تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 493353
تاریخ انتشار:جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان عنوان کردند؛

مردم در ۹ دی امسال حضور تماشایی داشتند/خروج آمریکا از سوریه نشان دهنده شکست آنها در منطقه است

ائمه جمعه هرمزگان فرار آمریکایی ها از منطقه را حاصل مجاهدت جوانان مسلمان در جبهه مقاومت و فرهنگ ایثار و شهادت دانستند و گفتند: مدل خروج آمریکا از سوریه نشان دهنده شکست آنها در منطقه و پیروزی جبهه مقاومت است.

مردم در ۹ دی امسال حضور تماشایی داشتند/خروج آمریکا از سوریه نشان دهنده شکست آنها در منطقه است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان فرار آمریکایی ها از منطقه را حاصل مجاهدت جوانان مسلمان در جبهه مقاومت و فرهنگ ایثار و شهادت دانستند و گفتند: مدل خروج آمریکا از سوریه نشان دهنده شکست آنها در منطقه و پیروزی جبهه مقاومت است.

قرآن کتاب هدایت بشریت است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، خطیب جمعه بندرعباس در خطبه های سیاسی و عبادی این هفته با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت بشریت است، اظهار کرد: در منابع اهل سنت و تشیع قرآن را یکی می دانند و هر آنچه که مخالف قران بوده را باید به دیوار زد.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: خداوند همه چیز را بر اساس حساب آفریده به طوریکه عقل و قلب را چون حساس بوده در زیر استخوان های محکم قرار داده است.

نعیم آبادی با بیان اینکه مراسم ۹ دی  سال جاری نسبت به ادوار گذشته با شکوه تر برگزار شد، عنوان کرد: در مراسم امسال جمعیت بیشتری برای گرامی داشتن این روز شرکت کردند تا با حضور خود اجازه هیچ گونه فتنه ای را به دشمن ندهند.

مردم در ۹ دی امسال حضور تماشایی داشتند

وی افزود: مردم با حضور خود در مراسم ۹ دی نشان دادند نه تنها در حرف بلکه در عمل نیز پشتیبان ولی فقیه هستند.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به سابقه خانوادگی آیت الله شاهرودی عنوان کرد: این عالم بزرگوار از خانواده علم و تقوا بوده و در خانواده شان مفاخری بزرگی چون ایت الله محمود شاهرودی نیز وجود داشته است.

نعیم آبادی با بیان اینکه آیت الله شاهرودی از بزرگان علمی بودند، اظهار کرد: این عالم فرزانه در مقام علمی درجات فراوانی داشته و در نظام انقلاب اسلامی در مسئولیت های مهم عمر خویش را گذراندند.

وی با بیان اینکه آیت الله شاهرودی در مکتب شهید صدر  رشد و نمو کردند، تصریح کرد: ایشان در شهر نجف در محضر شهید صدر، عالمی که علاوه بر فقه و اصول در بحث های اقتصادی نیز مهارت داشتند رشد و نمو پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه خوش حال کردن پیامبر(ص) خوش حال کردن خداست، خاطر نشان کرد: خوشحال کردن یک انسان مومن خوشحال کردن پیامبر(ص) را به دنبال دارد.

مدل خروج آمریکا از سوریه نشان دهنده شکست آنها در منطقه است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان، از حضور پر شور مردم در راهپیمایی نه دی امسال قدردانی و اظهار کرد: تکریم نهم دی به این جهت است که مسیر آینده را بشناسیم تا عده ای فتنه گر و خود فروخته به نام دفاع از حقوق ملت سر ملت را کلاه نگذارند.

میرزایی، با اشاره به دیدار دبیر کل جهاد اسلامی با مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر پیروزی فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی گفت: سه علامت بارز بر فروپاشی رژیم صهیونیستی و پیش بینی رهبر معظم انقلاب بر محو اسرائیل در ۲۵ سال وجود دارد، خیزش مردم فلسطین در انتفاضه اول و دوم ، جنگ های غزه در ۲۲ ، ۸ ، ۵۰ و دو روز و بحران داخلی ناشی از شکست حمله به خان یونس در غزه عوامل بارز فروپاشی رژیم صهیونیستی است.

وی از پیش بینی مقام معظم رهبری در اردیبهشت امسال مبنی بر خروج آمریکا از غرب آسیا گفت و تاکید کرد : مدل خروج آمریکا از سوریه نشان دهنده شکست آنها در منطقه و پیروزی جبهه مقاومت است و امروز اصرار اروپا برای پایان دادن به سلطه ۷۰ ساله آمریکا به اروپا را حامی از الگو گیری از مقاومت انقلاب اسلامی می باشد.

خطیب نماز جمعه پارسیان با گرامیداشت قیام مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ گفت: درک صحیح از نیاز زمانه و شناخت تکلیف و بصیرت، شناخت طرح و برنامه دشمن، امید به آینده و توکل به خدا و مجاهدت و ایستادگی در میدان از جمله درس های قیام نوزده دی است که برای ملت ایران در مبارزه بزرگتری علیه استکبار جهانی مفید و راهگشاست.

در جامعه اسلامی نباید حجاب اینگونه به سخره گرفته شود

میرزایی، تغییرات در کابینه سعودی را ظاهری دانست که به دنبال کم کردن فشارها بر بن سلمان هستند چرا که قدرت در دستان پادشاه و ولیعهد متمرکز شده است.

وی با یاد اوری ۱۷ دی ماه سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دستور رضا خان پهلوی، اظهار کرد: بسیاری از بانوان این مملکت با اعتقاد راسخ به ارزش های اسلامی حجاب را که زینت الهی برای خود محسوب می کردند و آن را نشانه بانوی اسلام می دانستند، سالیان دراز خود را حفظ کردند و عفاف را در سایه حجاب خود حفظ کردند.

خطیب جمعه پارسیان با انتقاد از وضعیت حجاب در جامعه از بی تفاوتی نسبت به این منکر به مسئولان امر تذکر داد و تصریح کرد: در جامعه اسلامی نباید وضعیت حجاب و عفت این گونه به سخره گرفته شود.

رونق کشاورزی، شکوفایی اقتصاد و تولید را به همراه دارد

حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع باشکوه نمازگزاران توکهور و هشتبندی با تاکید بر اهمیت کشاورزی در اقتصاد اظهار کرد: عامل اساسی در تامین معاش بشر کشاورزی است و در فرهنگ اسلامی نیک ترین پیشه و گرانبهاترین گوهر شناخته می شود.
امام جمعه توکهور و هشتبندی با ذکر روایتی از امام باقر علیه السلام ، کشاورزی را شغل انبیا و اوصیاء معرفی کرد و افزود:ایران اسلامی نیز به عنوان کشوری صاحب تمدن دارای پیشینه درخشان در زمینه کشاورزی بوده و امروز نیز در تولید یک سوم از محصولات اصلی دنیا دارای رتبه اول تا دهم جهان است.
بارانی با اشاره به  تدابیر نظام اسلامی در امر کشاورزی به خودکفایی کشور در تولید محصولات استراتژیک گفت:با وجود کارهای بزرگ انجام گرفته اما هنوز نیازمند فعالیت و تلاش بیشتر برای رسیدن به نقطه مطلوب هستیم.

وی مباحث مهمی چون تغییر کاربری اراضی کشاورزی، تولید پایین، کاهش بهره وری، سنتی بودن کشت ، نبود یک سیستم واحد بازاریابی و بازاررسانی منسجم در عرضه محصولات تولیدی، هزینه های بالای تولید و عدم انگیزه در جوانان تحصیل کرده برای شغل کشاورزی را از چالش های مهم و بزرگ این حوزه دانست.

امام جمعه توکهور-هشتبندی افزود: امیدواریم با تعامل و همفکری و همدلی بین قشر شریف و زحمتکش کشاورز و مسئولان محترم این چالش ها رفع و ما شاهد شکوفایی بخش کشاورزی و اقتصاد و تولید در کشور باشیم.
بارانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هویزه تصریح کرد: شهادت این دانشجویان عزیز به دلیل شهادت در راه حقیقت و جانفشانی آگاهانه و از روی بصیرت دارای اهمیت است و همین دو منظر در جهاد امروز با غرب هم باید مورد توجه باشد.
وی با اشاره به دشمنی و توطئه مستمر و همیشگی سران استکبار علیه ملت ایران و تلاش آنها برای انحراف جوانان مومن از فرهنگ عزت خواهی تاکید کرد:به لطف الهی دشمن تا به امروز شکست خورده است و از این به بعد هم ناکام خواهند ماند.

امام جمعه توکهور-هشتبندی فرار آمریکایی ها از منطقه را حاصل مجاهدت جوانان مسلمان در جبهه مقاومت و فرهنگ ایثار و شهادت دانستند و با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفتن آمریکایی ها از منطقه اذعان کرد: در این نبرد جهانی از یک طرف ملت بزرگ ایران با رهبری حکیم و از یک طرف تمام دنیای کفر با رهبران و حامیان خود می بینید با لطف و عنایت الهی عزت و سرافرازی و پیروزی متعلق به ملت ایران و جبهه مقاومت است.

بارانی تاکید کرد:راه پیشرفت و استقلال کشور مقاومت و ایستادگی است و ما این نکته مهم را به دنیا آموختیم که اگر ملتی تصمیم بگیرد مستقل باشد و زیر بار ظلم نرود و در راه پیشرفت جهادی حضور یابد، قطعا آمریکا و بزرگ تر از آمریکا نیز هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=493353
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل