مردم چارک باید نسبت به تغییر و تحول مسئولان تصمیم خودشان را بگیرند

+ پ -
مردم چارک باید نسبت به تغییر و تحول مسئولان تصمیم خودشان را بگیرند

امام جمعه بندرچارک با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: برای تغییر و تحول شهر، مردم چارک باید نسبت به تغییر و تحول مسئولان تصمیم خودشان را بگیرند‘و در آینده نزدیک باید انتخاب شایسته و بایسته خود را نشان دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس کثیر امام‌جمعه بندر چارک ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر به سه آیه از قران کریم که مقام و تقرب و منزلت متقین را می‌رساند اشاره کرد و گفت: اول اینکه خداوند تبارک‌وتعالی همراه با متقین و در کنار آن‌ها است و فرد متقی با قرار گرفتن در کنار خداوند دیگر احساس تنهایی و شکست نمی‌کند.

 

وی با ذکر آیه دیگری افزود: این آیه به محبوب و عزیز بودن فرد متقی نزد خداوند است و این به سارت را به متقی می‌دهد که شما محبوب خداوند هستید و وقتی‌که محبوب خدا قرار گرفتید دیگر نباید در دنیا و هم در آخرت غم و اندوهی به دل داشته باشید.

 

حجت‌الاسلام کثیر ادامه داد: درنهایت خداوند آن عملی را از بندگانش قبول می‌کند که همراه باتقوا و تقرب به خداوند باشد این آیه به ما این را می‌رساند که باید اعمال ما برای رضای خداوند تبارک‌وتعالی باشد و در صورت عدم موفقیت ناراحت و نگران نباشیم و یک نوع آرامش روحی به انسان می‌دهد.
امام‌جمعه شهر چارک در ادامه درباره خانواده و کانون گرم خانواده اشاره نمود و بیان کرد: سفارش بسیار فراوان اسلام که از قرآن و احادیث به دست ما رسیده است نشان‌دهنده اهمیت این امر مبارک و خدایی دارد و برای حفظ و نگهداری از این کانون باید تلاش و زحمت فراوانی کشید.
وی در باب سعه‌صدر گفت: متأسفانه در زندگی روزمره امروزی تحمل کردن همدیگر‘چه از طرف مرد و چه از طرف زن بسیارکم شده وهم دیگر را تحمل نمی‌کنند و با کوچک‌ترین مسئله و یا ناراحتی و اختلاف‌نظر‘به همدیگر پرخاشگری و بی‌احترامی می‌کنند و از کوره در می‌روند غافل از اینکه زوج متعلق به همدیگر هستند و باید به هم عشق بورزند.
کثیر اضافه کرد: (زن و شوهر)در قبال همدیگر وظایفی و حقوقی دارند که باید به آن‌ها عمل کنند. و مواردی هستن که نباید وارد کانون گرم خانواده وزندگی مشترک شوند و باطل هستند ازجمله طوق‌های بی‌جا و بیش‌ازحد، مراعات نکردن اقتصاد خانواده و خرج و مخارج  بیهوده و غیرضروری و…
امام‌جمعه شهر چارک در خطبه دومشان بعد از حمدوثنای خداوند تبارک‌وتعالی و سلام و درود به اهل‌بیت گرامی ایشان بار دیگر خود و نمازگزاران را به تقوای اللهی سفارش کردند و به مناسبت‌های جاری و آینده پرداختند.
وی در ابتدا ضمن تبریک ولادت باسعادت امام حسن عسکری (ع) به قیام خونین مردم قم در سال۵۶ اشاره کرد و بیان کرد: قیام و حضور به‌موقع مردم در زمان‌های مختلف انقلاب و حساس کمر دشمنان را شکسته است و این حضور و شعور‘ادامه خواهد داشت و ضامن بقای این انقلاب است.
خطیب جمعه بندر چارک به نامه جان کری که در یادداشت خداحافظی از دولت اوباما نوشته بود اشاره کرد و گفت: دشمنی وعداوت دشمن تمامی ندارد و تا خلع صلاح کامل نظامی و معنوی ادامه دارد.

 

وی در پایان با اشاره به مسائل روز شهر و انتخابات پیش رو تصریح کرد: برای تغییر و تحول شهر، مردم چارک باید نسبت به تغییر و تحول مسئولان تصمیم خودشان را بگیرند‘و در آینده نزدیک باید انتخاب شایسته و بایسته خود را نشان دهند.

 

انتهای پیام/ب

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff