مردم و رهبری ارکان اصلی انقلاب می باشند/خنثی کردن توطئه دشمنان از برکات انتخابات است

+ پ -
مردم و رهبری ارکان اصلی انقلاب می باشند/خنثی کردن توطئه دشمنان از برکات انتخابات است

حجت الاسلام تاج زادخنثی کردن توطئه دشمنان و استکبار جهانی که منتظرند نظام اسلامی ضربه بخورد را از دیگر برکات انتخابات دانست وگفت: انتخابات باعث می شود استکبار جهانی بفهمند که مردم در صحنه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  رودان نیوز؛حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در جمع شرکنندگان راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: مردم در هر انقلاب، یکی از ارکان اصلی آن انقلاب اند و اگر تمایل به همراهی نداشته باشند، هیچ وقت انقلابی اتفاق نمی افتد.

وی اظهار کرد: امام خمینی(ره) حضور یکپارچه مردم در صحنه را از عوامل موفقیت این انقلاب می دانند و همانطوری که در بوجود آمدن انقلاب نیاز به مردم بود در ثبات و تداوم انقلاب هم نیاز به حضور مردم است و مردم مسلمان ایران با توکل بر خداوند متعال و با جانفشانی و پی بردن به ارزش شهادت مثل ارزشهای اسلامی و معنوی و با حضور در انتخابات، استمرار و تداوم انقلاب را پی گیری می کنند.

تاج زاد نقش مردم و رهبری را ۲ عامل اصلی تحقق انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: یک رهبری در حد عالی، اعلاء، عارف، فیلسوف مثل حضرت امام خمینی(ره) و کلیه اقشار مردم اعم از کارگر، معلم،دانشجو، روحانی و غیره در بوجود آمدن این انقلاب سهیم هستند و توانستند با شدت و قدرت با رژیم پهلوی بجنگند و این حکومت استبدادی شاهنشاهی را از پای درآورند.

امام جمعه رودان با دعوت همه مردم جهت حضور در انتخابات ۷اسفند، ادامه داد: شرکت در انتخابات، عام ترین، سهم ترین و کم هزینه ترین نوع مشارکت سیاسی است و یک از عالی ترین مرتبه حضور مردم با هرگرایش فکری وحزبی در عرصه سیاسی ، انتخابات است.

وی اضافه کرد: انتخابات مهم ترین مجرای تحقق حاکمیت مردم است و یک فرصتی برای مردم است که اگر افرادی را قبول ندارند و اصلح نمی دانند را انتخاب نکنند و فرد اصلح را از نظر اسلام و قرآن شناسایی و انتخاب کنند.

تاج زاد با اشاره به برکات و کارکرد های انتخابات، تصریح کرد: یک از مهم ترین کارکرد های انتخابات، قانونمند کردن انتقال قدرت است و به برکت این انتخابات مشکلات و مسایل سیاسی زیادی در کشور حل می شود و کسانیکه دوست دارند قدرت را بدست بگیرند بهترین راه تصاحب قدرت، انتخابات است.

وی خنثی کردن توطئه دشمنان و استکبار جهانی که منتظرند نظام اسلامی ضربه بخورد را از دیگر برکات انتخابات دانست وگفت: انتخابات باعث می شود استکبار جهانی بفهمند که مردم در صحنه هستند و این مردم هستند که در قوه مقننه، مجریه و با واسطه در انتخاب رهبری دخیل هستند، و مردم هم با بالا بردن فکر سیاسی و آگاهی از کاندیدای مورد نظر، شخص اصلح را انتخاب می کنند.

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه یکی از حقوق که خداوند متعال قرار داده، حق تعیین سرنوشت است، افزود: انتخاب رأی دادن هم یک حق و یک تکلیف است و وقتی تعبیر تکلیف بکار می رود واجب شرعی بحساب می آید و باعث حفظ نظام می شود و به تعبیر امام خمینی(ره) حفظ نظام از اهم واجبات است.

تاج زاد ادامه داد: وقتی انتخابات تکلیف است باید با بررسی و آگاهی کامل، شخص اصلح را انتخاب کنید نه اینکه هرکسی را انتخاب کنید.

امام جمعه رودان خطاب به طرفداران کاندیدای انتخابات، گفت: فضای انتخاباتی سالم بدون تخریب را بوجود آورید و کسی که فرد دیگری را تخریب می کند دین ندارد و به درد مجلس نمی خورد و نباید آخرت خودتان را برای صندلی دنیایی کسی دیگر خراب کنید.

وی خطاب به نامزدهای انتخابات، اظهار کرد: مسائل نظام را بر مسائل شخصی ترجیح دهید و هدفتان از آمدن به میدان، خدمت کردن به مردم باشد نه قدرت و ثروت، وظیفه شما اول قانونگذاری است نه اینکه وعده های دروغین به مردم بدهید و اگر نامزدی وعده ای که در حیطه نماینده مجلس نیست به مردم بدهد، این شخص خلاف قانون انجام داده است.

تاج زاد با اشاره به ویژگی های فرد اصلح از نظر اسلام، افزود: فرد اصلح کسی است که به اسلام و به مبانی نظام و انقلاب اعتقاد کامل داشته باشد و راه یافتن افراد ضد نظام و انقلاب به مجلس از اهداف دشمن است.

امام جمعه شهرستان رودان خاطرنشان کرد: اصلح کسی است که خدوم، بابرنامه، متدین، صادق، پرتلاش، خوشنام و جوان گرا باشد و وظیفه ما اینست که فرد اصلح را بشناسیم و با حضور حداکثری در انتخابات، مشتی دیگر بر دهان یاوه گویان و استکبار جهانی بزنیم.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff