تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 402325
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جماعات هرمزگان:

مردم در انتخاب اصلح به عملکرد افراد نگاه کنند/ ملت ایران از غروب آفتاب برجام هراسی ندارد/ برنامه «اقتصاد مقاومتی» نباید مورد بی توجهی قرار گیرد/ مردم از شوراها انتظار گره‌گشایی دارند

ائمه جمعه استان هرمزگان در این هفته از سخنان خود بر دو مسئله هم توجه به برنامه های اقتصاد مقاومتی و مسئله انتخابات شوراهای شهرو ریاست جمهوری و انتخاب اصلح تاکید کردند و اظهار داشتند: در انتخاب فرد اصلح به عملکرد افراد باید نگاه کرد و از برنامه های اقتصاد مقاومتی نباید غافل شد.

مردم در انتخاب اصلح به عملکرد افراد نگاه کنند/ ملت ایران از غروب آفتاب برجام هراسی ندارد/ برنامه «اقتصاد مقاومتی» نباید مورد بی توجهی قرار گیرد/ مردم از شوراها انتظار گره‌گشایی دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جماعات استان هرمزگان در دومین نماز جمعه خود در فروردین ماه ۹۶ خود بر دو مسئله هم توجه به برنامه های اقتصاد مقاومتی و مسئله انتخابات شوراهای شهرو ریاست جمهوری و انتخاب اصلح تاکید کردند و اظهار داشتند: در انتخاب فرد اصلح به عملکرد افراد باید نگاه کرد و از برنامه های اقتصاد مقاومتی نباید غافل شد.

 

*مردم در انتخاب فرد اصلح به عملکرد افراد نگاه کنند

حجت الاسلام روح اله مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ۱۲ فروردین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و جشن بزرگ انقلاب است، جمهوری اسلامی معتدل‌ترین و برترین نوع حکومت سیاسی است؛ ملت ایران در سال ۵۸ قاطعانه به جمهوریت همراه اسلامیت رای دادند، یعنی آزادی‌هایی که خط قرمزش اسلام است.

وی با اشاره به انتخابات پیش‌رو گفت: تبلیغات انتخاباتی چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری باید در شأن جمهوری اسلامی باشد و صداقت، اخلاص و قانون‌مداری مورد توجه و تخریب، تهمت و بی‌انصافی صورت نگیرد.

استفاده کالایی که مشابه آن در کشور وجود دارد ‌خریدش حرام است

امام جمعه حاجی آباد با بیان اینکه مردم در انتخاب فرد اصلح دقت کنند، ادامه داد: مردم در انتخاب فرد اصلح به عملکرد افراد نگاه کنید وگرنه آمار ها را از زبان افراد زیادی می شنویم باید عملکردها مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به این مطلب که نامگذاری‌های سال اولاً مشخص کردن نیاز جامعه و کشور و ثانیاً تعیین کننده سمت و سوی مسئولان و مردم است، گفت: مقام معظم رهبری امسال بر روی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تأکید کردند لذا اگر قرار است تولید و اشتغال در این کشور رونق پیدا کند،باید به تولید داخل توجه شود و مردم هم از کالای داخلی استفاده کنند؛ استفاده کالایی که مشابه آن در کشور وجود دارد ‌خریدش حرام است.

نتیجه اجلاس سران عرب به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی بود

وی از دیگر الزامات رونق تولید و اشتغال به جلوگیری از واردات بی‌رویه و حرام تلقی کردن واردات کالاهایی است که مشابه داخلی دارد، اشاره کرد و بیان داشت: در وهله اول باید از ورود کالاهای قاچاق از مبادی ورودی کشور جلوگیری شود از سوی دیگر تولید کالای باکیفیت و فاخر و توجه ترجیح مردم به مسئله تولید داخل در برابر تولید خارجی قابل توجه است.

امام جمعه حاجی آباد در پایان با اشاره به برگزاری اجلاس سران عرب اظهار کرد: آنها به آنچه که در این اجلاس می‌خواستند و آن بیانیه شدید که علیه ایران بود نرسیدند اما دو افتضاح به بار آوردند؛ اول اینکه به سمت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی رفتند و دیگری ادعای مالکیت جزایر سه‌گانه بود؛ این جرایر ایرانی بوده و خواهد ماند و هرکس بخواهد به آنها دست‌درازی کند تودهنی محکمی خواهد خورد.

 

* ملت ایران از بند غروب آفتاب برجام هیچ ترس و هراسی ندارد

امام جمعه موقت رودان با اشاره به نامه تحلیلگر شورای روابط خارجه آمریکا به ترامپ در خصوص استفاده ابزاری از بند غروب آفتاب برجام گفت:ملت ایران از بند غروب آفتاب رجام هیچ ترس و هراسی ندارد.

حجت الاسلام رضا مهدوی با اشاره به شهادت امام علی‌نقی(ع) اظهار داشت: عظمت شخصیت امام هادی (ع) به‌قدری زیاد است که دوست و دشمن را به اعتراف واداشته است. قسمتی از این اعترافات مبنی بر شخصیت آن امام به لحاظ اخلاقی و بخشی دیگر ناشی از ابعاد علمی آن حضرت و شمه‌ای، نتیجه کراماتی است که از آن بزرگوار صادر شده است.

وی در ادامه در خصوص ۱۳ فروردین روز طبیعت افزود: در این روز مردم علاوه بر تفریحات و گردش در حفظ و نگه‌داری از جنگل‌ها و منابع طبیعی هم کوشا باشند و همچنین رعایت شئونات اسلامی را هم در این بین داشته باشند.

امام‌جمعه موقت رودان به نامه اخیر تحلیلگر شورای روابط خارجی آمریکا به رئیس‌جمهور این کشور در خصوص تحت‌فشار قرار دادن ایران اشاره و تصریح کرد: در این نامه آمده است که باید با بند غروب آفتاب برجام، مقامات ایران را ترساند و تهدید پوچ و توخالی نکرد چراکه تحریم‌های گذشته هیچ تأثیری بر این کشور نداشته و باید تحریم‌های بیشتری علیه ایران وضع شود.

مهدوی عنوان کرد: یک بخش از نامه این تحلیلگر درسته که تحریم‌ها هیچ تأثیری بر کشور ایران نداشته است اما بخش دیگر آن کاملاً اشتباه است که اگر تحریم‌های بیشتری شود ایران در مقابل ما تسلیم خواهد شد، این یک تعبیر کاملاً اشتباه است.

وی اضافه کرد: ملت و دولت ایران زیر پرچم مقام معظم رهبری در کشتی انقلاب هستند و تا آن را به ساحل نرسانند هیچ ترس و هراسی از آمریکا و استکبار جهانی نخواهند داشت.

امام جمعه موقت رودان یادآور شد: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر مقاوم‌سازی ساختمان با تکیه بر اقتصاد مقاومتی به دنبال این است که با زلزله‌های بسیار زیاد تحریم‌های آمریکا و غرب این ساختمان فرو نریزد همان‌طور که تاکنون تحریم‌ها هیچ تأثیری بر کشور نداشته و این کشور راه خود و مقاومت را ادامه خواهد داد.

مهدوی در پایان خاطرنشان کرد: ملت آزاده ایران اسلامی متحد با دولت و زیر پرچم رهبری معظم انقلاب در کشتی انقلاب ایستاده‌اند و از هیچ تهدید و یا تحریمی هراسی ندارند و تا این کشتی را به ساحل نجات و به صاحب اصلی یعنی حضرت ولی‌عصر(عج) نرساند دست از مقاومت در مقابل استکبار جهانی نخواهند کشید.

* برنامه «اقتصاد مقاومتی» نباید مورد بی توجهی قرار گیرد

حجت الاسلام حسن زارعی در خطبه های نماز جمعه یازدهم فرودین ماه اظهار داشت: اهل قلم و نگارندگان کتب باید به سه موضع مهم تعلیم و تربیت و تزکیه کودک و نوجوان توجه کنند.

وی افزود: بهترین قلم ها در یک نظارت عمومی باید به سمت معارف کودک و نوجوان برده شود تا زیر بنای جامعه به بهترین شکل ممکن درست شود.

امام جمعه موقت میناب اظهار داشت: نویسندگان کتب کودک و نوجوان از اصراف و ایجاد یک رقابت تجملاتی بپرهیزند و از ذخایر الهی در جهت سالم سازی فضای فکری جامعه و حیات انسانی بکارگیرند.

حجت الاسلام زارعی در ادامه با اشاره به شعار سال از مسئولان خواست تا با در نظر گرفتن حداقل ها در حوزه و دانشگاه به تربیت نخبگان کارآفرین بپردازند و نسلی تربیت کنند که همواره به ایجاد اشتغال همنوعان خود در جامعه اهتمام داشته باشد.

وی با تأکید بر لزوم استمرار در خصوص اجرایی کردن برنامه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: این برنامه مهم نباید مورد بی‌توجهی قرار گرفته یا فراموش شود.

خطیب جمعه میناب گفت: مبانی اقتصاد مقاومتی در جامعه با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب(مدظله) باید از مرحله سخن و گفتمان درآمده و به صورت عملی پیاده شود و هر کس در هر پایگاهی این شعار را عملیاتی کند.

زارعی همچنین حفظ ذخایر ژنتیک و حفظ سلامت آب را بعنوان یک عنصر حیات بشری مورد تاکید قرا داد و گفت: مسئولین باید به مساله حفظ منابع آبی توجه اساسی داشته باشند.

زارعی با اشاره به روز ۱۳ فروردین و گرامیداشت روز طبیعت بیان داشت: نباید به بهای تفریج در طبیعت نظم طبیعت بر هم زده شود لذا فرهنگ پاک و سالم نگه داشتن طبیعت باید در این روز به نسل آینده اشاعه داده شود.

 

* اقتصاد مقاومتی راهکار خروج از گرفتاری هاست/ مردم از شوراها انتظار گره‌گشایی دارند

حجت الاسلام میرزایی در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان،ماه رجب را بهترین فرصت برای خودسازی و آماده شدن برای ضیافت الهی دانست و آن را برای مؤمن یک ماه خصوصی خدایی معرفی کرد.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت امام هادی(ع) را تسلیت بیان داشت: شیوه مبارزه امام هادی(ع) با استبداد عباسی شیوه تقیه بود چرا که امام مصالح دراز مدت جامعه اسلامی را می بیند، لذا به مبارزه غیر علنی و غیر مستقیم می پردازد.

امام جمعه پارسیان تأکید کرد:جامعه مد نظر اهل بیت(ع)، جامعه ای است که به بلوغ سیاسی رسیده و بیداری و آگاهی دارد تا جایی که اعتقادات و منافع اسلام را فدای منافع شخصی و حزبی نمی کند.

حجت الاسلام میرزایی بهترین یادگار امام هادی(ع) را زیارت جامعه کبیره دانست و آن را یک دوره معرفت امام شناسی اعلام کرد.

وی با اشاره به نام گذاری سال ۹۶ به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تصریح کرد: همچنان که مقام معظم رهبری در بیانات خود در حرم امام رضا اشاره کردند راهکارهای خروج از گرفتاری ها است و امیدواریم مسئولان و دلسوزان کشور در تحقق فرمایشات معظم له تلاش بیش تری داشته باشند.

خطیب نماز جمعه پارسیان در ادامه افزود:دشمنان این نظام برای ضربه زدن به اقتصاد کشور در حال توطئه هستند،اما به فضل الهی و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب و تلاش مسئولان و حمایت مردم این توطئه ها خنثی خواهد شد و در پایان سال شاهد کارنامه ای سرشار از رشد و تعالی کشور مخصوصاً در حوزه تولید و اشتغال خواهیم بود.

وی با اشاره به ۱۲ فروردین ماه روز تثبیت نظام جمهوری اسلامی تأکید کرد:برای این انقلاب جانفشانی های زیادی شده است، لذا باید این انقلاب را حفظ کرد و حفظ انقلاب در گرو انقلابی ماندن و انقلابی رفتار کردن است و ۱۲ فروردین اولین دستاورد انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان پارسیان با اشاره به انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه، آن را مایه سربلندی و مباهات نظام دانست و تأکید داشت: آن چه در درجه اول مهم است ، اصل حضور مردم پای صندوق های رأی گیری است.

میرزایی از حضور کاندیداها برای ثبت نام در شورای شهر و روستا تشکر و به برخی از شاخصه های مهم از جمله، ولایت پذیری در عمل، با مردم و برای مردم بودن، خدا ترسی، صداقت و کار گروهی اشاره کرد و ادامه داد: مردم از شورا انتظار گره گشایی دارند نه این که شورا باری را برای آنها ایجاد کند.

امام جمعه پارسیان از این که برخی احساس تکلیف را فقط برای زمان انتخابات می دانند انتقاد و تاکید کرد: نگاه ما باید انقلابی باشد، لذا اگر کاندیدایی هم رأی نیاورد بعد از انتخابات هم دغدغه مردم را داشته باشد.

وی ۱۳ فروردین را روز پناه بردن مردم به دامن طبیعت دانست و یادآور شد: مردم باید در عمل نشان دهند که ۱۳ فروردین، روز طبیعت است و ان را به زباله دان تبدیل نکنند.

 

* کاندیداهای انتخاباتی احساس مسئولیت کنند

حجت‌الاسلام رحمان یوسف پور امام‌جمعه موقت کیش با تاکید بر اینکه فقر در جامعه مشکلات فراوانی به وجود می‌آورد، گفت: فقر موجب احساس حقارت در افراد می‌شود و جامعه را به سوی عقب ماندگی و انحطاط می‌کشاند.

وی افزود: تنبلی و سستی از عواملی است که موجب فقر در میان افراد می‌شود و خداوند بر تلاش برای کسب رزق و روزی حلال در قرآن کریم تاکید فرموده است.

یوسف پور همچنین با تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رجب لحظات این ماه را بسیار نورانی و ارزشمند دانست و با تقدیر از زحمات مسئولان در ایجاد شرایط مطلوب و مناسب برای حضور گردشگران نوروزی در جزیره مرجانی کیش، میهمان نوازی را سنتی حسنه در دین مبین اسلام برشمرد.

خطیب جمعه موقت کیش اعتکاف را معجونی از عبادت‌ها خواند و ادامه داد: اعتکاف عبادتی شیرین و با حلاوت است که در ایام البیض مسلمانان با حضور در مساجد انجام می‌دهند.

وی با تبریک ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی ایران افزود: در این روز بیش از ۹۸ درصد مردم به نظام جمهوری اسلامی رأی آری دادند و با این رأی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی برای همیشه در ایران اسلامی سرنگون شد.

امام جمعه موقت کیش با تصریح بر اینکه همه دولتمردان وظیفه دارند از انقلاب ونظام اسلامی حمایت کنند، تاکید کرد: به همه مردم و مسئولان نصیحت می‌کنم قدر نظام و انقلاب را بدانند.

یوسف پور با تاکید بر حفظ محیط زیست اظهار کرد: روز طبیعت در فرهنگ دینی سفارش شده است و اگر انسان یا حیوانی از نعمات طبیعت استفاده کند صدقه جاریه‌ای است برای کسانی که آن را به وجود آورده‌اند.

وی با تاکید بر اهمیت شرکت حداکثری مردم در انتخابات تصریح کرد: کسانی که برای مسئولیت‌های مختلف کاندید می‌شوند باید در هر پست که قرار می‌گیرند احساس مسئولیت کنند.

امام جمعه موقت کیش خاطر نشان کرد: مردم به کسانی رأی بدهند که یقین دارند برای خدمت به مردم کاندید شده‌اند.

انتهای پیام/ح

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=402325
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل