نظام در این عرصه سرنوشت‌ساز را رقم زنند.

۶ ما مردم مقاوم و متحد ایران اسلامی، با تأکید بر اینکه باز شدن درهای کشور به روی شرکت‌ها و کمپانی‌های غربی در دوره “پسا‌ برجام”، نه تنها نباید توجه عملی به “اقتصاد مقاومتی” را به محاق فراموشی بسپارد، بلکه می‌بایست با اجرای سیاست‌های “اقتصاد مقاومتی” و راهبرد “مدیریت جهادی” در صحنه تولید ملی، با به میدان‌آوردن کار و سرمایه ایرانی و نیز اتکا به جوانان جسور، خلاق و کارآفرین، این مقطع را به فرصتی برای استحکام‌بخشی ساخت درونی قدرت جمهوری اسلامی تبدیل کند؛ لذا هرگونه کوتاهی در این زمینه را یک خطای راهبردی تاریخی دانسته و از دولت و دستگاه‌های ذیربط می‌خواهیم “تقویت تولید داخلی” را به‌عنوان یکی از ارکان مهم مقاوم‌سازی درونی اقتصاد، برای اشتغال جوانان، رفع بیکاری و بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی کشور، به‌طور جدی دنبال کرده و با هرگونه سیاست مسامحه‌کارانه در این زمینه مقابله و به شدت برخورد نمایند.

۷ ما امت غیور و غیرتمند ایران اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه صنعت دفاعی به‌ویژه اقتدار موشکی را نماد قدرت بازدارندگی، تضمین امنیت ملی و غیرقابل مذاکره دانسته و به قدرت‌های استکباری هشدار می‌دهیم در صورتی که بخواهند در پی تضعیف و تهدید ایرانیان برآیند و با خطای محاسباتی، امنیت و منافع ملی کشور را با خطر مواجه سازند، با “ضربه متقابل” روبرو و به مدد نیروهای مسلح و مدافعان مقتدر انقلاب و میهن اسلامی پاسخ قاطع، و غیرقابل مهاری را در تمامی موقعیت‌های دسترسی، به دشمنان خیره‌سر و ماجراجو خواهیم داد.

۸ ملت هوشیار و آگاه ایران اسلامی، ضمن قدردانی از اقدام به‌هنگام و قاطعانه نیروی دریایی سپاه در توقیف شناورهای متجاوز امریکایی، از کمک‌های مستشاری و تعیین‌کننده “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” و فرمانده غیرت‌مند و ولایت‌مدار نیروی قدس که در کنار ارتش و بسیج مردمی عراق و سوریه با خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و فتنه تروریستی داعش و گروهک‌های تکفیری و سلفی در این کشورها، موجبات افتخار و مباهات ایرانیان نزد امت اسلامی را فراهم آورده‌اند، سپاسگزاری و حمایت کرده و بر تداوم تلاش آنان در این مسیر مقدس و انقلابی تأکید می‌نماید.

۹ مردم مسلمان و بصیر ایران، شهادت آیت‌الله نمر باقر النمر به‌ دست مزدوران رژیم سعودی و جان‌باختن هزاران تن از حجاج بیت‌الحرام در حوادث غم‌انگیز مکه و منا در حج ابراهیمی را نشانه خوی استبدادی و بی‌کفایتی این رژیم جنایتکار دانسته و جنگ آل‌سعود علیه یمن و کشتار وحشیانه مردم مظلوم و مسلمان این کشور و نیز مشارکت با آل‌خلیفه در ظلم و جنایت علیه مردم بحرین که متأسفانه در سایه سکوت مجامع بین المللی و حمایت‌های ظالمانه هیأت حاکمه امریکا صورت می‌پذیرد را به‌شدت محکوم می‌نماید.

۱۰ ما امت صبور و آزاده ایران، با توجه به توطئه‌های زنجیره‌ای نظام سلطه و استکبار از تهدید، تحریم، تحریک و تفرقه تا جنگ نرم و سناریوهای مأیوس‌سازی مردم نسبت به آینده انقلاب، تلاش‌های قوای سه‌گانه به‌ویژه قوه مجریه و دولت محترم، در توجه به حل مشکلات اقتصادی و پرداختن به دغدغه‌های فرهنگی و حرکت به سمت نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی را ناکافی دانسته و از آنان می‌خواهیم با مهار گرانی، رفع معضل اشتغال و بیکاری و مشکلات فراروی معیشت مردم و همت و تدبیر برای ارتقای آسایش و زندگی توام با عزت اقشار مختلف به‌ویژه قشر محروم و مستضعف دشمنان انقلاب و نظام را در راهبرد “ایجاد فاصله بین ملت با نظام و انقلاب” مأیوس و نا امید سازند.

۱۱ ما ملت مجاهد و شهیدپرور ایران اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و تجلیل از جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان، تکریم و قدرشناسی آنها را وظیفه دائمی خود دانسته و از مسئولین و کارگزاران نظام می‌خواهیم با بر افراشته نگه‌داشتن پرچم ایمان، جهاد، مقاومت و شهادت برای تداوم راه امام راحل (ره) و شهدای عزیز و تحقق آرمان‌های بلندشان که بر پیشانی آن نام مقدس “قرآن” و” ولایت” تبلور یافته است، از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

۱۲ مردم انقلابی و موقعیت‌شناس ایران، با آگاهی عمیق از اهمیت انتخابات آینده “مجلس خبرگان رهبری” و “مجلس شورای اسلامی”، برگزاری ده‌ها انتخابات با شکوه و توأم با آزادی و آرامش و امنیت کم‌نظیر را مظهر “مردم‌سالاری دینی”، “تجدید قوای ملت”، “بیعت مجدد با اهداف انقلاب” و از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانسته و با تأکید بر لزوم هوشیاری ملی برابر نقشه‌های فریبنده و پیچیده دشمن، از داوطلبین محترم مجلسین می‌خواهد ضمن رعایت موازین شرعی، اخلاقی و قانونی با تقویت فضای همدلی و روحیه مدارا، دوستی و برادری در عرصه رقابت‌های انتخاباتی، بسترهای برگزاری انتخاباتی “پرشور” و “حداکثری” را فراهم ساخته و ضمن توجه به مصالح و منافع ملی و همچنین افکار و رفتارهایی که وحدت ملی و اعتماد عمومی را مخدوش می‌سازد، از هرگونه اقدامی که موجب سوء استفاده ضد انقلاب و خرسندی بیگانگان شود، به شدت پرهیز نمایند.

۱۳ ملت رشید و سرافراز ایران، با حضور حماسی و مشارکت گسترده و دشمن‌شکن خود در انتخابات اسفند ماه و انتخاب نمایندگان و خبرگانی انقلابی، متدین، خدمتگزار و متخصص بر اساس رهنمودهای حضرت امام (ره) و مقام عظمای ولایت، دشمنان انقلاب را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ساخته و در روز هفتم اسفند ماه بصیرت و همدلی و همزبانی ملت ایران را با خلق حماسه‌ای دیگر در مقابل چشم جهانیان به نمایش می‌گذارد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پنچ شنبه ۲۲ بهمن ماه۱۳۹۴

مصادف با دوم جمادی الاول۱۴۳۷ و یازدهم فوریه ۲۰۱۶

در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۴ از گروه فرهنگی هنری جوانان سردشت بابت برگزاری جشن های انقلاب در شهرستان بشاگرد تقدیر و تشکر شد.

تاریخ خبر: ۲۲ بهمن ۹۴

تابلو-فرش-346x256

کارگاه آموزشی تابلو فرش در بشاگرد راه اندازی شد

به گزارش محمود والی در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: این کارگاه آموزشی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و مولد برای زنان خانه دار عضو جامعه هدف این نهاد راه اندازی شده است.

وی اظهارکرد: استقبال بسیار خوبی از این دوره آموزشی صورت گرفته و هم اکنون ۴۰ نفر از هنرجویان در این کارگاه مشغول فراگیری آخرین متدها و روشهای روز تابلوفرش بافی هستند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بشاگرد تصریح کرد: زودبازده بودن و توانمند کردن خانواده های جامعه هدف از دیگر اهداف مدنظر در برگزاری این دوره آموزشی است.

والی در ادامه با اشاره به ظرفیت روستاهای منطقه، خاطرنشان کرد: بهره برداری از این قابلیت ها و بکارگیری مناسب آنها مستلزم سرکشی مداوم از روستاهاست.

این دوره آموزشی از ۲۶ بهمن ماه آغاز و به مدت ۴۵ روز در روستای دستگرد درگاز بخش گوهران ادامه دارد.

تاریخ خبر: ۲۷ بهمن ۹۴

حضور-1-346x256

حضور گسترده و پرشور مردم شهرستان بشاگرد در انتخابات

به گزارش بشاگرد نیوز، همزمان با سراسر کشور حضور مردم مرکز شهرستان بشاگرد در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری بسیار پرشور و گسترده است.

شور مردم بشاگرد برای شرکت در این انتخابات به اندازه ای بود که قبل از ساعات آغازین رسمی در مقابل حوزه های شعب اخذ رای در حالیکه شناسنامه به دست بودند، باردیگر حضور پررنگ خودشان را در خلق حماسه ای دیگر به رخ جهانیان و دشمنان قسم خورده این نظام و انقلاب نشان دادند.

اقشار مختلف مردم شهرستان بشاگرد با حضور پرشور خود در پای صندوقهای رای انتخابات هفتم اسفند ماه بار دیگر حماسه حضور را رقم زدند.

گوشه هایی از شور انتخاباتی و حضور پرشور اقشار مختلف مردم شهرستان بشاگرد در پای صندوقهای رای انتخابات هفتم اسفند ماه را مشاهد میکنیم.

تاریخ خبر: ۷ اسفند ۹۴

صد-ساله-3-346x256

حضور پیرزن ۱۰۴ ساله بشاگردی در انتخابات

مصطفی محب زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشاگرد و نماینده فرماندار در شعبه شماره یک شهر سردشت در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: در بین جمعیت پرشور مردم متوجه این پیرزن مسن شدم که به سختی به محل اخذ رای آمده و در صف ایستاده بود.

محب زاده اظهار کرد: با رضایت مردم این فرد مسن را برای رای دادن در اولویت قرار دادیم که با دیدن شناسنامه این پیرزن متوجه سن آن شدم که متولد ۱۲۹۰ شمسی بود یعنی ۱۰۴ سال سن داشت.

شور و حال انتخاباتی در شهرستان بشاگرد نیز مانند همه مناطق کشورمان بسیار بالا است و مرد و زن و از پیر و جوانان همه در صف های رای گیری به صورت بسیار پرشوری حضور دارند.

از حاشیه های جالب تا به این لحظه در انتخابات حضور یک پیرزن ۱۰۴ ساله در شهرستان بشاگرد بود که نشان دارد در سن بالا نیز می توان با رهبر و نظام خود بیعتی دوباره کرد و در سرنوشت انقلاب و نظام خود همچنان تاثیرگذار بود.

تاریخ خبر: ۷ اسفند ۹۴

خسارت-گوهران-1-346x256

سیل ۵۰ میلیارد ریال خسارت به نواحی مختلف بشاگرد وارد کرد

یوسف حسینی بخشدار گوهران بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: بارش شدید باران به همراه تگرگ و رعد و برق در بخش گوهران باعث خسارت ۵۰ میلیارد ریالی شد.

حسینی اظهار کرد: این بارندگی سنگین موجب قطع ارتباط ۹ روستا به مرکز بخش و همچنین مرکز شهرستان شد و عمده این خسارات در همین ۹ روستا گزارش شده است.

وی بیشترین خسارت وارد شده را در بخش کشاورزی و آبرسانی عنوان کرد و افزود: این سیل ۲۰ میلیارد ریال در بخش کشاورزی، ۲۰ میلیارد ریال در حوزه آبرسانی، ۵ میلیارد ریال در حوزه منابع طبیعی و پنج میلیارد ریال نیز در بخش برق خسارت وارد کرد.

بخشدار گوهران اضافه کرد: خسارات فراوانی در بخش راه نیز وارد شده بود که با استفاده از ظرفیت ماشین آلات اداره راه و شهرسازی شهرستان و حضور به موقع نیروهای راه سازی مسیر روستاها بازگشایی شد و اکنون در این بخش مشکلی نداریم.

یوسف حسینی گفت: متاسفانه مشکل برق و تلفن چندین روستا هنوز حل نشده است و همکاران ما در ستاد مدیریت بحران در تلاش هستند تا هرچه سریعتر این مشکلات را برطرف کنند و ارتفاع بارش تگرگ در این منطقه را نیم متر  می باشد.

گفتنی است که بخشدار گوهران به اتفاق تمامی اعضای مدیریت بحران شهرستان از لحظه وقوع سیل تا روز بعد در منطقه حضور داشتند و فرماندار شهرستان بشاگرد نیز به این جمع ملحق شد.

قابل ذکر است که بارش باران از اوایل هفته جاری در شهرستان بشاگرد آغاز شده و تا کنون در برخی از مناطق ادارمه دارد.

تاریخ خبر: ۱۹ اسفند ۹۴

 

انتهای پیام/ ح.پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff