تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 430981
تاریخ انتشار:شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یاداشت//

مردم و شورای شهر جاسک تصمیم گیرندگان اول و آخر مسائل این منطقه

شورای شهر جاسک باید ترمز زیاده خواهی‌های منفعت طلبان و لابی گران را بکشد و این امر جز با حمایت امام جمعه شهر جاسک و فرماندار و دیگر مدیران ارشد به پشتوانه مردم محقق نمی شود.

مردم و شورای شهر جاسک تصمیم گیرندگان اول و آخر مسائل این منطقه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگرد نیوز، اجرایی شدن قانون شوراها در دهه ۷۰ نقطه عطفی در فرایند گسترش نقش مردم در اداره امور محلی بود تا جایی که برخی صاحب نظران از شوراها به عنوان حکومت‌های محلی تعبیر می‌کردند.

عده ای در شهرداری قلب سواحل مکران در اقدامی شیطنت آمیز ادعای ابطال مصوبه ی شورا که عزل شهردار فعلی جاسک می باشد را مطرح کردند  که در پی فضاسازی و تاثیر بر شورای شهر جاسک هستند ولازم است  هیات نظارت استان هرمزگان به این مسله ورود پیدا کند.

هدف اصلی از تشکیل شوراها این است که نقش مردم در اداره شهر بیشتر شده و مشارکت مردم نیز پر رنگ شود.

  • اکنون که ۴ دوره از عمر شورای شهر جاسک می‌گذرد و نقاط قوت و ضعف این نهاد خود را آشکار کرده درصدد هستیم که بدانیم شوراها با تمام فراز و نشیب‌هایش چه دستاوردهایی داشته و یا احیاناً با چه چالش‌هایی مواجه بوده است؟
  • چرا با وجود این‌که نزدیک به ۱۶ سال که از عمر شوراها می‌گذرد عده‌ای  معتقدند  که  شورا باید حرف انها را گوش بدهد و شهردار فعلی جاسک که رد صلاحیت شد را ابقا کنند؟
  • چرا شورای شهر در بسیاری از استان‌ها و از جمله قلب سواحل مکران؛ شهر جاسک جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است؟
  • ایا فشار آوردن به شورا جهت ابقای اقای احمدی که عزل شده خیانت به رای مردم نمی باشد؟
  • استاندار محترم هرمزگان و جناب اقای حجت الاسلام والمسلمین ذلقدر نمایند شریف مردم شرق هرمزگان در خانه ملت  چقدر مطمئن هستید که شورا در رسیدن به این اهداف موفق بوده است؟

هدف دولت از تاسیس شوراها این بود که همان گونه که نمایندگان مجلس برای حل مشکلات مردم ورود پیدا می‌کنند، شوراها نیز برای حل مشکلات محلی به عنوان یک قانون‌گذار محلی  عمل کنند و نظار عملکرد شهرداری باشند در حالی که سیاسیون شهر جاسک به دنبال لغو مصوبات شورا هستند.

شورا باید در خدمت، در دل و برای مردم باشد نه این‌که مانند مدیرکلی که از صبح تا غروب فقط پشت میز می‌نشیند و خبری از مردم ندارد و تنها وظیفه او  دریافت گزارشات است عمل کند.

شورا باید دردهای مردم را بشناسد، ولی شورا هم در بحث  قانون گزاری مشکلاتی دارد که قانون برای شورا مصوب کرده و متاسفانه به آن عمل نمی‌شود و مقامات سیاسی-اجتماعی آن طور که باید در خدمت شوراها نیستند و احساس می شود  سدی در مقابل حمایت از شوراها قرار گرفته است.

شورا شهری در ایران فقط انتخاب شهردار را به عهده دارد، در صورتی که در بسیاری از نقاط دنیا حتی انتخاب استانداران و مدیران با نظر اعضای شورای شهر صورت می‌گیرد.

اعضای شورا نماینده مردم هستند و به این نتیجه رسیده اند که ابقای آقای احمدیان در سمت خود به صلاح شهرداری و شهر قلب سواحل مکران نیست، حال چرا بعضی سیاسیون به دنبال لغو مصوبه ی شورا هستند که این  با خیانت به رای اعتماد مردم برابر است.

حال  عده ای دنبال تجمع و متشنج کردن افکار عمومی شهر جاسک هستند که هدف آن ها تحت فشار قرار دادن فرماندار،شورا و مردم جاسک و عدم نمایش کمبود های این منطقه است که این  سم مهلکی بر بدنه شهر جاسک خواهد بود.

بنده تاکید می کنم به رای مردم احترام بگذارید و اجازه دهید شورای این دوره مستقل باشد و مصوبات شورا در این دور باید از طریق مردم رصد شود که خود مردم  قضاوت کنند، مردم جاسک بصیر و اگاه هستند و دیگر نمی خواهند افکار سمی بر مصوبات شوار حاکم شود.
فلسفه تشکیل شورا بسیار عالی و به معنی دخالت مستقیم مردم در سرنوشت‌شان است که این نشان از ارزش و اعتبار در نظر گرفته شده در قانون برای شورا  می باشد.

لابی گری و تحمیل افکار ناسالم  به مصوبات شورا  قابل قبول نیست و این مردم هستند که باید اظهارنظر کنند و مردم تمام تصمیمات و اختیارات خود را به شورا انتقال داده که حال شورا صلاح نمی داند شهردار فعلی ابقا شود.
کسانی که به عنوان اعضای شورای شهر جاسک رای اعتماد گرفتند باید کار قانون‌گذاری محلی را بر عهده بگیرند و تجربه، تخصص و جرات لازم را در مقابل  افراد با نفوذ داشته باشند.

شورا باید  مشکلات شهر جاسک را با وسواس دنبال کنند و نگذارند لابی گریی بر شورا مسلط شود که در پی آن مردم همیشه در صحنه جاسک دیگر به هیچ کس اعتماد نمی کنند.

مدیریت یکپارچه شهری باید زیر نظر شورا باشد و تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان باید با شورا هماهنگ باشند، چرا که کار شورا فقط جدول و آسفالت کردن معابر نیست بلکه خود قانون به آن ها اجازه داده اما به آن عمل نمی‌شود.

پیشرفت شورا شهر جاسک در گرو این است که شورا مستقل باشد  چرا که شورا به عنوان یک دستگاه نظارتی باید نظارت کند و مدیران ارشد جاسک و چه پدر معنوی جاسک، امام جمعه  و فرماندار به این مسئله ورود پیدا کنند.
و در انتها باید  شورای شهر، ترمز زیاده خواهی‌های منفعت طلبان و لابی گران را بکشد و این امر جزء با حمایت امام جمعه  شهر جاسک و فرماندار  و دیگر مدیران ارشد  به پشتوانه مردم محقق نمی شود.

به قلم حجت السلام والمسلمین داریوش حسن زاده فعال سیاسی – فرهنگی شهرستان جاسک و بشاگرد

انتهای پیام/ح

چرا با وجود این‌که نزدیک به ۱۶ سال که از عمر شوراها می‌گذرد عده‌ای  معتقدند  که  شورا باید حرف انها را گوش بدهد و شهردار فعلی جاسک که رد صلاحیت شد را ابقا کنند؟

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=430981
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی