مردم باید نقشی فعال در سازندگی کشور داشته باشند/گسترش فعالیت‌های اقتصادی در دستور کار متولیان استان قرار دارد
+ پ -
مردم باید نقشی فعال در سازندگی کشور داشته باشند/گسترش فعالیت‌های اقتصادی در دستور کار متولیان استان قرار دارد

معاونت استاندار هرمزگان در جلسه شورای اداری پارسیان گفت: مردم باید نقشی فعال در سازندگی کشور داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، بابک تراکمه معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری هرمزگان ظهر امروز در نشست شورای اداری گفت: اهداف و وظایف کلی ما در حوزه عمرانی استانداری ایجاد هماهنگی فنی و عمرانی در سطح استان، نظارت بر طرح‌های عمرانی و نیز پیش‌برد برنامه‌های فرهنگی و الگوی ایرانی اسلامی است.

معاون استاندار هرمزگان تصریح کرد: صنایع انرژی، چاه‌های نفت تابناک و زمین‌های حاصل‌خیز کشاورزی از جمله ظرفیت‌های توسعه و پیشرفت این منطقه محسوب می‌شود که در آینده به همه انواع توسعه و رفع بیکاری در منطقه کمک می‌کند.

تراکمه گفت: برای توسعه پارسیان جذب سرمایه‌گذار و گسترش فعالیت‌های اقتصادی در دستور کار متولیان استان قرار دارد که در همین راستا احداث کارخانه سیمان به عنوان یکی از طرح‌های پایه مد نظر قرار دارد و به زودی سرمایه‌گذار آن مشغول فعالیت خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: باید از طرح‌هایی که با کمترین منابع مالی توسعه روستا، بخش و شهرستان را رقم می‌زند بهره برد و در این راستا متفکرین جامعه و نخبگان حوزه توسعه وارد صحنه شوند و با ارائه طرح‌های نو و کم هزینه مسئولین را یاری کنند.

 

دستور به اعدام آیت الله نمر یکی از اشتباهات استراتژیک آل سعود است

حجت الاسلام و المسلمین هادی میرزایی امام جمعه پارسیان در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به عید مبعث گفت: عید مبعث از مهمترین اعیاد مسلمانان است و ما باید در خصوص فلسفه بعثت، جهان اسلام را یکبار دیگر به این موضوع فرابخوانیم که علت بعثت پیامبر چه بوده است.

وی افزود: پیامبر با هدف اتمام مکارم اخلاقی مبعوث شدند در حالی که مسلمانان ناآگاه و مغرض به نام دین و پیامبر زشت‌ترین نوع برخورد با انسان را به نمایش گذاشته اند.

امام جمعه پارسیان خاطر نشان کرد: دنیای استکبار امروز تمام قد برای تخریب چهره اسلام به میدان آمده و مزدورانی از داخل به نام اسلام این اهداف را دنبال می‌کنند.

میرزایی با اشاره به دوران خفقان قبل از بعثت پیامبر گفت: پیامبر در دوره‌ای مبعوث شدند که مردم خون یکدیگر را می‌ریختند و فساد را در جامعه رواج می‌دادند و پیامبر اسلام با حضورش مهر پایانی بر بداخلاقی‌های جامعه آن روز زدند و منشوری برای نجات بشریت طراحی کردند اما امروز متأسفانه با دلارهای نفتی آل سعود جای جای جهان اسلام در حال زخم خوردن از بربریت و جاهلیت آل سعود است و گویا می‌خواهند جاهلیت مدرن را به نمایش بگذارند.

امام جمعه پارسیان انقلاب مردم یمن را در امتداد انقلاب مردم ایران بر علیه طاغوت دانست و تأکید کرد: همانگونه که مردم ایران پس از تحمل رنج‌ها و جنگ‌های تحمیلی انقلاب خود را ثمر نشاندند مردم یمن نیز در این مقاومت پیروز خواهند شد.

میرزایی تعرض به عالم برجسته عربستان آیت الله نمر را یکی دیگر از جاهلیت این رژیم دانست و خاطر نشان کرد: دستور به اعدام آیت الله نمر یکی از اشتباهات استراتژیک آل سعود است که نشان از ضعف این رژیم حتی در مقابل یک عالم هست.

امام جمعه پارسیان در پایان از همه مردم شهرستان دعوت کرد تا در گردهمایی که به منظور محکومیت آل سعود در پارسیان برگزار می‌شود حضور به هم رسانند.

یادآور می‌شود؛ گردهمایی محکومیت آل سعود در تجاوز به مردم یمن چهارشنبه مورخ ۲۳ اردیبهشت در محل میدان جمهوری اسلامی شهر پارسیان برگزار خواهد شد.

۳۷ دصد مردم پارسیان وام مقاوم سازی دریافت کرده‌اند

ذاکری مدیر کل بنیاد مسکن استان در جلسه شورای اداری پارسیان ضمن گزارش عملکرد این بنیاد در پارسیان گفت: ۳۷ درصد روستاهای پارسیان از وام مقاوم سازی بهره‌مند شده اند و این میزان نیز می‌تواند بیشتر شود.

وی ادامه داد: تا پایان سال جاری ۳۴ روستای شهرستان طرح هادی آن یا به اتمام می‌رسد و یا نواقص آن برطرف می‌شودکه این میزان در استان به عنوان یکی رقم بسیار خوبی محسوب می‌شود.

مهندس ذاکری گفت: با چهار بانک عامل مذاکراتی صورت گرفته که وام مسکن روستائیان را پرداخت کنند که انشاء الله با تشکیل پرونده و تکمیل فرایند دریافت تسهیلات مردم از خدمات آن استفاده خواهند کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد: ۲۳۹۳ قطعه زمین که در محدوده پارسیان داشته‌ایم تفکیک شده و به متقاضیان واگذار شده است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff